Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 08 lipca 2020 r., imieniny Elżbiety, Wirginii

Czas na sukcesy

Ikona
(Zam: 19.07.2012 r., godz. 10.30)

Zespół Pieśni i Tańca „Oberek” odpoczywa po pracowitym roku, najbliższe występy już w sierpniu.

Grupa powstała w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” na początku 2008 r. z inicjatywy ówczesnego dyrektora, Artura Laskowskiego. Niebawem będzie świętować pięciolecie swojej działalności. Jak na „pięciolatków” artyści mają na swoim koncie sporo sukcesów na przeglądach i konkursach, regularnie występują na lokalnych imprezach, doskonaląc warsztat i formę. Wymienić można choćby trzecie miejsce, w 2010 r. na Mazowieckim Przeglądzie Zespołów Seniora w Węgrowie, pod koniec listopada 2010 r. na VII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów „Teraz my” w Warszawie – pierwsze miejsce, na XI Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora w Zaciszu, który odbył się pod koniec stycznia 2012 r., prestiżową nagrodę Grand Prix.
W zespole, prowadzonym przez choreograf Danutę Deptułę i kierownika muzycznego Stanisława Kadłubowskiego, występują osoby lubiące aktywnie i niebanalnie spędzać wolny czas. Ćwiczenia i występy zapewniają dobrą kondycję i zdrowie, sukcesy dają satysfakcję i poczucie sensu tego, czym się zajmują, dodatkową korzyścią jest możność poznania innych osób, spełniających się w podobnej pasji i wymiana doświadczeń. „Oberek” przed wakacyjną przerwą w maju i czerwcu wystąpił trzy razy, w Warszawie i Pułtusku. W Parku Praskim zatańczył 26 maja, w Domu Kultury „Zacisze” 11 czerwca wystąpił podczas uroczystego, jubileuszowego zakończenia roku tamtejszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ostatni występ miał miejsce w Pułtusku 21 czerwca. W Zespole Szkół im. Bolesława Prusa nasi artyści zatańczyli wspólnie ze szkolnym zespołem „Nad Narwią”. Podczas tego spotkania uczniowie mieli okazję podpatrzeć zespół w tańcu, nauczyć się czegoś nowego od bardziej doświadczonych tancerzy.
– Istniejemy pięć lat i mamy na koncie wiele sukcesów i udanych występów – cieszy się Danuta Deptuła. – To dla nas dobry czas, widać efekty ciężkiej pracy, żmudnych ćwiczeń. To procentuje.
Prowadząca zespół z jednej strony cieszy się tym, co wspólnie osiągnęli, z drugiej jednak martwi się niepewną przyszłością finansową, koniecznością znajdowania funduszy na wyjazdy na przeglądy i konkursy, konieczne przecież dla artystycznego rozwoju i nawiązywania kontaktów.
– Stroje są ważnym elementem wizerunku każdego zespołu – uważa. – Obok umiejętności warsztatowych to one „tworzą” grupę w oczach widowni i jurorów.
Danuta Deptuła z najważniejszych potrzeb wymienia kupno jednakowych trzewików, które kosztują – zależnie od jakości – do 250 do 500 zł za parę. Zespół nie dysponuje większymi pieniędzmi niż własne składki, dlatego chętnie widziałby sponsora. Po lipcowej przerwie „Oberek” wystąpi w sierpniu na święcie miodu i chleba w Kamieńczyku oraz na gminnych dożynkach. Poza tym przygotowuje nowy program, natomiast za pół roku, około 19-20 stycznia 2013 r., będzie obchodził pięciolecie istnienia i wystąpi na koncercie jubileuszowym.
E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl