Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyNatalia w Kanadzie

Ikona
(Zam: 05.07.2012 r., godz. 11.18)

Uczennica klasy II Zespołu Szkół w Zabrodziu Natalia Nadaj spędziła dziewięć dni w Kanadzie. Wyjazd był nagrodą za wygraną w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Mówimy Reymontem”. Organizatorzy zapewnili bezpłatny pobyt w Kanadzie, a bilet lotniczy ufundował starosta powiatu wyszkowskiego, Bogdan Pągowski.

Podczas tych kilku dni Natalia mogła podziwiać jedną z największych atrakcji środkowo-wschodniej części USA i Kanady, jaką jest wodospad Niagara. Zwiedziła także pierwszą stolicę Kanady Niagara-on- the- Lake, uniwersytet i szpital McMaster w Hamilton, była na cmentarzu Hallerczyków. Wizyta w St. Jacob i Elmira w osadnictwie grupy etnicznej Menonitów kultywujących tradycję z XIX wieku uświadomiła Natalii, że możliwe jest życie bez komputera, telewizora, radia czy telefonu. Dowiedziała się też, jak przebiega produkcja syropu klonowego oraz podziwiała Toronto z wieży SN-Tower.
Uczestniczyła w Koncercie Laureatów XLII Konkursu Recytatorskiego im. Marii i Czesława Sadowskich, który odbył się w Hamilton 3 czerwca 2012 roku. W tym roku fundacja otrzymała 246 zgłoszeń. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 110 recytatorów. Podczas Koncertu Laureatów odbył się ostatni etap konkursu, na którym ogłoszono zwycięzców. Komitet Konkursu Recytatorskiego przyznał dyplomy szkołom, które przygotowały najwięcej uczestników oraz dla nauczycieli najbardziej zaangażowanych w eliminacjach XLII Konkursu Recytatorskiego. Na koniec gościnnie wystąpiła Natalia Nadaj, recytując fragment „Chłopów”.
Podczas swojego pobytu w Kanadzie reprezentowała również Zespół Szkół w Zabrodziu i powiat wyszkowski w Szkole Polonijnej im. Jana Pawła II. Gościła w Konsulacie RP i spotkała się z konsulem.
Oprac. I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl