Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyNie udrożnią Bugu

Ikona
(Zam: 05.07.2012 r., godz. 11.57)

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska unieważniła decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie w sprawie udrażniania rzeki Bug. Prace miały się rozpocząć jeszcze w tym roku, teraz nie wiadomo, czy inwestycja dojdzie do skutku.

Planowano remont dwóch zapor bocznych Kania-Popowo i Kuligów-Arciechów, udrożnienie Bugu na odcinku od Wyszkowa do Jeziora Zegrzyńskiego, ubezpieczenie prawego brzegu rzeki Bug we wsi Kania Polska. To zwiększyłoby szanse na uniknięcie powodzi w przyszłości. W czerwcu Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska unieważnił decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Powodem był wniosek złożony do GDOŚ przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków o wszczęcie postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności wymienionej decyzji. Po przeprowadzeniu w sprawie postępowania w trybie nadzoru i analizie całości materiału dowodowego GDOŚ stwierdził, że decyzja RDOŚ wydana została z rażącym naruszeniem prawa. W związku ze stwierdzeniem nieważności, prace przy udrażnianiu Bugu nie rozpoczną się, jak zapowiadano w tym roku. Nie wiadomo również, czy inwestycja w ogóle dojdzie do skutku.
I.S.

Komentarze

Dodane przez lo, w dniu 06.07.2012 r., godz. 09.14
DZIEKUJEMY Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków !!! haha
Dodane przez Adam, w dniu 07.07.2012 r., godz. 11.52
To już nie pierwszy przypadek kiedy ptaki są ważniejsze niż ludzie. Karygodne!
Dodane przez tomaszek, w dniu 08.07.2012 r., godz. 11.41
Adasiu... ptaki są równie ważne jak ludzie.to ludzie zwalają wszystko na nie żeby zarobić na pogłębianiu rzeki.to ma związek ;)
Nadzieja w nastepnych wyborach !
Dodane przez Soltysowa, w dniu 09.07.2012 r., godz. 12.45
Gmina i tak nie zrealizowalaby takiego projektu.Moze nastepny burmistrz.Cywilizacji nie da sie zatrzymac !
Dodane przez ppp, w dniu 10.07.2012 r., godz. 07.41
eko-terrorysci
Dodane przez nn, w dniu 10.07.2012 r., godz. 15.56
Podziękowania dla RZGW za skandaliczne przygotowanie wniosku na pogłębianie rzeki i Urzędu Marszałkowskiego za rozgłoś i „bimbę” ogłaszające przeznaczenie środków na pogłębianie. (skandal). Prokurator powinien, zająć się sprawą za niedopełnienie obowiązków przez tych Panów i marnotrawienia publicznych środków na niczemu nie służące biesiady.
Dodane przez me, w dniu 18.07.2012 r., godz. 12.48
@nn rozumiem, ze Twoja wiedza umozliwia stawianie tez o "skandalicznym przygotowaniu wniosku" oraz oskarzanie Urzad Marszalkowski o martnotrawienie srodkow? Oraz potrafisz wykazac, ze biesiada niczemu nie sluzyla? Oraz, co wazniejsze, ze biesiada zostala sfinansowana ze srodkow Urzedu? Jesli tak, to Twoim obowiazkiem jest powiadomienie o zaistnialych faktach odpowiednich instytucji, w tym prokurature. Tylko pamietaj, ze w Polsce za pomowienie wciaz jeszcze mozna poniesc konsekwencje. A konczac zlosliwosci - nie znam tresci wniosku RZGW, nie znamy tresci wniosku OTOPu, nie znamy uzasadnienia GDOS uchylajacego decyzje dyrektora regionalnego, nie znamy rowniez tresci odwolania od decyzji GDOS wystosowanego przez RZGW. Do czasu opublikowania tych dokumentow wstrzymajmy sie z ocenami. Aha, na "biesiade" Urzad Marszalkowski nie wydal ani zlotowki...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl