Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 czerwca 2024 r., imieniny Alicji, AlojzegoNie zmuszać ludzi do pracy

(Zam: 21.06.2012 r., godz. 11.58)

- Są osoby, które mogą pracować dłużej i należy im na to pozwolić, a nie ich do tego zmuszać – mówił 14 czerwca w miejskiej bibliotece poseł PiS Henryk Kowalczyk. W podobnym tonie wypowiadał się też przewodniczący regionu mazowieckiego NSZZ „Solidarność” Andrzej Kropiwnicki na spotkaniu poświęconym zmianom w przepisach emerytalnych.

W dyskusji uczestniczył też wicemarszałek Sejmu z ramienia PiS Marek Kuchciński, przewodniczący powiatowych struktur PiS Waldemar Sobczak i gminnych struktur Adam Warpas.
Andrzej Kropiwnicki przedstawiał argumenty przeciwko wydłużeniu wieku emerytalnego do 67 roku życia.
- Nie ma wystarczającej ilości miejsc pracy. Każdy, kto ma ochotę pracować, będzie robił to do tego momentu, kiedy będzie chciał – powiedział.
Przypomniał, że ponad dwa miliony osób podpisało się pod pomysłem przeprowadzenia referendum w sprawie zmian w emeryturach. Skrytykował też zatrudnianie pracowników na umowy cywilnoprawne (zlecenia, o dzieło).
- Umowy śmieciowe to zmora dzisiejszych stosunków pracy. Zlikwidowanie ich dałoby rocznie 5,5 mld złotych do budżetu państwa – ocenił. – Człowiek pracujący na umowy śmieciowe dla banku jest nikim, nie ma zdolności kredytowej nawet na telewizor, czy pralkę. Nie ma odprowadzanych środków do ZUS-u.
NSZZ „Solidarność”, mimo uchwalenia ustawy emerytalnej przez parlament i odrzucenia pomysłu referendum przez rządzących, nie składa broni.
- Mamy deklaracje, że PiS i SLD, jeśli dojdą do władzy, przywrócą stan poprzedni. Nasi prawnicy analizują, w którym aspekcie można zaskarżyć ustawę emerytalną do Trybunału Konstytucyjnego – poinformował Andrzej Kropiwnicki.
Marek Kuchciński skupił się m.in. na kryzysie gospodarczym i krytyce działań rządu.
- Być może po Euro i Olimpiadzie przyjedzie czas odpowiedzieć sobie na pytanie, jak długo ten rząd będzie działał. Może nas czekać wzrost bezrobocia, załamanie systemu finansowego w Polsce – uznał.
Winą za zamykanie szkół obarczył rząd.
- Dzieje się to w większości w małych miejscowościach, gdzie szkoła to jedyna placówka cywilizacyjna – powiedział. – Dzieje się tak przez świadome decyzje rządzących, którzy zrzucają na samorządy odpowiedzialność za szkolnictwo, nie dając im na nie pieniędzy. Na taki podział zadań nie możemy się zgodzić.
Poseł Henryk Kowalczyk namawiał do powrotu do koncepcji Prawa i Sprawiedliwości.
- Podniesienie wieku emerytalnego to leczenie skutków, a nie przyczyn. Należy kontynuować politykę prorodzinną, którą PiS rozpoczął, chociażby becikowe, czy program „Rodzina na swoim”, który PO dziś likwiduje. To oszczędzanie tam, gdzie nie potrzeba – oznajmił. – PiS proponuje, żeby zostawić ludziom wybór. Są osoby, które mogą pracować dłużej i należy im na to pozwolić, a nie ich do tego zmuszać.
Opowiedział się za dobrowolnym udziałem obywateli w funduszach emerytalnych.
- OFE to była jedna z głównych przyczyn kryzysu finansów publicznych, nabijanie kasy zarządzającym funduszom – stwierdził.
W spotkaniu głos zabierała także publiczność.
- Trzeba wyjść na ulicę pod sztandarami Solidarności, bo siła w narodzie. Donald Tusk mówi, że jest premierem wszystkich Polaków, a dwa miliony ludzi lekceważy – powiedział Jan Fornal.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Antoni, w dniu 22.06.2012 r., godz. 20.46
Tuskowi i jego POddanym POplecznikom POdziękujemy!
Dodane przez Jan4P, w dniu 22.06.2012 r., godz. 21.42
Panu Bodio co głosował przeciwko referendum nie zaPOmnę!
Dodane przez Golem, w dniu 22.06.2012 r., godz. 22.35
Partia Tuska co dzień słabnie, aż wreszcie padnie!
Panie pośle Kowalczyk
Dodane przez Widz, w dniu 22.06.2012 r., godz. 23.31
A co nasz gość powie na fakt, że prawie wszyscy wyszkowianie są przeciwni sytuacji kiedy w kiepsko rządzonym mieście utrzymujemy aż trzech burmistrzów ?!!! W tym pisowskiego Warpasa jako trzeciego!
Dodane przez Ken, w dniu 23.06.2012 r., godz. 14.20
Dla nich oburzeniem byłoby gdyby trzech było z np. platformy czy ps-elu, a to, że mają w tej trójce swojego człowieka to siedzieć będą cicho i palcem nie kiwną. A mądrzą się jak to by wwszystko naprawiali. Obłuda!
Wystawienie Wyszkowa i jego mieszkancow do wiatru.
Dodane przez Solidarnosciowiec, w dniu 23.06.2012 r., godz. 16.40
Nie zmuszac ludzi jedynie do pracy.Nie wykazywac sie w ten sposob,poniewaz...... to jest ewidentnie pozorna dzialalnosc. Przede wszystkim nalezy przygotowac szczegolowy raport o stanie przygotowania jednostek terytorialnych do stworzenia koniecznej bazy mozliwosci ,a nawet stanowisk pracy dla osob ksztalconych w latach uprzednich do pracy w zawodach , ktore tak dokladnie wyniszczono w miastach takich jak Wyszkow.Od lat 90-tych ubieglego wieku pozostaly tylko zaprzepaszczone szanse .W Wyszkowie pomafijna nentalnosc morduje jakakolwiek chec do zycia. Jak upadaly dzialajace tu zaklady produkcyjne ludzie tu czuli sie wystawieni do wiatru.No i ten smrod na klatkach schodowych blokow, smrod pare razy odgrzewanego jedzenia pokutuje. Jednym slowem zapach biedy. Wszystkie kursy psu na bude-te ,ktore mialy wyszkowskich bezrobotnych , przygotowac do szukania pracy, a nawet przygotowac do samej pracy-np. nauczyc stylizacji paznokci zwolnionego stolarza,hutnika,czy mechanika ,budowlanca ..Wszystko nieprzydatne. Kazdy kolejny kurs-strata czasu. Jedynie wskazany i wymuszany kierunek to mozliwosc wynegocjowania w opiece wsparcia.Jakie niesamowite metody negocjacji wyzwala w ludziach bieda wie spolecznosc Wyszkowa. Wyszkow to miasto ludzi wystawianych do wiatru. Ta polityka jest ciagle kontynuowana! Nie pamieta sie co ludziom naprawde potrzebne , nie pamieta sie o ludziach , ze ciagle w niesamowite sposoby zabiegaja o pieniadze na opal czy mleko. Kiedy ktos biedny mowi, ze nie ma pieniedzy, to znaczy, ze np.od paru dni nie mogl kupic chleba. Znaczy, ze nie ma po co wychodzic ze smierdzacego domu ,a czesto i z lozka. Znaczy ze nie zaplacil czynszu i nikt mu ,a napewno .... ,nie pomoze.
Dodane przez Antoni, w dniu 24.06.2012 r., godz. 00.27
Czara goryczy sie przeleje. A wystarczyłoby przestrzeganie jednej , jedynej zasady: "Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
Dodane przez Kolo, w dniu 24.06.2012 r., godz. 09.10
Trafny tytuł! "Nie zmuszać ludzi do pracy" - panie Warpas podejrzewam, że został pan trzecim burmistrzem wbrew własnej woli. :)
Dodane przez Honorowy, w dniu 24.06.2012 r., godz. 19.11
Dobre, bardzo trafne !!!
Dodane przez j24, w dniu 25.06.2012 r., godz. 11.34
Podziękujemy też aż trzem burmistrzom.Wasza kariera w tym mieście się skończy.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.06.2012 r., godz. 12.03
Obiecywaliście co innego. Mamy za to 30 % podwyżkę za wodę i ścieki, 15 % za ciepło z PEC, podwyzki na targu, od nieruchomosci itd. Zlikwidowaliscie kilka szkół, szkolnych stołówek. Miasto leży :) Pisowi też zależy tylko na korycie. Burmistrz Warpas jest najlepszym przykładem.
Nie wierzę politykom!!!
Dodane przez F, w dniu 25.06.2012 r., godz. 13.39
Nie wierzę politykom!!! Tralalalalalala...i tak dalej. Jedni i drudzy tylko krytykują się wzajemnie i obiecują co to oni nie zrobią. A jak widać jedni i drudzy potrafią tylko gadać a jedyne co robią to tylko po siebie.
Ciag dalszy nastapi.
Dodane przez Anonim II, w dniu 25.06.2012 r., godz. 13.48
W tle jeszcze nastepne mozliwosci tj.Sektorowy PODATEK KASTRACYJNY.Nieprzekananych odsylam do Gazety Prawnej. Szamorzadowcy przyczynia sie do wyslamsowania Wyszkowa.Dzielnica dla nowobogackich juz w budowie ! Planistyczne przygotowania rowniez.
Sprostowanie
Dodane przez Anonimn II, w dniu 25.06.2012 r., godz. 14.53
Chodzi oczywiscie o PODATEK KASTRALNY, chociaz faktycznie wykaskryje portfele polakom szczegolnie emerytom ,jesli razem wspolnie nie zaprotestujemy mowiac NIE.NIE NIGDY NIE WYRAZIMY NA TO ZGODY.
Nie wymuszac podatkow !!
Dodane przez Ksiegowy, w dniu 25.06.2012 r., godz. 15.44
Najmocniej za wprowadzeniem podatku kastralnego lobbuja samorzady,ktore na na kastrze zyskalyby najwiecej.Jest to przymiarka i proba wprowadzenia nowego katastrofalnego w wymiarze podatku tylnymi drzwiami.
Dodane przez Jan4P, w dniu 25.06.2012 r., godz. 17.52
Mróz coś cicho siedzi, a ja myslę, że coś wisi w powietrzu!
Dzień Dobry Leszki z Lechożydostanu
Dodane przez POwalony, w dniu 25.06.2012 r., godz. 19.05
O tym POdatku katastralnym ostrzegałem lemingi POdczas ostatniej kampanii do parlamentu. Śniła się wam wtedy druga Irlandia i jak zachipnotyzowani oddaliście na Mroza z PO ponad 20 tys głosów. Teraz bedziecie mieli drugą Irlandię, aż się obes...ta! Brawo - kredytownie stoją dla was otworem. POśpijcie dalej zielone ludki. Mróz, Jastrzębski, Chodkowski, Kowalski wyjdą wam wszystkim bokiem. Jestem POwalony od dawna, ale wy bedziecie POgrążeni.
smutne, bardzo smutne znalazłam w sieci
Dodane przez Maria, w dniu 25.06.2012 r., godz. 22.32
Rodacy otwórzcie wreszcie oczy! Zmarła Magda Prokopowicz, szefowa fundacji Rak'n'roll. Kobieta piękna, mądra i dobra. Magda przez wiele lat dawała przykład i nadzieję kobietom zmagającym się z rakiem. Dziś przegrała swoją prywatną walkę z nowotworem. Osierociła czteroletniego synka, Leosia. Będzie nam Ciebie brakować, Madziu. Bardzo. Przy okazji nasuwa się pytanie, czy polska służba zdrowia spełnia podstawowe obowiązki wobec coraz liczniej zapadających na choroby nowotworowe rodaków. Mam świadomość, że gwałtowny wzrost zachorowań na raka wiąże się zwłaszcza ze skutkami ubocznymi rozwoju cywilizacji: zatruciem środowiska, chemizacją żywności, trudnym do zdiagnozowania wpływem wszechobecnych fal radiowych na żywe organizmy (np. długotrwałe „grillowanie” naszych mózgów przez telefonię komórkową) etc. etc. Nie mamy na to żadnego wpływu. Ale liczymy na to, że mądrzy, wybrani przez nas ludzie mają możliwości, by nas przed tym chronić, minimalizować starty, eliminować zagrożenia. A gdy już stanie się to najgorsze – nie zostawią nas samym sobie... Państwo – to nie tylko podatkowy przymus. To również opieka nad obywatelem. Zwłaszcza tym chorym, potrzebującym pomocy. Pozbawione leków szpitale zamieniają się powoli w hospicja, koncesjonowane umieralnie... W tej sytuacji pozytywny przykład serii kolejnych małych zwycięstw Magdy nad jej chorobą był wsparciem emocjonalnym dla setek, tysięcy kobiet będących w podobnej sytuacji. Wiadomo – wiara czyni cuda. Dziś to ich przeświadczenie legło w gruzach... Żal, gdy umiera młoda kobieta. Jeszcze bardziej szkoda młodej matki, cierpiącej podwójnie z niepokoju o przyszłość swego dziecka.. Byłem niewiele starszy od Leosia, gdy z powodu nowotworu odeszła moja mama Barbara (28).
Do Anonim II
Dodane przez AdRem, w dniu 26.06.2012 r., godz. 09.44
Do Anonim II - weź człoweiku słownik do ręki zanim coś napiszesz, bo chciałeśbłysnąć a wyszłeś na .... (tu każdy może wpisać co zaobserwował). ;)
a
Dodane przez Pani, w dniu 26.06.2012 r., godz. 21.16
Nie zmuszać ......do pracy......co mają powiedzieć młodzi po studiach czy szkołach średnich.......nie ma pracy bo siedzą ludzie "SWOI" i blokują miejsca. Najwięcej w szkołach i urzędzie Gminy.....do domu ....
Dodane przez Antoni, w dniu 26.06.2012 r., godz. 22.12
Pamiętam POwalonego. Jak nikt studził ten chory, platformiany entuzjazm. W wielu sprawach miał rację.
Zapewnianie
Dodane przez Anonim II, w dniu 27.06.2012 r., godz. 21.01
Do Ad Rem.Sprawdzilem w slowniku znaczenie slowa lobbysta i samorzad.Nie czuje cykora,bo bylem w wojsku !
Nie odwracac uwagi projektami tematow zastepczych
Dodane przez Anonim II, w dniu 27.06.2012 r., godz. 21.30
Nie wydluzac wieku emerytalnego poniewaz nie ma pomyslu jak to zrobic.Zapodawane programy to porazka.Np.realizowany program "50"+ to porazka.Nie ma szans ze starsi ludzie beda mieli prace !

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta