Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyWianki w Nowym Lubielu

Ikona
(Zam: 05.07.2012 r., godz. 11.21)

Gry i zabawy dla dzieci, młodzieży i rodzin, puszczanie wianków, występy, koncerty, taniec z ogniem – to tylko niektóre z atrakcji pikniku zatytułowanego „Powitanie Lata – Wianki 2012”, który odbył się 23 czerwca w Nowym Lubielu.

Uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele parafialnym pw. św. Stanisława BM w Nowym Lubielu odprawioną w intencji bezpieczeństwa kąpiących się i przebywających na rzece. Celebrował ją wikary ksiądz Wojciech Nitkowski. Potem uczestnicy wydarzenia przeszli w barwnym i rozśpiewanym korowodzie na malowniczą polanę nad brzegiem rzeki Narew. Po chwili dołączył do nich wójt Paweł Kołodziejski, który przypłynął na łódce z ks. Nitkowskim. Kapłan poświęcił łodzie.
Zgromadzonych witał Paweł Kołodziejski i prowadzący imprezę dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Sławomir Pierzynowski. Życzyli udanej zabawy i zaprosili do degustacji grochówki, dań z grilla i in. W ramach programu artystycznego jako pierwsze wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starym Lubielu, które zaprezentowały widowisko związane z obrzędami Nocy Świętojańskiej. Drugą z grup, prezentujących się na scenie, były dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Publicznych w Rząśniku. Barwnymi i niezwykle pomysłowymi strojami, tańcem i śpiewem przykuły uwagę widzów. Swój solowy talent wokalny w repertuarze Edyty Geppert zaprezentowała Natalia Wóltańska. Nie zabrakło również występu dzieci i młodzieży działającej w scholii przy kościele parafialnym w Rząśniku. W ich wykonaniu, przy akompaniamencie gitar i bębenka, usłyszeć można było wiele znanych utworów, w tym m.in. ,,Tak bardzo się starałem” czy ,,Makumba”. Gościnnie tańczyły piękne dziewczęta z zespołu cygańskiego Talizman, które porywały do tańca zgromadzoną publiczność.
Na polanie rozpalono dwa ogromne ogniska, zorganizowano szukanie kwiatu paproci, a wszystkie chętne panny miały możliwość uplecenia wianków z polnych kwiatów, które około godziny 19.00 puściły na wodę. Żaden nie zatonął. W czasie obrzędu śpiewał zespół Kurpie Białe, działający przy Stowarzyszeniu Klub Srebrnego Wieku z Rząśnika. Grupa zatańczyła oberka, polkę.
Wśród atrakcji festynu była także możliwość skorzystania z przejażdżek bryczką Jana Piórkowskiego, którym towarzyszyła kapela kurpiowska. W części polany odbywały się gry i zabawy dla dzieci i młodzieży przygotowane oraz prowadzone przez Stanisława Żołyńskiego, m.in. konkurs chodzenia na szczudłach. Wszystkie dzieci biorące w nich udział otrzymały słodycze i materiały reklamowe LGD ,,Równiny Wołomińskiej”. Były też rywalizacje rodzinne – m.in. konkurs rzucania i łapania jajek na odległość.
Sporym zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rząśniku. Można było obejrzeć jego wnętrze, założyć hełmy i stroje strażackie, spróbować sił w gaszeniu pożaru.
Punktem kulminacyjnym wydarzenia był występ Teatru Tańca z Ogniem Mantra.
Festyn zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna i Urząd Gminy w Rząśniku pod patronatem LGD ,,Równiny Wołomińskiej”.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl