Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 czerwca 2021 r., imieniny Antoniego, Lucjana

Gotują z sukcesem

Ikona
(Zam: 14.06.2012 r., godz. 11.38)

W Warszawie pod koniec kwietnia odbyły się eliminacje do IV edycji prestiżowego konkursu kulinarnego „Zgotuj sobie sukces” organizowanego przez Makro Cash and Carry Polska. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie – Dawid Bugajewski i Daniel Wrzosek pod opieką Bogusławy Pawelskiej-Kozon z sukcesem reprezentowali placówkę.

Uczniowie opracowali przepis na danie konkursowe, dzięki temu wywalczyli sobie udział w drugim etapie konkursu (w tzw. kwalifikacjach). Tu zmierzyli się z ponad pięćdziesięcioma drużynami z całej Polski.
Chłopcy z ZS nr 1 przygotowali zraziki z polędwiczek wieprzowych z borowikami w towarzystwie szafranowych kopytek podane z duetem sosów: leśnego i szafranowego oraz jarzynowego puree. Potrawa zyskała uznanie jury, młodzież znalazła się w gronie dwudziestu czterech najlepszych drużyn zaproszonych do półfinału konkursu, który odbędzie się jesienią. Wtedy młodych adeptów sztuki kulinarnej oceniać będą szefowie kuchni z całej Europy.
„Zgotuj sobie sukces” to konkurs stanowiący etap eliminacji kadry juniorskiej do Młodzieżowej Reprezentacji Kucharzy, która będzie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl