Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyPokłosie nawałnicy

Ikona
(Zam: 05.07.2012 r., godz. 11.59)

W niedzielne popołudnie mieszkańców Wyszkowa zaskoczyła gwałtowna nawałnica. Deszcz padał niemal całą noc. Grad i silny wiatr po upalnym i dusznym dniu przyniosły nie tylko ochłodzenie. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej wyjeżdżali dziesięć razy, głównie do zwalonych drzew i konarów. Najwięcej pracy mieli m.in. na ul. Kościuszki w okolicach kościoła oraz przy ZDZ-cie.

Na zdjęciach Czytelnicy mogą obejrzeć skutki nawałnicy przy kościele św. Idziego i na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Wyszkowie. Rosnąca przy kościele od niepamiętnych lat lipa pod naporem wiatru przełamała się i pękła, na szczęście nie spadła na budynek i nie uszkodziła krzyża misyjnego oraz parkanu. Jest to szczęście w nieszczęściu, ponieważ drzewo to liczyło ponad sto lat i dla wielu wyszkowian wrosło w krajobraz, było niezaprzeczalnie naszym zabytkiem przyrody. Na drugim zdjęciu jest złamana wierzba, rosnąca na placu przy ZS nr 2, tuż przy nowo budowanym parkingu od strony ul. Matejki.
Meteorolodzy przestrzegają przed mającą nadejść pod koniec tygodnia pogodą, obfitą w burze, która może przynieść nowe zniszczenia.
E.E.

Komentarze

Dodane przez niezadowolony obserwator, w dniu 09.07.2012 r., godz. 08.48
"Na zdjęciach Czytelnicy mogą obejrzeć skutki nawałnicy przy kościele św. Idziego i na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Wyszkowie."- Bardzo dużo tych fotek.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl