Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaMilion na aktywizację bezrobotnych

Ikona
(Zam: 30.05.2012 r., godz. 11.59)

Powiat wyszkowski jako jeden z czternastu otrzymał z Funduszu Pracy prawie milion złotych dofinansowania na Program Specjalny „Bezrobotny to nie ja”, który zakłada aktywizację bezrobotnych.

Wniosek przygotowany przez wyszkowski Powiatowy Urząd Pracy został pozytywnie oceniony, czego skutkiem jest milionowa dotacja. Programem Specjalnym objęci zostaną bezrobotni do trzydziestego roku życia z powiatu wyszkowskiego. Pieniędzy wystarczy na aktywizację stu czterdziestu osób. Program zakłada dwie formy aktywizacji. Pierwsza to dwumiesięczny staż dla osoby bezrobotnej, a później doposażenie stanowiska pracy dla pracodawcy w wysokości 18 tys. złotych. Pracodawca zobowiązany jest zatrudnić osobę będącą na stażu na minimum dwa lata.
Druga forma to czteromiesięczny staż dla osoby bezrobotnej. Po tym czasie pracodawca zobowiązany jest zatrudnić stażystę na trzy miesiące, na co otrzymuje premię w wysokości ok. 2 tys. złotych miesięcznie.
I.S.

Komentarze

Dodane przez ewa, w dniu 30.05.2012 r., godz. 19.51
A co z osobami po 30-ce?
Dodane przez ewa, w dniu 30.05.2012 r., godz. 19.51
A co z osobami po 30-ce?
Dodane przez aaa, w dniu 31.05.2012 r., godz. 09.15
jedna wielka ściema, która i tak nie likwiduje bezrobocia, tylko je na krótką chwilę zmniejsza
Dodane przez z, w dniu 31.05.2012 r., godz. 09.20
ludzie sie po zwalniaja zeby wrocic na staz , albo ci co na czarno pracuja tez przejda na staz a ci co nie pracuja to i tak nie beda
Istnienie Urzędów Pracy zwiększa bezrobocie.
Dodane przez Monter, w dniu 31.05.2012 r., godz. 13.30
Tak zwane aktywne formy pomocy w szczególności przyczyniają się do wzrostu bezrobocia, zmniejszenia płac oraz zmniejszenia kokurencyjności przedsiębiorstw. Koszty zatrudnienia pracownika to często tyle samo co jego pensja. Gdzie idą te pieniądze? Między innymi na Urzędy Pracy. Ale przecież z powodu wysokich kosztów pracy wielu pracodawców nie zatrudnia pracowników, lub zatrudnia na czarno. Lepiej zmniejszyć koszty pracy likwidując miliardowe wydatki na działanie i utrzymanie urzędów pracy. Dzięki temupracodawcy będą mogli pozwolić sobie na zatrudnienie lub zwiększenie płac. Wyobraźcie sobie ile trzeba wydać na setki urzędów pracy gdzie kosztami są m.in. etaty, sprzęt biurowy, woda, prąd, remonty, doradztwo prawne, szkolenia, pjazdy służbowe i paliwo, opłacenie składek ubezpieczeniowych, zasiłków, staży, szkoleń dla milionów bezrobotnych. Te pieniądze powinny zostać w kieszeniach pracowników i ludzi przedsiębiorczych, bo to oni działają, pchają nasz świat do przodu i im się należą.
Dodane przez Fazi, w dniu 01.06.2012 r., godz. 17.10
Czym zaleją nas tym razem? Był potop fryzjerek z dotacji na firmę, solariów, salonów piękności, ciucholandów. Za duża masowość. Ile utrzyma się tych fryzjerrek skoro rzuca się ich na rynek po kilkanaście na raz, przez parę lat
Sceptycznie
Dodane przez Geniuu, w dniu 02.06.2012 r., godz. 10.17
I tak staże dostaną kolesie... Zmienią stażystów za 7 miesięcy i tak w kółko.
Dodane przez Golem, w dniu 02.06.2012 r., godz. 13.13
w PUPie to jest dopiero patologia!!!
Dodane przez Andrzej, w dniu 06.06.2012 r., godz. 13.18
Boże jak ja patrzę na te ciągłe narzekania to mi się rzygać chce... ludzie weźcie wy się ogarnijcie i zacznijcie sami działać zamiast stękać jak stare baby za piecem. Powiat pozyskał bańkę na aktywizację bezrobotnych i z tego co czytałem to jako jeden z niewielu. Mnie się wydaje, że to powinno być traktowane jako pozytyw. Jakby nie pozyskał to moglibyście psy wieszać. Wy jacyś na prawdę nieudaczni jesteście. Ja kilka lat temu wziąłem środki na własną działalność gospodarczą i działam do dzisiaj i jestem szczęśliwy, że była taka możliwość. Dostałem 18 tyśków, początki były ciężkie, ale teraz idzie coraz lepiej. Jakbyście choć trochę pomyśleli i zaczęli działać to byście coś mieli, ale najlepiej siedzieć z założonymi rękami i tylko narzekać. Nie mam pracy przez urząd, przez złe prawo, przez tego, przez tamtego. Przez cały świat jest wam źle, wszystkich wina tylko nie wasza! Najlepiej jakbym urząd znalazł wam robotę za 5 tysiaków, jeszcze za was tą robotę wykonywał a wy byście tylko pieniążki zgarniali. Nie ma tak!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl