Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 lipca 2020 r., imieniny Amelii, Filipa

Strefa na trzynaście godzin

(Zam: 19.07.2012 r., godz. 10.30)

Urząd Miejski wprowadza godziny funkcjonowania niedawno otwartej strefy rekreacji w Rybienku Nowym. W tym miejscu ma się też pojawić kamera i zakaz postoju samochodów przy jednej z ulic. Wszystko po to, by ulżyć okolicznym mieszkańcom.

Strefa rekreacji powstała z dofinansowaniem Unii Europejskiej za 442 363 zł. Oficjalnie otwarto ją 5 czerwca. To nowoczesny obiekt, który spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci i dorosłych. Wraz z nim jednak zaczęły się narzekania sąsiadów, którym przeszkadzał hałas, jeżdżące z większą częstotliwością samochody itp.
Przedstawiciele samorządu wraz z mieszkańcami wypracowali rozwiązane problemu. W ubiegłym tygodniu burmistrz poinformował, że zostaną wprowadzone godziny otwarcia obiektu – będzie czynny od 8.00 do 21.00 (w okresie jesienno-zimowym krócej). Wynajęta firma ochroniarska będzie odpowiedzialna za jej zamykanie i udostępnianie. W przyszłości ma być też zamontowana kamera obserwująca teren. Dodatkowo zostanie wprowadzony zakaz postoju samochodów.
- Myślę, że sprawę możemy uznać za zamkniętą – komentuje Grzegorz Nowosielski. – Te doświadczenia przeniesiemy na inne place, które powstaną w przyszłości – deklaruje.
W najbliższym czasie burmistrz ogłosi przetarg na budowę placu zabaw w miejskim parku. Dodaje, że jego otwarcie przewidziane jest w październiku tego roku.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl