Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, TeodoraRuszyła Akademia Gimnastyki Artystycznej

Ikona
(Zam: 12.10.2010 r., godz. 11.22)

W poprzednim numerze informowaliśmy o akademiach sportowych dla najmłodszych, które firma Premier Sport otwiera właśnie w Wyszkowie. W ostatnią sobotę ruszyła pierwsza z nich – Akademia Gimnastyki Artystycznej.

Pierwsze spotkanie najmłodszych, rodziców i organizatorów odbyło się w sobotę 9 października w sali gimnastycznej w ZDZ Centrum Kształcenia. Nowatorska w naszym mieście inicjatywa przyciągnęła tłum zainteresowanych. Wszyscy od samego początku byli mile zaskoczeni. Zajęcia w Akademii prowadzą profesjonalni trenerzy. Michał Ciesielski, który opisywał przybyłym zasady nauczania, to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego, trener II klasy akrobatyki sportowej, a obecnie również zawodnik CWKS Legia Warszawa. Towarzyszy mu Róża Grochowska, zawodniczka klubu UKS Pałac Młodzieży Warszawa, wieloletnia zawodniczka kadry Mazowsza i Warszawy, wielokrotna medalistka Mistrzostw Warszawy i Mazowsza, a także mistrzyni Polski w układach zbiorowych w klasie mistrzowskiej. Para trenerów opisała pokrótce, jak będą wyglądały zajęcia. Dzieci będą miały szansę nauczenia się poprawnego wykonywania ćwiczeń gimnastycznych, takich jak przewroty, stanie na rękach, czy chociażby znane wszystkim pod nazwą ,,gwiazdy" przewroty boczne. Poprawiona zostanie również ich koordynacja ruchowa, dynamika, a co za tym idzie, zwiększą się ich ogólne możliwości, nawet w sferze nauki. Niespodzianką organizatorów był pokaz artystyczny Róży Grochowskiej, która swoimi umiejętnościami, a przede wszystkim niezwykłą sprawnością fizyczną, podbiła serca widzów. Na zakończenie spotkania przeprowadzone zostały pierwsze zajęcia dla najmłodszych. Dzieci wykonywały ćwiczenia, śpiewając przy tym piosenki i przede wszystkim dobrze się bawiąc. Wszystko działo się pod czujnym okiem trenerów, którzy, co warto wspomnieć, dbają również o dyscyplinę na zajęciach. Następnie najmłodsi nauczyli się przewrotu w przód, po czym głośnym pozdrowieniem ,,czołem” zakończyli zajęcia. Reakcje rodziców i ich pociech jednoznacznie świadczą o bardzo pozytywnych wrażeniach wyniesionych z pierwszych zajęć.

Nabór do Akademii Gimnastyki Artystycznej nadal trwa. Firma Premier Sport serdecznie zachęca do dalszego zgłaszania się, zwłaszcza, że liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje o zapisach znajdują się pod adresem www.premiersport.pl. Zgłoszeń można dokonywać również dzwoniąc pod numer 604 814 806 lub bezpośrednio, przychodząc na kolejne zajęcia akademii, które odbędą się w sobotę 16 października o godz. 13.00 w sali ZDZ Centrum Kształcenia w Wyszkowie, ulica KEN 2 (wejście od strony ul. 3 Maja). Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Turu

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta