Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaNiszczycielski żywioł w Gulczewie – ucierpiały domostwa

Ikona
(Zam: 12.07.2012 r., godz. 11.58)

To jak dotąd najpoważniejsze skutki tegorocznych, letnich burz – w Gulczewie wichura powaliła drzewa na dwa domy, stodołę, domek letniskowy, ogrodzenia posesji. Zerwało linie energetyczne.

Nigdzie na terenie powiatu wyszkowskiego piątkowa burza nie poczyniła tyle szkód, co w Gulczewie. Po południu 6 lipca wichura była tak silna, że pod jej naporem złamało się około siedemdziesięciu drzew. Najbardziej ucierpiały domostwa przy ul. Szkolnej. Interweniowało ośmiu funkcjonariuszy z wyszkowskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz trzydziestu strażaków-ochotników z Rybna, Lucynowa, Kamieńczyka i Gulczewa. Zajmowali się głównie usuwaniem powalonych drzew i pomocą przy pozrywanych liniach energetycznych. W piątek akcja trwała osiem godzin, następnego dnia przy usuwaniu skutków nawałnicy funkcjonariusze pracowali cztery godziny.
Jak mówi rzecznik prasowy wyszkowskiej PSP Marcin Turowski, to najpoważniejsze skutki burz w ciągu ostatnich tygodni. Od 1 lipca strażacy podjęli dwadzieścia dwie akcje związane z usuwaniem drzew po nawałnicach. Szczególnie dużo pracy mieli 1 lipca w Wyszkowie i okolicach – wskutek burzy, silnego wiatru oraz intensywnego deszczu i gradu drzewa spadły przy ul. Dworcowej, Kościuszki, Żytniej, Geodetów, Sikorskiego, Kochanowskiego, Prostej. Funkcjonariusze interweniowali też m.in. w Marianowie, Kamieńczyku, Deskurowie, Gulczewie, Tumanku, Rogóźnie, Pustych Łąkach.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl