Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaGoście z Izraela

Ikona
(Zam: 10.07.2012 r., godz. 10.30)

Około pięćdziesięciu obywateli Izraela 5 lipca odwiedziło Wyszków, gdzie oddała hołd urodzonemu w tym mieście Mordechajowi Anielewiczowi przy pomniku mu poświęconym.

Wyszków był jednym z etapów podróży gości, którzy wcześniej odwiedzili Pułtusk – w obecności rektora tamtejszej Akademii Humanistycznej wzięli udział w odsłonięciu pomnika na terenie dawnego pułtuskiego cmentarza żydowskiego. Gościli w Płońsku – mieście urodzenia Dawida Ben Guriona, założyciela państwa Izrael. Wyszków był przedostatnim etapem pobytu obywateli Izraela. Tuż przed godz. 16.00 z pracownikami pułtuskiej uczelni oraz kantorem Józefem Malovanym zgromadzili się na ul. Berka Joselewicza, gdzie znajduje się memoriał poświęcony Anielewiczowi. Monument stoi w miejscu domu, w którym urodził ten późniejszy dowódca powstania w warszawskim getcie.
Zebrani odmówili modlitwę za zmarłych. Reprezentujący gminę Wyszków przewodniczący komisji promocji Rady Miejskiej Wojciech Chodkowski podziękował gościom z Izraela za wizytę, zapraszając ich do częstszych odwiedzin. J. Malovany podziękował z kolei za opiekę W. Chodkowskiego nad grupą podczas pobytu w Wyszkowie.
- Dziękuję za opiekę i dbałość o memoriał. Jestem w Wyszkowie nie pierwszy raz. To miasto jest prawie zawsze elementem podróży grup z Izraela po Polsce – powiedział.
Z Wyszkowa Izraelczycy udali się do Muzeum Walk i Męczeństwa w Treblince.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl