Interwencja mieszkańców
(Zam: 21.06.2012 r., godz. 11.56)Mieszkańcy bloku Sowińskiego 41 napisali pismo do Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość” dotyczące wymiany licznika głównego. Pismo dostarczyli również do naszej redakcji z prośbą o wyjaśnienie.
Prezes SM „Przyszłość” Mirosław Marszał wyjaśnił, że liczniki główne nie są własnością spółdzielni, a PWiK. Mimo to, spółdzielnia odpowiedziała mieszkańcom na pismo, w którym wyjaśnia, że PWiK 15 czerwca w obecności mieszkańców dokonało wymiany licznika głównego, którego termin legalizacji również minął.
I.S.
Komentarze
Dodane przez hydraulik, w dniu 25.06.2012 r., godz. 13.33
wodomierz od wody ciepłej powinien być wymieniany co 3 lata od zimnej co 5.przy stanie naszej wody nie wiem czy nie czesciej.
Dodane przez a,b,c, w dniu 25.06.2012 r., godz. 17.54
Nie zajmuje prezesa zainteresowanie kontrola centralnych wodomierzy,poniewaz wypisuje rachunki ,mnozy roszczenia,i robi czarne listy do obciecia i odciecia i wyciecia.Minal sie z sie z powolaniem.Powinien byc lekarzem ze specjalnoscia do wycinki.
Dodane przez Jakub, w dniu 25.06.2012 r., godz. 18.16
Witam Państwa, Jako że jesteśmy w trakcie walnych zebrań członków spółdzielni a jak wiemy Walne zgromadzenie jest najwyższym organem spółdzielni, do którego kompetencji należą wszystkie kluczowe sprawy związane z działalnością spółdzielni. Walne zgromadzenie pełni funkcję uchwałodawczą i kontrolną, uchwala akty prawa wewnątrzspółdzielczego – statut i regulaminy, to postanowiłem podzielić się moimi spostrzeżeniami. Otóż nasza Spółdzielnia mieszkaniowa pod dowództwem prezesa działa nie zawsze zgodnie z ustawą z dnia 16 września 1982r Prawo Spółdzielcze. Otóż przed zebraniem dzwoniłem do Spółdzielni zapytać się jak wygląda sprawa funduszu remontowego, czyli czy nasze zaliczki rozliczane są w ramach jednego bloku, czy "wrzucane do jednego worka", uzyskałem dość wymijającą odpowiedź że niby jest rozliczane, ale tak się nie da. Na zebraniu Pan Marszał jasno odpowiedział, że fundusz remontowy jest jeden na wszystkich nieruchomościach a jako uzasadnienie dodał, że w nowym bloku w centrum wyszkowa spółdzielcy również płacą na wspólny rachunek i z ich pieniędzy remontowane są również pozostałe budynki- jest to działanie niezgodne z prawem. Kolejna sprawa uchwała dotycząca funduszu zasobowego- w uchwale tej chodzi głównie o to aby nadwyżkę finansową przeznaczyć na pokrycie zadłużenia niepłacących członków spółdzielni. Moje pytanie brzmi co w takim razie robi w tym kierunku dział windykacyjny na który płacimy co miesiąc zaliczki. A propos zaliczek, czy ktoś z Państwa wie ile dokładnie płacimy "z metra" na koszty administrowania naszymi budynkami a ile na konserwatorów, ile na fundusz remontowy? Rozliczenia są bardzo niejasne. Czekam dnia kiedy chociaż jeden budynek wyłączy się ze szpon spółdzielni i utworzy wspólnotę mieszkaniową. Ja sam, jako mieszkaniec budynku na polonezie chętnie zbiorę podpisy pod Uchwałą zmieniającą sposób zarządzania. Chyba najwyższy czas na zmiany. Ciekawy artykuł z zestawieniem wad i zalet oraz przykładową treść uchwały znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.pmzn.pl Ku mojemu zaskoczeniu jest to firma z Wyszkowa. Ma ktoś z Państwa doświadczenie w kontakcie z nimi? może umówimy się wspólnie na jakieś spotkanie. Chętnie posłucham specjalistów w tej dziedzinie.
Dodane przez joanna, w dniu 26.06.2012 r., godz. 12.18
popieram, popieram, popieram. Zbierzmy się! Odwiedziłam tą stronę, wyglada profesjonalnie, ciekawe jak z opłatami i jak z obsługą
Napisz komentarz
- Komentarze naruszające netykietę nie będą publikowane.
- Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. nie będą publikowane.
- Za treść komentarza odpowiada jego autor.
- Regulamin komentowania w serwisie wyszkowiak.pl