Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 lipca 2020 r., imieniny Amelii, Filipa

Zbrojenia pierwszoligowców

(Zam: 19.07.2012 r., godz. 10.30)

Wśród zespołów I ligi siatkarzy, w której w najbliższym sezonie będzie występował Camper Wyszków, trwa gorączka transferowa. Ominęła ona jedynie drużynę Siatkarz Wieluń, która z powodu kłopotów finansowych wycofała się z rozgrywek ligowych.

Oficjalna informacja o rezygnacji klubu Siatkarz Wieluń z rywalizacji w pierwszej, a nawet drugiej lidze, pojawiła się w ostatnim tygodniu. Jako przyczynę podaje się nawarstwiające się problemy finansowe i brak stabilności. Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi na parkietach pierwszoligowych zespół z województwa łódzkiego. Może to być któryś z zespołów drugoligowych, a być może wycofany z rozgrywek Plus Ligi Fart Kielce.
Pozostałe drużyny pierwszoligowe natomiast prowadzą intensywne działania mające na celu kompletację kadr. Znany wyszkowskim kibicom zespół KPS Jadar Siedlce zbudował drużynę o porównywalnym potencjale do tej z zeszłego sezonu. Zespół opuścił, co prawda jeden z liderów, przyjmujący Radosław Zbierski (odszedł do Jastrzębskiego Węgla), jednak udało się utrzymać jego trzon. Najsilniejszym punktem siedleckiej drużyny wydaje się pozycja rozgrywającego, o którą w najbliższym sezonie powalczą bardzo solidni Maciej Gorzkiewicz (Politechnika Warszawska) oraz Tomasz Kowalski (Resovia Rzeszów).
Skład skompletował również Energetyk Jaworzno. Działacze byłego klubu Dominka Żmudy, który w najbliższym sezonie będzie bronił barw Campera Wyszków, byli bardzo aktywni na rynku transferowym. Z zespołu odeszło aż ośmiu graczy, w których miejsce pozyskano sześciu zawodników „z zewnątrz”. Do drużyny wprowadzono również dwóch wychowanków. Największe wzmocnienia dotyczyły pozycji atakującego. W celu zwiększenia ,,siły ognia” drużyny sprowadzono Damiana Schulza z Jokera Piła oraz Szymona Romacia z Cuprumu Lubin.
Kolejnym zespołem, który zakończył kompletację drużyny jest Cuprum Mundo Lubin. Drużyna, która awansowała do I ligi niejako kosztem Campera Wyszków (Turniej Mistrzów w Krakowie w 2011 roku), pozyskała m. in. dwóch graczy występujących do tej pory w Plus Lidze. Są to: rozgrywający Jakub Oczko (AZS Tytan Częstochowa) oraz atakujący Daniel Wilk (Trefl Gdańsk). Z drużyny odchodzi natomiast były reprezentant Polski, środkowy bloku, Robert Szczerbaniuk.
Reorganizacji zarówno w kierownictwie, jak i w kadrze dokonuje beniaminek I ligi, zespół Czarni Radom. Rywale Campera z ubiegłego sezonu kompletują skład opierając go w równych proporcjach o zawodników rodzimych oraz przyjezdnych. Do składu pierwszej drużyny weszła m. in. piątka siatkarzy drużyny juniorów Czarnych, która występuje również w młodzieżowej reprezentacji Polski. Jeśli chodzi o siatkarzy pozyskanych z zewnątrz, to największym wzmocnieniem wydaje się być klasowy rozgrywający Bartłomiej Neroj. Były mistrz Polski (ze Skrą Bełchatów) oraz mistrz świata juniorów (2003 rok) w ostatnim sezonie występował w drużynie GTPS Gorzów Wielkopolski, od której Camper Wyszków odkupił licencję na grę w I lidze.
Podobną strategię ma drugi z beniaminków, Kęczanin Kęty. Zespół z województwa małopolskiego pozyskał kilku nowych siatkarzy, z których najciekawszymi nabytkami są rozgrywający Maciej Fijałek (Stal Nysa) oraz Igor Walczykowski (wychowanek Skry Bełchatów). Co ciekawe, pierwszy z wymienionych zawodników jest bratem znakomitego siatkarza plażowego, reprezentanta Polski, Grzegorza Fijałka.
Rewolucję kadrową przeprowadził Ślepsk Suwałki. Z dziewiątej drużyny I ligi odeszło aż sześciu siatkarzy, w miejsce których pozyskano siedmiu nowych. Większość z nich grała do tej pory w I lidze. Aż trzech zawodników przybyło do klubu z trenerem Tomaszem Wasilkowskim z rozpadającego się Siatkarza Wieluń.
Podobnie sytuacja wygląda w MOS-ie Będzin. Brązowy medalista ostatniego sezonu ma nowego trenera, Rafała Legienia. W klubie pozostało zaledwie pięciu siatkarzy dotychczas w nim występujących. Z pozyskanych zawodników, budzącym największe nadzieje jest młody libero, Tomasz Głód, który dotychczas był zmiennikiem Krzysztofa Ignaczaka w Resovii Rzeszów (aktualny mistrz kraju).
Trudno powiedzieć coś o składzie mistrza I ligi, zespołu Stal Nysa. Zdecydowana większość siatkarzy, którzy wywalczyli I miejsce w ostatnich rozgrywkach, odeszła z klubu. W ostatnim czasie Stal pozyskała jedynie dwóch nowych zawodników o przeszłości I ligowej – przyjmującego Pawła Pietkiewicza (Pekpol Ostrołęka) oraz rozgrywającego Bartłomieja Matejczyka (Siatkarz Wieluń).
Informacji na temat swoich transferów nie ujawniają BBTS Bielsko Biała oraz Pekpol Ostrołęka. Jeśli chodzi o drugi z tych klubów, to oficjalnym powodem tego typu działań jest odejście Konrada Woronieckiego do Campera Wyszków. Rozgrywający podpisał nową umowę z Pekpolem, fakt ten został ogłoszony, jednak siatkarz skusił się na ofertę Campera i poprosił o rozwiązanie kontraktu. Obecne działania Pekpolu służą uniknięciu tego typu przypadków. Oficjalny skład zespołu z Ostrołęki ma zostać ogłoszony 18 lipca.
Na tle innych zespołów kadra Campera Wyszków wypada dobrze, treści nabierają więc słowa prezesa klubu Roberta Czyżaka, który na niedawnej konferencji prasowej postawił przed klubem jako cel pierwszą czwórkę ligi. Pewnikiem natomiast na pewno jest fakt, że najbliższy sezon będzie bardzo ciekawy dla kibiców.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl