Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 marca 2023 r., imieniny Amelii, DobromiraGotolet wyremontuje „Hutnik”

(Zam: 21.06.2012 r., godz. 11.54)

Firma Handlowo-Usługowa Gotolet Joanny Trzaski z Jasienicy wygrała przetarg na remont budynku Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”.

Na to zadanie gmina Wyszków pozyskała pieniądze z Unii Europejskiej (Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego). Umowę na dofinansowanie przedstawiciele samorządu podpisali 10 maja.
W przetargu ogłoszonym przez burmistrza wystartowały trzy firmy, dwie z nich w postępowaniu odrzucono: Merx Sp. z o.o. z Białegostoku z ceną 1 620 226, 20 zł, Rembud Piotra Tomanka z Białegostoku z ceną 1 312 505,51 zł.
Gotolet zaproponował realizację zadania za 1 482 774,22 zł. Termin zakończenia prac przewidziano na 30 listopada tego roku, natomiast remont na pierwszym piętrze (ze względu na rozpoczynające się we wrześniu zajęcia) ma być wykonany do 25 sierpnia.
W ramach prac planowany jest remont wnętrz i pomieszczeń budynku (wymiana części okien i drzwi, malowanie ścian i sufitów, wyłożenie schodów i podłóg płytkami ceramicznymi). Tarasy i schody zewnętrzne będą zdemontowane wraz z fundamentami. Na ich miejsce ma się pojawić nowa konstrukcja. Wybudowana będzie pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Poruszanie ma też ułatwić im likwidacja progów, montaż poręczy, antypoślizgowe posadzki. W ramach inwestycji zostaną kupione i zamontowane w sali widowiskowej: sprzęt nagłaśniający, oświetlenie oraz klimatyzacja sal.
Budynek zostanie również dostosowany do wymogów przeciwpożarowych.
J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl