Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaDzień Dziecka z „Ranczem”

Ikona
(Zam: 14.06.2012 r., godz. 11.56)

Do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na wspólne świętowanie Dnia Dziecka przybyli niecodzienni goście. Już po raz drugi ośrodek odwiedzili aktorzy z serialu „Ranczo”. Podczas imprezy odbyła się aukcja, którą poprowadził Cezary Żak. Udało się zebrać ponad 9 tys. złotych, które przeznaczone będą na zakup specjalistycznego sprzętu do diagnozy i terapii słuchowej. Impreza odbyła się 3 czerwca.

Impreza plenerowa z okazji Dnia Dziecka pt. „Nasze Ranczo” rozpoczęła się w samo południe. Na teren ośrodka tłumnie przybywały całe rodziny, aby wspólnie świętować. Na dzieci czekało moc atrakcji.
Wszystkich przybyłych na imprezę gości, a w szczególności bohaterów dnia przywitała dyrektor SOSW Edyta Jarosz.
- Pragnę powitać wszystkie dzieci – to dla was jest ta dzisiejsza impreza. Nie tylko 1 czerwca jesteście najważniejsi, w ośrodku jesteście ważni przez cały rok – powiedziała.
Na imprezie nie mogło zabraknąć współorganizatora, gospodarza wydarzenia starosty Bogdana Pągowskiego. Przybyły również osoby, które od lat przyjaźnią się z ośrodkiem m.in. europoseł Jarosław Kalinowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Wyszków Wojciech Kwiatkowski, komendant Straży Pożarnej Wiesław Leśniakiewicz, wójt gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski, wicestarosta Teresa Trzaska, proboszcz parafii Św. Rodziny Kazimierz Wądołowski.
Na imprezę plenerową gościnnie przybyli aktorzy ze znanego serialu „Ranczo”: Cezary i Katarzyna Żakowie, Piotr Pręgowski, Wojciech Wysocki, Bogdan Kalus, Sylwester Maciejewski, Anna Iberszer, Mateusz Rusin, Marta Lipecka, Arkadiusz Nader, a także reżyser serialu Wojciech Adamiak.
W imprezie również miał wziąć udział marszałek województwa Adam Struzik, niestety, ze względu na inne obowiązki nie dotarł do Wyszkowa. Przysłał jednak list z pozdrowieniami i gratulacjami.
Podczas imprezy przed publicznością zaprezentowali się uczniowie Szkoły Filialnej w Gaju „Fiszor”, teatrzyk kukiełkowy wystawili uczniowie Szkoły Filialnej w Niegowie, bajkę oraz „Country Dance” zaprezentowały dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie. Między występami odbyła się aukcja, z której dochód został przeznaczony na zakup specjalistycznego sprzętu do diagnozy i terapii uwagi słuchowej. Licytację poprowadził Cezary Żak, który w niebywały sposób sprzedawał przedmioty za wysokie stawki. Dzięki dobroci serca oraz dużej hojności gości udało się zebrać ponad 9 tys. złotych. Za najwyższą kwotę, bo tysiąc złotych udało się wylicytować serialowe wino „Mamrot”. Wysoko poszła również karykatura przekazana przez starostę, a wykonana przez Adama Karpińskiego. Wylicytował ją europoseł Jarosław Kalinowski za 800 złotych. Na aukcji znalazły się m.in. takie przedmioty jak: koszulka z autografami aktorów, zdjęcia z planu filmowego, wina i nalewki własnej roboty, kubańskie cygara, kubek przywieziony z Chin.
Wspólna zabawa w przyjaznej atmosferze trwała do wieczora, aktorzy chętnie pozowali do zdjęć i rozdawali autografy.
I.S.

Komentarze

Dodane przez oservatorre, w dniu 15.06.2012 r., godz. 21.04
Podziwiam zaangażowanie Pani Edyty Jarosz. Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. W tym postkomuszym mieście to żadkość
Dodane przez Iza, w dniu 16.06.2012 r., godz. 19.04
I niech Pani Edyta nie pcha sie do polityki a będzie cieszyła się szacunkiem jej należnym...
Dodane przez Wanda, w dniu 19.06.2012 r., godz. 10.23
Można? :) Pozdrawiam kadrę i wszystkich podopiecznych :)

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl