Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 stycznia 2023 r., imieniny Jana, PrzybysławaUrodzinowe atrakcje Wyszkowa

Ikona
(Zam: 06.06.2012 r., godz. 12.00)

Organizatorom ubiegłotygodniowych urodzinowych imprez na nosie zagrała pogoda – było zimno i deszczowo. Festiwal Kultury Ulicznej, siłą rzeczy w okrojonej formie (nie wystąpił teatr Akt), z powodu złej aury przeniesiono ze Skweru Jana Pawła II do Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”.

Tam wydarzenie poprowadził Maciej Czyżewski, znany z występów w wyszkowskim kabarecie CKM. Przed mniej więcej w połowie wypełnioną salą widowiskową wystąpili kuglarze z Wyszkowa i Lublina. Potem trwały przesłuchania w konkursie „Wyszkowskie głosy”, w którym w kategorii wiekowej 7-9 lat I miejsce zajęła Weronika Wojtkowska, II – Kamila Dzierbun, Kinga Ponichtera, III – Julia Chmiel i Bartek Mościcki, w kategorii 10-12 lat I – Ewa Antoniak, II – Katarzyna Dutkiewicz, III – Julia Antoniak, kategoria 13-16 lat I – Weronika Podpora, II – Klaudia Jaszewska, III – Natalia Ogrodnik. Atrakcjami tego wieczoru był także pokaz klubu Gimnazjon Apin 1991, występ kapeli góralskiej Ciupaga. W holu „Hutnika” można było skosztować m.in. chleba ze smalcem.
W sobotę 2 czerwca przy ul. Sowińskiego burmistrz Grzegorz Nowosielski wraz z pełniącą obowiązki dyrektora miejskiej biblioteki Renatą Powichrowską i pracownikiem działu regionalnego Mirosławem Powierzą otworzyli wystawę „Wyszków wczoraj” prezentującą przedwojenne oblicze miasta.
Kolejną atrakcją przygotowaną przez gminę na urodziny Wyszkowa był koncert Bogusława Morki i przyjaciół. Pierwotnie miał się odbyć w parku miejskim, ostatecznie został przeniesiony do hali WOSiR. Bracia Morkowie nie po raz pierwszy śpiewali dla wyszkowian. Jak sami mówią, tu są ich korzenie, dlatego zawsze chętnie tu wracają. Zanim rozpoczął się koncert rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Prezent na urodziny Wyszkowa”, do którego wpłynęło siedem prac. Komisja konkursowa nie przyznała miejsc, a jedynie nagrodę specjalną, którą otrzymał Zbigniew Zyśk. Dodatkowo wyróżniono trzy pracę, których autorami byli: Michalina Derlicka, Katarzyna Paruszewska oraz Świetlica Socjoterapeutyczna w Wyszkowie.
Gmina przygotowała również niespodziankę dla gwiazd wieczoru Bogusława i Ryszarda Morków.
- Nieczęsto drżą mi kolana, ale dzisiaj zadrżały – powiedział burmistrz wręczając braciom statuetki w podziękowaniu za promocję miasta.
– Spędziliśmy tutaj kawał życia. Śpiewaliśmy w różnych miejscach i zdobywaliśmy różne nagrody. Mam nadzieję, że nie zawiedziemy, wyjeżdżamy w świat, ale zawsze sercem jesteśmy z wami, z tymi, którzy gościli nas tyle lat – mówił Bogusław Morka. - Zawsze wracam do młodzieńczych chwil pełnych radości – nie oddam tych wspomnień nikomu.
Koncert poprowadził Piotr Matwiejczuk z Programu II Polskiego Radia. Przed publicznością wystąpili: Bogusław Morka, Ryszard Morka, Ewelina Hańska i Jan Zakrzewski. Akompaniował zespół muzyczny Allegro pod dyrekcją Andrzeja Płonczyńskiego.
3 czerwca na stadionie WOSiR odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Drugą część niedzielnej imprezy na stadionie WOSiR stanowił koncert, w którym zagrali Jan Wojdak i zespół Pectus. Janowi Wojdakowi, na scenie towarzyszyły Paulina Więckiewicz, uczestniczka programu „Szansy na sukces” oraz Arisa Vinci.
Następnym i bardzo wyczekiwanym wykonawcą był zespół Pectus. Grupa powstała w 2005 r. w Rzeszowie. Znalazła się wśród dziesięciu wykonawców w konkursie „Debiuty 2007” w Opolu. Dzięki utworowi „To, co chciałbym Ci dać” grupa zakwalifikowała się do 45. Sopot Festivalu 2008, wygrała w polskim półfinale i reprezentowała Polskę w konkursie międzynarodowym. Ponadto otrzymali Słowika Publiczności. Wyszkowianie bardzo ciepło przyjęli zespół, który dał dobry, energetyczny koncert.
J.P. & I.S. & E.E.

Komentarze

Dodane przez Zdzich, w dniu 09.06.2012 r., godz. 00.02
1000 lat, 1000 lat !!! Było dobrze!
Dodane przez Pipi, w dniu 09.06.2012 r., godz. 11.37
Fajne koncerty a kilka kropel deszczu to dla młodzieży dodatkowa atrakcja. I ja tam byłam i dobrze się bawiłąm.
Dodane przez O.N.A., w dniu 09.06.2012 r., godz. 21.32
chodzi o to aby ruszyć zatłuszczone dupska i spotkać się z ludzmi. choć na kilka godzin oderwać o telewizora
Dodane przez Kazek, w dniu 11.06.2012 r., godz. 19.25
Wielkie dzięki za strefę kibica
Dodane przez Leo, w dniu 12.06.2012 r., godz. 23.31
Najlepszy urodzinowy prezent, który zapamietamy to PO-dwyżka ciepła przez PEC od razu o 13 %. Dla przykładu w stolicy to zaledwie 3 %. Nowosielski jedzie PO bandzie!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl