Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, LeonaTak się kiwa opozycję

Ikona
(Zam: 12.10.2010 r., godz. 11.45)

Nie polityczne a sportowo zmierzyli się członkowie i działacze Platformy Obywatelskiej, Wspólnoty Samorządowej oraz Prawa i Sprawiedliwości podczas zawodów zorganizowanych w sobotę na boisku Gimnazjum nr 2.

Wyzwanie sportowe rzucili sobie przedstawiciele Platformy Obywatelskiej wraz ze Wspólnotą Samorządową oraz przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. 9 października na terenie boiska Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie zawodnicy podjęli rywalizację. Zawody otworzył zastępca starosty powiatu wyszkowskiego Waldemar Sobczak, który powitał wszystkich zawodników i widzów. Przypomniał również o najważniejszej zasadzie – fair play – która towarzysząc starciom sportowym ma być zapowiedzią czystości i uczciwości w starciach przedwyborczych. Zawodnicy rozpoczęli od konkurencji „kiwanie opozycji”, czyli meczu piłki nożnej. Bez wątpienia to starcie wywołało najwięcej emocji zarówno w zawodnikach, jak w kibicach. Mecz przebiegał dość spokojnie, jednak zdarzały się upadki i potknięcia spowodowane ogromnym zaangażowaniem graczy. Na szczęście obyło się bez kontuzji i bez tzw. „fauli”.

– To jest naprawdę bardzo czysta gra. Miejmy nadzieję, że taka też będzie kampania – komentowali kibice.

W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę objęła drużyna PO wraz ze Wspólnotą Samorządową. W drugiej części meczu drużyna PiS zmobilizowała swoje siły i strzeliła dwa gole. To jednak nie pomogło PiS objąć przewagi. Mecz zakończył się 5:2 dla Platformy Obywatelskiej.

Drugą konkurencją było „celność decyzji”, czyli rzuty do kosza. To starcie rozegrało się w dwóch seriach po dziesięć rzutów. Tu również PO i Wspólnota okazali się lepszą drużyną i wygrali z PiS 2:1. Dużo pozytywnych emocji wywołała konkurencja „siła argumentów”. Ośmioosobowe drużyny walczyły ze sobą przeciągając linę. Lepsza okazała się drużyna Prawa i Sprawiedliwości, która zacięcie broniła „wyższości swoich argumentów”. Ostatnim starciem było strzelanie do tarczy z łuku. Tu walczyły dwie pary zawodników: Grzegorz Nowosielski – burmistrz Wyszkowa kontra Adam Warpas – kandydat PiS na burmistrza oraz kandydaci do sejmiku wojewódzkiego – Marek Siekierski (PO, WS) kontra Sławomir Stoszewski (PiS). Zawodnicy zdobywali punkty strzelając do tarczy. Konkurencja ta wbrew pozorom okazała się być bardzo trudną. W starciu kandydatów na burmistrza zwyciężył Adam Warpas 38:9, a w walce kandydatów do sejmiku wojewódzkiego lepszy okazał się Marek Siekierski 32:14.

Cała impreza miała wydźwięk nie tylko sportowo-polityczny, ale również charytatywny. Podczas zawodów Sylwia Nowosielska – żona burmistrza i Waldemar Sobczak – zastępca starosty, dbali o to, aby puszki, do których wrzucano pieniądze były jak najbardziej zapełnione. Pieniądze zbierano na rzecz Hospicjum Domowego w Wyszkowie. Zawody trwały dwie godziny i w tym czasie udało się zebrać dość pokaźną sumę – 566,43 zł. Starosta W. Sobczak podziękował wszystkim zawodnikom i kibicom za przybycie i za wsparcie akcji charytatywnej oraz przypomniał zawodnikom, że szansą na rewanż będzie starcie przy urnie wyborczej.

M.Ch.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl