Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyRajd na ,,piątkę”

Ikona
(Zam: 24.05.2012 r., godz. 11.55)

W niedzielę 20 maja ze Skweru Jana Pawła II przy kościele św. Idziego w Wyszkowie wyruszył I Nadbużański Rajd Rowerowy. Rodzinna wyprawa przyciągnęła aż 300 rowerzystów, w wieku od 1,5 do 72 lat.

Organizatorami niedzielnego rajdu byli: portal www.infowyszkow.pl, sklep rowerowy Lowelek.pl oraz Wyszkowski Ośrodek Kultury ,,Hutnik”. I Nadbużański Rajd Rowerowy wyruszył ze skweru Jana Pawła II kilka minut po godzinie 10.00. Rozpoczął go burmistrz Grzegorz Nowosielski. Całą trasę przejechał natomiast na rowerze wiceburmistrz Adam Mróz. A była to trasa niezwykle ciekawa. Jej przygotowaniem zajął się Jurek Sitek, który pełnił również rolę komandora rajdu. Rzesza uczestników na rowerach pokonała pod eskortą policji oraz straży miejskiej wyszkowski most samochodowy, po czym poruszając się malowniczymi nadbużańskimi łęgami dotarła do Kamieńczyka. W Gospodzie pod Dębem na rowerzystów czekał posiłek, złożony z grillowanej kiełbaski oraz żurku. Następnie cały peleton podzielił się na dwie grupy, jedna udała się do muzeum historyczno-etnograficznego, druga natomiast rozpoczęła przeprawę promową na drugą stronę Bugu. Gdy wszyscy uczestnicy znaleźli się po północnej stronie rzeki, peleton ruszył przez Brańszczyk i Turzyn w kierunku Wyszkowa. Na zakończenie wszyscy zatrzymali się ,,przy górce” w Parku im. K. F. Wazy w Wyszkowie. Tam dla najmłodszych oraz najstarszych uczestników rajdu, organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe (akcesoria sportowe). Po wspólnej fotografii wszystkich rowerzystów oraz końcowych przemówieniach impreza dobiegła końca.
W opinii uczestników rajd zakończył się pełnym sukcesem. Spędzenie niemal całej niedzieli na rowerach okazało się bardzo udaną alternatywą dla zwykłego, weekendowego leniuchowania. Wyszkowscy fani jazdy na rowerze z niecierpliwością czekają na kolejne tego typu inicjatywy. Organizatorom gratulujemy udanego przedsięwzięcia, a uczestnikom wytrwałości.

Rajd w liczbach:
30 kilometrów trasy,
300 rowerzystów biorących udział,
ok. 120 litrów wypitych napojów,
70 litrów zjedzonego żurku,
30 kilogramów zjedzonych kiełbasek,
10 interwencji rowerowych mechaników, w tym:
4 tzw. ,,gumy”,
1,5 roku – wiek najmłodszego uczestnika,
72 lata wiek najstarszego uczestnika.
Turu

Komentarze

Dodane przez Dociekliwy, w dniu 25.05.2012 r., godz. 10.29
Czy ktoś z organizatorów POsiada zdjęcie, na którym byłoby widać choć z 200 rowarzystów. Z tego co opublikowano POtwierdza się, że było ich trzy razy mniej niż podajecie. PO -co ta ściema?
Potrzebna korekta
Dodane przez Zadziwiony, w dniu 25.05.2012 r., godz. 12.45
W tym artykule powinno znalezc sie tylko jedno nazwisko-Pan Jerzy Sitek .Rajd na piatke przygotowany przez ta osobe.Pozostale osoby nie warte sa tu uwagi .Jak dlugo jeszcze beda inni/a wymienieni/ poslugiwac sie takimi osobami dla osiagniecia wlasnych celow?Moze klan Wisniewskich takze zrozumie ze nie sa kompetentni na swoich stanowiskach.Wielki czas dokonac zmian.Taka potrzeba bije po oczach!Koniec z ogoniarzami !
300!
Dodane przez biedronka, w dniu 25.05.2012 r., godz. 15.55
Dociekliwy książkę pisze i potrzeba mu dowodów. Trzeba było jechać!Ja byłam ,widziałam i było nas ponad trzysta! A w ogóle o to ci chodzi, szukasz zadymy? Impreza była super w każdym calu! Gratulacje dla organizatorów!
Dodane przez JS, w dniu 25.05.2012 r., godz. 21.17
Ojej! Bardzo trudno sfotografować tyle ludzi! Było nas dużo - proszę zajrzeć na: "infowyszków" albo "Tuba Wyszkowa" - są tam filmiki z rajdu i można policzyć uczestników, ale chyba nie o to chodzi. :) A jeśli chodzi o organizatorów i osoby które pomogły w realizacji rajdu to było ich sporo i była to pomoc bardzo potrzebna - Pozdrawiam serdecznie uczestników i zapraszam na inne imprezy turystyczne organizowane przez "Leśną Szkołę" - nie tylko rowerowe. :)
Dodane przez Wiki, w dniu 26.05.2012 r., godz. 11.57
Może chodzi o zwykłą żetelność i uczciwość organizatorską. Ktoś ma kompleksy i troi mu się w oczach?
O
Dodane przez ARNA, w dniu 26.05.2012 r., godz. 14.29
moi znajomi byli i widziałam jak jechali myślałam że było ich o wiele więcej
Dodane przez Jaś, w dniu 27.05.2012 r., godz. 08.15
Ha! Trzeba się "żetelnie" się pokajać, że dla Wiki nie zrobiono listy obecności z nazwiskiem i imieniem adresem i podpisami i nie potwierdzono tego notarialnie, a tylko oceniono ilość obecnych - po wydaniu 300 szt. rajdowych znaczków. :) Każdy brał ich po 3 szt. i tyle organizatrom wyszło!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl