Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannySportowi Historycy z I LO

Ikona
(Zam: 05.07.2012 r., godz. 11.11)

Tomasz Gołębiewski, uczeń I LO im. C. K. Norwida w Wyszkowie, zajął II miejsce w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej i Letnich Igrzyskach Olimpijskich.

Finał konkursu historycznego odbył się w piątek 22 czerwca w Liceum Ogólnokształcącym w Urlach. Uczestniczyło w nim kilkudziesięciu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: węgrowskiego, wyszkowskiego, legionowskiego i wołomińskiego. Wśród nich było dwóch uczniów z wyszkowskiego ,,ogólniaka” – Tomasz Gołębiewski i Rafał Fedorczyk. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania przygotowane przez organizatorów. W pierwszej turze były pytania o podobnej skali trudności, w drugiej turze uczeń sam dokonywał wyboru trudności pytania (za 2 punkty lub 5 punktów). Pytania były dość szczegółowe, odnosiły się w sposób precyzyjny do tematyki konkursu. Uczestnicy musieli wiedzieć m.in., kto w danych mistrzostwach został królem strzelców, która z drużyn najczęściej grała w finale itd. Pytania dotyczyły również poszczególnych dyscyplin igrzysk olimpijskich, rekordów, osiągnięć indywidualnych zawodników, jak również polskich aspektów związanych z Mistrzostwami Europy czy Igrzyskami Olimpijskimi. Ostatecznie Tomek Gołębiewski zajął II miejsce. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i wartościowe nagrody rzeczowe – sprzęt sportowy. Uczniowi wyszkowskiego LO serdecznie gratulujemy sukcesu!
opr. Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl