Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 października 2021 r., imieniny Marleny, Seweryna

To nie nasz pas drogowy

Ikona
(Zam: 19.07.2012 r., godz. 10.30)

– Budowanie parkingów równoległych do jezdni zmniejsza ilość miejsc parkingowych – zwraca uwagę na inwestycję prowadzoną na ul. I AWP nasz Czytelnik. Co na to inwestor, Starostwo Powiatowe?

Przebudowa trzeciego odcinka ulicy I Armii Wojska Polskiego od ulicy Sienkiewicza do Komunalnej rozpoczęła się w drugiej połowie czerwca. Wykonawcą inwestycji jest firma Drogi i Mosty z Kacic. Prace rozpoczęły się od ułożenia nowych chodników z kostki, ścieżek rowerowych, a także wybudowania parkingów.
Nasz Czytelnik zwrócił uwagę, że w jednym miejscu, jadąc w stronę Leszczydołu Nowin, po przeciwnej stronie bloku Spółdzielni „Meblarz” parking budowany jest równolegle do jezdni, co znacznie zmniejszy ilość miejsc do parkowania. Zauważył również, że nie ma w tym miejscu ścieżki rowerowej, za to wyznaczono dość obszerny pas zieleni.
O wyjaśnienie sprawy zapytaliśmy wicestarostę Zdzisława Bociana.
– Modernizacja wykonywana jest według projektu. W tym miejscu projekt zakładał budowę parkingu równolegle do jezdni. Jest to spowodowane tym, że nie mamy w tym miejscu więcej pasa drogowego. Pas zieleni, który tam jest, nie należy do nas, dlatego też nie ma ścieżki rowerowej. Mieliśmy dwie możliwości, albo wybudować parking równoległy, albo nie budować w ogóle – tłumaczy Z. Bocian.
W pozostałych miejscach parkingi budowane są prostopadle bądź ukośnie do jezdni. Ponadto zdaniem wicestarosty, budowanie miejsc parkingowych jest obowiązkiem przedsiębiorców.
I.S.

Komentarze

Dodane przez ken, w dniu 24.07.2012 r., godz. 08.44
Zabrakło mi pytania - a czyj jest ten pas, bo jeśli np. miasta to nie powinno być żadnego problemu?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl