Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiBył obrazem doskonałości kapłańskiej

(Zam: 28.06.2012 r., godz. 11.55)

- Tej parafii dał swoje serce i siły – tak o księdzu Stanisław Szulcu mówił biskup łomżyński Janusz Stepnowski w homilii wygłoszonej 19 czerwca w kościele św. Wojciecha. Po mszy poświęcił tablicę upamiętniającą tego zmarłego w ubiegłym roku kapłana.

W uroczystości licznie wzięli udział wierni, poczty sztandarowe, przedstawiciele władz miasta, delegacja ułanów, kapłani, którzy modlili się w intencji wieloletniego proboszcza parafii św. Wojciecha, honorowego obywatela gminy Wyszków, księdza kanonika Stanisława Szulca. Śpiewał chór parafialny.
Biskup Janusz Stepnowski mówił o postawie, jaką duchowny prezentował w trakcie swojej posługi w naszym mieście.
- Ksiądz Szulc jako kapłan i człowiek szukał w życiu ziemskim doskonałości, którą był dla niego Chrystus. Służył jemu i ludziom – w was, parafianie, widział twarz Chrystusa – powiedział. – Dał z siebie wszystko, interesował się człowiekiem, spieszył z pomocą chorym, swoją miłosierną ręką wspierał ludzi. To kapłan, można było powiedzieć, święty za życia.
Biskup przypomniał o pielgrzymkach, które ks. Szulc organizował.
- Był obrazem doskonałości kapłańskiej, kapłanem, jakiego ludzie sobie życzą. Dziękujemy dziś Bogu za dar tego kapłana w tym mieście. Wam dane było przez ponad dwadzieścia cztery lata towarzyszyć mu w jego ziemskim pielgrzymowaniu. To kapłan, który wpisał się w historię tego miasta, tyle dał jemu, ludziom, by żyło się im lepiej. Przypominał, że obok młodzieży, która ma się dobrze, jest ta, która potrzebuje wsparcia, obok rodzin, które żyją w szczęściu są te, które przeżywają problemy.
Po mszy uczestnicy wyszli przed świątynię. Tam zebrali się wokół głazu, na którym umieszczono tablicę poświęconą ks. Szulcowi. „Gorliwy Kapłan Chrystusa, Boży Człowiek, Niestrudzony Pielgrzym, Przyjaciel Chorych, Budowniczy Kościoła, Honorowy Obywatel Wyszkowa” – napisano na niej.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Bożena, w dniu 29.06.2012 r., godz. 08.11
Piękna pamiatka. Jeszcze jakiś ładny nagrobek by się przydał.
pamięć
Dodane przez kwiatek, w dniu 29.06.2012 r., godz. 22.23
No właśnie , może jakiś skromny pomnik. Póki co trawa rośnie!
Dodane przez Iza, w dniu 02.07.2012 r., godz. 21.54
Nie pomniki są najważniejsze, ale pamięć. Pomnikiem ks. Szulca jest świątynia, którą po sobie pozostawił. O tym pamiętać będziemy zawsze.
Dodane przez Wanda, w dniu 03.07.2012 r., godz. 00.22
Ale jakiś nagrobek też powinien mieć na cmentarzu

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta