Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyRadni jednogłośni w sprawie polityki burmistrza

Ikona
(Zam: 05.07.2012 r., godz. 11.58)

Wszyscy miejscy radni głosowali za absolutorium dla burmistrza. Oznacza to, że dobrze ocenili realizację ubiegłorocznego budżetu gminy.

Absolutorium to akceptacja radnych dla działań burmistrza, który realizuje budżet. Wykonanie planu wydatków i dochodów podsumował na sesji 30 czerwca skarbnik gminy Dariusz Korczakowski. O inwestycjach mówiła naczelnik wydziału strategii Urzędu Miejskiego Urszula Fijałkowska.
Ze strony radnych popłynęły pozytywne komentarze – chwalili dokonania burmistrza i jego pracowników w dobie kryzysu ekonomicznego.
- Wykonanie tego budżetu oceniam na minimum cztery z plusem. To nie był rok łatwy, a te wyniki napawają optymizmem na przyszłość – stwierdził przewodniczący komisji finansów Rady Miejskiej Jan Abramczyk. – Zawsze część mieszkańców będzie miała jakieś uwagi, ale to nie wynika z winy burmistrza, pracowników urzędu, budżet nie pozwolił nam po prostu na większe inwestycje.
Swoją krytykę skupił na I AWP, której przebudowę na odcinku od ul. Pułtuskiej do Prostej określił jako „nie najszczęśliwszą”. Radny nie raz na sesjach źle oceniał tę inwestycję, realizowaną przez Starostwo, a współfinansowaną przez gminę Wyszków. Jego, a także innych przedstawicieli władz miasta, niezadowolenie budzą m.in. wciąż nieusunięte, stare słupy energetyczne (nie wszyscy mieszkańcy podłączyli się do nowej sieci) i nieestetycznie wyglądające skrzynki energetyczne, które stoją wzdłuż chodników.
- Wciąż w chodnikach stroją słupy, o które można się zabić i szafy, w których można się przeglądać – mówił półżartem. – Jeśli coś robimy, róbmy to tak, żebyśmy byli wszyscy zadowoleni, ta ulica miała być wizytówką miasta, a niestety tak się nie stało.
- Z kryzysem poradziliśmy sobie nieźle – komentował Sławomir Wróbel.
- Słowo „kryzys” funkcjonuje nie na żarty. W 2011 r. udało się sprawić, że nas ono ominęło – ocenił Wojciech Chodkowski.
Przewodnicząca komisji oświaty Elżbieta Piórkowska chwaliła działania gminy w dziedzinie szkolnictwa.
- Wydatki trzymaliśmy w ryzach, nie przeinwestowaliśmy – podsumował burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Inwestujemy w infrastrukturę i inne dziedziny, zaś potrzeby się zwiększają. Ludzie się osiedlają i wnioskują o budowę kolejnej infrastruktury. Miasto się rozwija, dla samorządu jest to wyzwanie, któremu musimy sprostać, bo jeśli tego nie zrobimy, ten bardzo pozytywny proces zostanie zahamowany. Od mieszkańców i inwestorów płyną podatki, które tworzą nasz budżet.
Złożył też deklarację na przyszłość.
- Obiecuję państwu jako radnym, że zwiększymy poziom inwestycji, mimo kryzysu, pod warunkiem jednak, że dalej utrzyma się trend w tej Radzie polityki monitoringu wydatków, oszczędności i czasami trudnych, acz koniecznych reform – powiedział.
Pozytywne opinie o realizacji budżetu wyrazili wszyscy przewodniczący komisji Rady Miejskiej. Dwudziestu jeden radnych podniosło rękę za absolutorium dla burmistrza. Po głosowaniu Grzegorz Nowosielski od nich i swoich współpracowników odebrał kwiaty i gratulacje.
J.P.

Komentarze

Po co dalej obiecywac gruszki na wierzbie ?
Dodane przez Koles, w dniu 05.07.2012 r., godz. 11.29
Obiecuje panstwu jako radnym,ze zwiekszmy poziom inwestycji"Obiecuje rowniez "czas trudnych ale koniecznych reform"Burmistrzu/ rada- chociaz na nia nie zaslugujesz/.Burmistrzu ,zacznij od siebie i swojej Rady.Juz w roku biezacym nie wystarczy tylko lac asfeltu....,trzeba przyjac inne priorytety.Nalezy uruchomic wspomaganie gospodarczego rozwoju gminy.Nalezy uruchomic sile dyplomacji w tych dzialaniach. Dzialania w roku 2011 zmierzaly w kierunku pogrozenia w recesji gminy w roku 2013! Niestety !...Apeluje o uruchomienie choc odrobiny pojecia na ten temat. Mam nadzieje ze radni nie chodzili do szkoly tylko po to, aby w nia rzucac kamieniami, przynajmniej nie wszyscy."Dramatyczny spadek wydatkowania srodkow unijnych od 2013r czeka rowniez gmine Wyszkow.Pokolenie wyzu /powojenne i ich dzieci/ odejda na emeryture. Czy to jasne ?
Dodane przez Jakub, w dniu 06.07.2012 r., godz. 11.04
Nowosielski. A za co właściwie dostał wyróżnienie w związku ze współpracą z mediami lokalnymi? Na czym to POlega? Czy aby uczciwie?
Pytasz? masz!
Dodane przez Bożena, w dniu 06.07.2012 r., godz. 14.00
POstaram się dowiedzieć o sprawie rochę więcej. Obawiam się, że to kolejny konkurs typu: Jak zapłacisz to masz...
Dodane przez Trocki, w dniu 08.07.2012 r., godz. 17.24
Cała zgodna klasa polityczna. Tu PIS, PO i PSL to jedna granda. Tzw. koalicja
PO rządzi, niestety
Dodane przez Wacek, w dniu 12.07.2012 r., godz. 14.50
PO to zdrajcy Polski!
KIEDY ?
Dodane przez STASIEK-THE-BEST, w dniu 12.07.2012 r., godz. 16.55
A kiedy jednoglosne przywrocenia /obnizka / o 30 proc. cen za wode i scieki ?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl