Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 01 grudnia 2023 r., imieniny Blanki, EligiuszaSztorc najlepszy w Pucharze Polski

(Zam: 14.06.2012 r., godz. 11.49)

Siłacz z gminy Wyszków, Hubert Sztorc, osiągnął kolejny sukces na arenie krajowej w wyciskaniu sztangi leżąc. Tym razem zawodnik, z wynikiem 280 kg, zwyciężył w Pucharze Polski, który odbywał się w dniach 1-2 czerwca w Sosnowcu.

W rezultacie zmęczeniowego urazu łokcia, Hubert Sztorc musiał zrezygnować z udziału w Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym, które odbyły się w maju w czeskim Pilznie. Na szczęście zawodnik wyleczył już kontuzję i wraca do wysokiej formy, o czym najlepiej świadczy osiągnięty ostatnio sukces. Podczas Pucharu Polski w Sosnowcu, mieszkaniec naszej gminy rywalizował w konkurencji wyciskania sztangi leżąc, w kategorii +120 kg. W tej samej klasie rywalizowało jeszcze 10 zawodników. Nasz reprezentant zaliczył dwie próby, najpierw 270 kg, a następnie 280 kg. Sztorc był również bliski wypchnięcia 305 kg (rekord Polski to 285 kg), jednak nie zdołał do końca wyprostować łokci i próba nie została zaliczona. Wcześniejsze udane podejścia wystarczyły jednak do zwycięstwa zawodach, najsilniejsi rywale zatrzymali się bowiem na 272,5 kg. Wedle punktacji Wilks (oblicza stosunek masy ciała do podniesionego ciężaru), zawodnik uzyskał 160,19 pkt. i z dużą przewagą zatriumfował w całej imprezie.
Obecnie Hubert Sztor przygotowuje się do Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 9-11 sierpnia we włoskim mieście Termi. Zawodnik nie rezygnuje również ze swoich planów dotyczących założenia klubu sportowego, którego kręgosłupem byłaby sekcja wyciskania. Mimo braku jakiegokolwiek wsparcia ze strony władz miasta, mieszkaniec Tulewa Górnego zamierza zrealizować swoje plany jeszcze w tym roku.
Turu

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta