Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 lutego 2024 r., imieniny Cezarego, WiktoraKiedy rozpocznie się remont I AWP?

(Zam: 21.06.2012 r., godz. 11.57)

Przebudowa trzeciego odcinka ulicy I Armii Wojska Polskiego od ulicy Sienkiewicza do Komunalnej miała rozpocząć się dwa tygodnie temu. Póki co, na placu budowy nie widać żadnych prac. Starostwo zapowiada, że modernizacja rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu.

Przetarg na przebudowę trzeciego odcinka ulicy I Armii Wojska Polskiego od ulicy Sienkiewicza do Komunalnej wygrała firma Drogi i Mosty z Pułtuska.
Pod koniec maja główny inwestor – Starostwo Powiatowe podpisało umowę z wykonawcą i przekazało plac budowy. Zapowiadano wówczas, że prace rozpoczną się jeszcze w ostatnim tygodniu maja. Minęły dwa tygodnie, a wykonawca nadal nie rozpoczął robót.
- Podpisaliśmy umowę z wykonawcą, przekazaliśmy plac budowy i określiliśmy termin zakończenia prac, a kiedy one się rozpoczną, nie wiemy. Nie narzucaliśmy wykonawcy terminu, w jakim ma rozpocząć inwestycję – tłumaczy wicestarosta Zdzisław Bocian.
Starostwo po konsultacji z wykonawcą zapewnia, że przebudowa I AWP rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu. Jak zapowiadano wcześniej, modernizacja będzie wiązała się z dużymi utrudnieniami, gdyż niemożliwe jest całkowite wyłączenie jej z ruchu. W związku z tym przygotowano czasową organizację, która wymaga wprowadzenia ruchu wahadłowego.
Projekt czasowej organizacji ruchu przewiduje oznakowanie i zabezpieczenie miejsc wykonywania robót drogowych związanych z przebudową ulicy, urządzeń kanalizacji deszczowej w ulicy. Cały odcinek podzielony został na cztery etapy.
Pierwsze dwa etapy prowadzone będą do lipca. Utrudnienia w ruchu polegały będą na zwężeniu najpierw prawej, a później lewej strony odcinka drogi o 2,5 metra. Prace będą polegały na ustawieniu krawężników i wykonaniu kanalizacji deszczowej.
Kolejne dwa etapy, podobnie jak dwa pierwsze, również będą polegały na zwężeniu jezdni jednak tym razem o 4,5 metra, ponieważ roboty drogowe będą związane z podbudową nawierzchni.
Ostatnie etapy będą najbardziej uciążliwe, gdyż z ruchu wyłączona będzie połowa jezdni. Aby usprawnić poruszanie się po drodze, wykonawca ustawi tymczasową sygnalizację bądź wyznaczy osobę do kierowania ruchem. Inwestycja potrwa do końca sierpnia. Do tego czasu należy się spodziewać utrudnień na drodze w tej części Wyszkowa.
I.S.

Komentarze

Dodane przez Zdzich, w dniu 22.06.2012 r., godz. 18.48
Powoli zrzucają materiały. Kręgi z betonu i takie tam... Może więc coś ruszy...
Dodane przez Ornitolog, w dniu 22.06.2012 r., godz. 23.08
Liczę na bocianie skrzynki :)
Fakt
Dodane przez Fan, w dniu 23.06.2012 r., godz. 11.59
Zgadza sie Zdzichu !Ta wlasnie czesc Borkow ulicy jest remontowana.Prace trwaja nawet w sobote !!!!i od ranan i nie ma przerw w robocie !!!!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta