Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 marca 2023 r., imieniny Amelii, DobromiraSpotkanie ze słynnym zapaśnikiem

Ikona
(Zam: 21.06.2012 r., godz. 11.35)

Zespół Szkół w Zabrodziu odwiedził Andrzej Supron – piętnastokrotny medalista w zapasach. Sportowiec zaprezentował uczniom kilka technik zapaśniczych.

Spotkanie odbyło się 1 czerwca w Zespole Szkół w Zabrodziu. Organizatorem spotkania był Andrzej Rębowski – prezes Klubu 2012.
W imieniu uczniów i nauczycieli Andrzeja Suprona powitała dyrektor szkoły Bogumiła Kuhiwczak.
- Jesteśmy dumni, że możemy gościć w murach naszej szkoły wielkiego sportowca, obywatela świata – powiedziała.
Andrzej Supron urodził się 22 października 1952 r. w Warszawie. Reprezentował kluby sportowe: Elektryczność w Warszawie i Górniczy Klub Sportowy w Katowicach. Jest absolwentem AWF w Katowicach i trenerem zapasów. Mistrz świata, Europy i wicemistrz olimpijski z Moskwy obecnie jest międzynarodowym sędzią zapasów, aktorem, konferansjerem i biznesmenem, który prowadzi kilka sal fitness na terenie Warszawy. Uważa, że każdy człowiek ma jakiś talent, ale ważniejsza od niego jest systematyczna i konsekwentna praca, która pomimo wielu trudności przynosi sukcesy. W trakcie kariery sportowej miał wiele kontuzji, które kilka razy nie pozwoliły mu wygrać decydujących walk o złoty medal.
Największym rywalem polskiego mistrza był Rumun Rusu, a najwięksi, z którymi miał zaszczyt się spotkać, to Ojciec Święty Jan Paweł II oraz król Szwecji Gustaw. Andrzej Supron był w wielu miejscach na świecie, zna czołowych aktorów i sportowców, mówi czterema językami i uważa, że największe chwile w życiu ma jeszcze przed sobą.
Podczas spotkania sportowiec zademonstrował uczniom kilka technik zapaśniczych. Dziękując za spotkanie dyrektor szkoły Bogumiła Kuhiwczak przekazała Andrzejowi Supronowi upominek w imieniu szkoły i starosty powiatu wyszkowskiego Bogdana Pągowskiego.
Oprac. I.S.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl