Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 czerwca 2021 r., imieniny Antoniego, Lucjana

Gimnazjaliści w Tatrach

Ikona
(Zam: 28.06.2012 r., godz. 11.43)

Czterdziestu pięciu uczniów Publicznego Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu spędziło pięć dni w Tatrach. Wyjazd został zorganizowany w ramach unijnego projektu.

Wycieczka odbyła się w dniach od 5 do 10 czerwca w ramach projektu „Szkoła Równych Szans – III edycja”. Wyprawa rozpoczęła się od zwiedzania Państwowego Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Największym zainteresowaniem cieszył się dział zegarów słonecznych oraz rozmaite przyrządy służące do pomiaru czasu. Wieczorem wycieczka dotarła na miejsce, czyli do Murzasichla. Następnego dnia uczniowie wjechali kolejką linową na Kasprowy Wierch, skąd podziwiali panoramę Tatr. Tego samego dnia zwiedzili też Wielką Krokiew. Grupie udało się zdobyć Sarnią Skałę, zbudowaną z wapieni dolomitowych. Z jej szczytu roztaczał się doskonały widok na masyw Giewontu, a w drugą stronę na Zakopane. Uczestnicy wycieczki powędrowali też do największego jeziora w Tatrach, położonego w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mieguszowieckich Szczytów – Morskiego Oka. W Jaszczurowie podziwiali kaplicę pw. Najświętszego Serca Jezusowego, klasyczne dzieło stylu zakopiańskiego zaprojektowane przez Stanisława Witkiewicza. Odwiedzili również Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzepówkach i Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku w Zakopanem. Uczniowie zwiedzili też znajdujący się przed cmentarzem zabytkowy kościółek pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, najstarszy drewniany kościół w Zakopanem. Zobaczyli również Muzeum Tatrzańskie, a wracając do Zabrodzia – Jaskinię Raj, gdzie obejrzeli bogate i różnorodne formy naciekowe.
Oprac. I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl