Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaPodwójne podium Gimnazjum nr 3

(Zam: 14.06.2012 r., godz. 11.51)

Dwa zespoły reprezentujące Gimnazjum nr 3 w Rybienku Leśnym – dziewcząt oraz chłopców – wywalczyły trzecie miejsca w najstarszym turnieju piłki nożnej w Polsce ,,Gramy o Złotą Piłkę” im. Aleksandra Zaranka. Obie drużyny do turnieju przygotował trener Karol Wołynko.

Tegoroczny turniej im. Aleksandra Zaranka był już 52. edycją tej prestiżowej w środowisku piłkarskim imprezy. Rywalizację w kategorii chłopców, zespół rozpoczął już w kwietniu. Zespół z Gimnazjum nr 3 rywalizował w ogromnej grupie 60 zespołów. Drużyna wygrywała jednak mecz za meczem, w rezultacie czego dotarła aż do półfinału rozgrywek, w którym uległa po zaciętym boju 1:2. W ,,małym finale”, który został rozegrany na PEPSI ARENIE w Warszawie (stadion stołecznej Legii), piłkarze z Gimnazjum nr 3 rozbili rywali 5:1, tym samym wywalczając podium rozgrywek.
W kategorii dziewcząt rywalizowało 18 zespołów. Równie zacięta rywalizacja wśród młodych zawodniczek zakończyła się kolejnym ,,brązem” dla reprezentacji Gimnazjum nr 3. Obecność uczniów tej samej szkoły na podium zarówno w rozgrywkach dziewcząt, jak i chłopców (jedyny taki przypadek w całym turnieju) świadczy o wysokim poziomie szkolenia sportowego w placówce. Sukces jest tym większy, że Gimnazjum nr 3 nie jest przecież szkołą sportową.
,,Ojciec sukcesu”, trener Karol Wołynko, jako główny czynnik, odpowiadający za świetną postawę swoich podopiecznych, podaje dodatkowe treningi. Dzięki wsparciu dyrektor szkoły Aliny Oleksiak, trener był w stanie przeprowadzić zajęcia SKS na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie WOSiR w Wyszkowie. Gimnazjaliści wykorzystali stworzone im warunki i dzięki ciężkiej pracy i skrupulatnemu wykonywaniu zaleceń trenera osiągnęli sukces. Serdecznie gratulujemy!
K.W. opr. Turu

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl