Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 11 lipca 2020 r., imieniny Cypriana, Olgi

Budowa lądowiska rozpoczęta

Ikona
(Zam: 19.07.2012 r., godz. 10.30)

Rozpoczęła się budowa lądowiska dla helikopterów przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Wykonawcą jest wyłoniona w przetargu firma Rembud z Białegostoku. Prace potrwają do końca roku.

Lądowisko dla helikopterów powstanie na przyszpitalnym terenie od strony ul. 3 Maja, na jego budowę szpital otrzymał z ministerstwa zdrowia dofinansowanie w wysokości 1,5 mln złotych. Prace porządkowe terenu rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku, wycięto wówczas 198 drzew, karczowano karpy po usuniętych drzewach, usunięto krzaki.
Pod koniec maja szpital ogłosił kolejny przetarg, tym razem już na budowę samego lądowiska. Wygrała go firma Rembud z Białegostoku, która inwestycję wykona za 1 mln 379 tys. 338,59 złotych.
W ubiegłym tygodniu wykonawca wszedł na plac budowy, na razie prowadzone są prace budowlane i roboty ziemne. W następnej kolejności wykonana zostanie podgrzewana płyta lądowiska, a także droga dojazdowa. Teren będzie oznaczony i oświetlony.
Dyrekcja szpitala prognozuje, że obiekt będzie gotowy pod koniec trzeciego kwartału tego roku. Jak zapowiedział starosta, przed rozpoczęciem korzystania z lotniska odbędzie się symulacja, najprawdopodobniej w listopadzie.
I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl