Menu górne

Dziś jest 13 sierpnia 2022 r., imieniny Diany, HelenyBug Wyszków – 90 lat na jednej wystawie

Ikona
(Zam: 14.06.2012 r., godz. 11.41)

Na drugim piętrze miejskiej biblioteki od ubiegłego tygodnia można oglądać wystawę zorganizowaną z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 90-lecia klubu Bug Wyszków. Znalazły się na niej historyczne zdjęcia, plakaty, stroje zawodników itp.

Ekspozycję oficjalnie otwarto 5 czerwca. Jej pomysłodawcą jest pracownik działu regionalnego biblioteki Mirosław Powierza.
- Chciałabym, by ta wystawa była inspiracją dla piłkarzy, zarządu klubu na przyszłość, aby zawsze grali z pasją oraz dla kibiców, żeby nigdy nie opuszczali swojego klubu i żeby mądrze i odpowiedzialnie mu kibicowali – mówił burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Życzę, żeby odwiedzający wystawę czerpali inspirację z najlepszych tradycji sportowych, które Bug Wyszków przez dziesięciolecia dla Wyszkowa wypracował. Samemu klubowi życzę spełnienia wszystkich zakładanych sukcesów sportowych i tego, żeby raz jeszcze powrócił do najpiękniejszych chwil swoich triumfów – dodał.
W wydarzeniu uczestniczyli członkowie zarządu Bugu Wyszków, sympatycy, dawni zawodnicy, którzy dzielili się wspomnieniami.
- Bug Wyszków to duży kawałek życia kilku pokoleń. Fantastyczne jest to, że żyją osoby, które mogą nam wiedzę o klubie przekazać – stwierdził prezes klubu Dariusz Andrzejewski. – Życzę klubowi, żeby najbliższe lata do kolejnej rocznicy przeszły mu bez wielkich wstrząsów. Sport boryka się nie od dziś z problemami dnia dzisiejszego, finansami. Bug Wyszków może być jednak dużą rodziną, miejscem, gdzie fajnie jest wspominać czasy przeszłe, ale też pomyśleć o tym, co nas czeka. To, co dziś robimy, czynimy dla osób, które ten klub kiedyś założyły i w nim przez te lata były. Podtrzymujemy tradycję, jest się czym chwalić – klub jest nierozerwalny z miastem od dziewięćdziesięciu lat. Niewiele klubów na Mazowszu jest starszych od nas.
Wystawie towarzyszyła projekcja relacji filmowej z meczu, który odbył się w 1999 r. na wyszkowskim stadionie – zagrały w tedy Orły Górskiego z reprezentacją powiatu.
Mirosław Powierza zastrzegł, że w informacjach zawartych na wystawie mogły pojawić się pewne nieścisłości, dlatego prosi wszystkich odwiedzających o zgłaszanie wszelkich uwag, które pomogą udoskonalić ekspozycję.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl