Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 maja 2024 r., imieniny Heleny, JuliiWażna wygrana, ważniejszy drugi człowiek

(Zam: 05.07.2012 r., godz. 11.19)

W Parafiadzie, która odbyła się 21 czerwca w Porębie, uczestniczyły delegacje z wszystkich szkół gminnych oraz z Dybek i Nagoszewa.

Podczas mszy świętej ks. prałat Andrzej Grzybowski wspomniał Błogosławionego Jana Pawła II, Jego szczególną miłość do dzieci i młodzieży.
– Na boisku – mówił o sportowej rywalizacji. – trzeba być dobrym i szlachetnym człowiekiem, ważna jest wygrana, ale ważniejszy jest drugi człowiek.
W imieniu organizatorów Parafiady – swoim, wójta Mieczysława Pękula i wójta gminy Ostrów Mazowiecka Waldemara Brzostka – życzył wszystkim tej pięknej sportowej postawy oraz bezdeszczowej pogody. Mecze rozegrano w sali gimnastycznej ZPO w Porębie, na boisku przed szkołą i boisku przy plebani. W piłce nożnej wśród szkół podstawowych wśród chłopców I miejsce zajęła PSP Białebłoto, II – PSP Dybki, III – PSP Brańszczyk, wśród dziewcząt I miejsce zdobyła drużyna z PSP Białebłoto, II – z PSP Poręba, III – z PSP Turzyn. Rozgrywki pomiędzy gimnazjalistami rozgrywane były każdy z każdym. Wśród chłopców I miejsce zdobyła kl. III z Poręby, II – szkoła z Nagoszewa, III – kl. II z Poręby. Wśród dziewcząt I miejsce zajął Brańszczyk, II – Nagoszewo, III – Poręba. W biegach przełajowych dziewcząt z kl. IV I miejsce uzyskała Klaudia Rosińska (PSP Białebłoto), II – Marysia Tomczak (PSP Białebłoto), III – Natalia Zera (PSP Dybki). Z chłopców z kl. IV najlepszy był Jakub Zębala (PSP Dybki), następnie Kacper Romanik (PSP Dybki) i Łukasz Deluga (PSP Brańszczyk). I miejsce w biegach dziewcząt kl. V Wiktoria Bogdan (PSP Dybki), II – Zuzanna Grudwińska (PSP Dybki), III – Zuzanna Zawadzka (PSP Białebłoto). W kategorii kl. V chłopców I miejsce wybiegał Paweł Deluga (PSP Brańszczyk), II – Grzegorz Obliński (PSP Dybki), III – Damian Szczepaniak (PSP Białebłoto). W ostatniej kategorii wiekowej szkół podstawowych w przełajach, kl. VI, wśród dziewcząt pierwsza była Agnieszka Kurowska (PSP Turzyn), druga – Karolina Siatkowska (PSP Turzyn), trzecia – Angelika Rychlicka (PSP Białebłoto). Wśród chłopców I miejsce zajął Daniel Ponichtera (PSP Białebłoto), II – Cezary Szydlik (PSP Dybki), III – Michał Szymański (PSP Białebłoto). Jeśli chodzi o gimnazjum, bieg dziewcząt nie odbył się, natomiast I miejsce wśród chłopców zajął Tomasz Rytelewski, II – Szczepan Jachna, III – Dawid Szczechura. W klasyfikacji ogólnej biegów przełajowych puchary przekazano do szkół w Porębie i Dybkach. Ceremonii wręczania medali i pucharów dokonali ks. proboszcz Andrzej Grzybowski, zastępca wójta Andrzej Łapiński i Dyrektor ZPO Agnieszka Pękul.
Opr. E.E.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta