Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 marca 2023 r., imieniny Amelii, DobromiraInterwencja mieszkańców

Ikona
(Zam: 21.06.2012 r., godz. 11.56)

Mieszkańcy bloku Sowińskiego 41 napisali pismo do Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość” dotyczące wymiany licznika głównego. Pismo dostarczyli również do naszej redakcji z prośbą o wyjaśnienie.

W związku z ogromnymi różnicami jakie występują przy spisywaniu licznika głównego wody a stanem z liczników wody w mieszkaniach. My, mieszkańcy bloku przy ulicy Sowińskiego 41 zwracamy się z prośbą o wymianę licznika głównego doprowadzającego wodę do naszego bloku. Jaka była zasadność wymiany wszystkich wodomierzy w naszym bloku, jeśli główny licznik nie został wymieniony. Jeśli wymieniać wodomierze, to oczywistą sprawą jest wymiana i głównego licznika wody, któremu też już się skończyła legalizacja. Wymiany licznika wody proszę dokonać w obecności komisji składającej się z mieszkańców naszego bloku.
Prezes SM „Przyszłość” Mirosław Marszał wyjaśnił, że liczniki główne nie są własnością spółdzielni, a PWiK. Mimo to, spółdzielnia odpowiedziała mieszkańcom na pismo, w którym wyjaśnia, że PWiK 15 czerwca w obecności mieszkańców dokonało wymiany licznika głównego, którego termin legalizacji również minął.
I.S.

Komentarze

.
Dodane przez hydraulik, w dniu 25.06.2012 r., godz. 13.33
wodomierz od wody ciepłej powinien być wymieniany co 3 lata od zimnej co 5.przy stanie naszej wody nie wiem czy nie czesciej.
Zapotrzebowanie na przyzwoitosc !
Dodane przez a,b,c, w dniu 25.06.2012 r., godz. 17.54
Nie zajmuje prezesa zainteresowanie kontrola centralnych wodomierzy,poniewaz wypisuje rachunki ,mnozy roszczenia,i robi czarne listy do obciecia i odciecia i wyciecia.Minal sie z sie z powolaniem.Powinien byc lekarzem ze specjalnoscia do wycinki.
Darujmy sobie spółdzielnie czas na WSPÓLNOTY MIESZKANIOWE
Dodane przez Jakub, w dniu 25.06.2012 r., godz. 18.16
Witam Państwa, Jako że jesteśmy w trakcie walnych zebrań członków spółdzielni a jak wiemy Walne zgromadzenie jest najwyższym organem spółdzielni, do którego kompetencji należą wszystkie kluczowe sprawy związane z działalnością spółdzielni. Walne zgromadzenie pełni funkcję uchwałodawczą i kontrolną, uchwala akty prawa wewnątrzspółdzielczego – statut i regulaminy, to postanowiłem podzielić się moimi spostrzeżeniami. Otóż nasza Spółdzielnia mieszkaniowa pod dowództwem prezesa działa nie zawsze zgodnie z ustawą z dnia 16 września 1982r Prawo Spółdzielcze. Otóż przed zebraniem dzwoniłem do Spółdzielni zapytać się jak wygląda sprawa funduszu remontowego, czyli czy nasze zaliczki rozliczane są w ramach jednego bloku, czy "wrzucane do jednego worka", uzyskałem dość wymijającą odpowiedź że niby jest rozliczane, ale tak się nie da. Na zebraniu Pan Marszał jasno odpowiedział, że fundusz remontowy jest jeden na wszystkich nieruchomościach a jako uzasadnienie dodał, że w nowym bloku w centrum wyszkowa spółdzielcy również płacą na wspólny rachunek i z ich pieniędzy remontowane są również pozostałe budynki- jest to działanie niezgodne z prawem. Kolejna sprawa uchwała dotycząca funduszu zasobowego- w uchwale tej chodzi głównie o to aby nadwyżkę finansową przeznaczyć na pokrycie zadłużenia niepłacących członków spółdzielni. Moje pytanie brzmi co w takim razie robi w tym kierunku dział windykacyjny na który płacimy co miesiąc zaliczki. A propos zaliczek, czy ktoś z Państwa wie ile dokładnie płacimy "z metra" na koszty administrowania naszymi budynkami a ile na konserwatorów, ile na fundusz remontowy? Rozliczenia są bardzo niejasne. Czekam dnia kiedy chociaż jeden budynek wyłączy się ze szpon spółdzielni i utworzy wspólnotę mieszkaniową. Ja sam, jako mieszkaniec budynku na polonezie chętnie zbiorę podpisy pod Uchwałą zmieniającą sposób zarządzania. Chyba najwyższy czas na zmiany. Ciekawy artykuł z zestawieniem wad i zalet oraz przykładową treść uchwały znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.pmzn.pl Ku mojemu zaskoczeniu jest to firma z Wyszkowa. Ma ktoś z Państwa doświadczenie w kontakcie z nimi? może umówimy się wspólnie na jakieś spotkanie. Chętnie posłucham specjalistów w tej dziedzinie.
do: Jakub
Dodane przez joanna, w dniu 26.06.2012 r., godz. 12.18
popieram, popieram, popieram. Zbierzmy się! Odwiedziłam tą stronę, wyglada profesjonalnie, ciekawe jak z opłatami i jak z obsługą

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl