Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 października 2021 r., imieniny Darii, Ingi

Bilans weekendu majowego na drogach

Ikona
(Zam: 10.05.2012 r., godz. 12.00)

Zakończył się majowy długi weekend. Przez cały czas nad bezpieczeństwem podróżujących czuwała zwiększona liczba policjantów i patroli. Od piątku 27 kwietnia do niedzieli 6 maja na polskich drogach doszło łącznie do 938 wypadków.

Najczęstszą przyczyną wypadków była nadmierna prędkość i nieprawidłowe wykonywanie manewrów drogowych. W całej Polsce na miejscu zginęło 65 osób, a 1 218 doznało obrażeń ciała. Policjanci ujawnili 5 201 nietrzeźwych kierujących, z których połowę stanowili rowerzyści, pozostali to kierowcy samochodów, motocykli, motorowerów, traktorzyści, a nawet kilku kierowców autobusów.
Od piątku do niedzieli na drogach garnizonu mazowieckiego doszło do 73 wypadków, w których zginęło 6 osób, a 109 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 450 nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy nie jadą z nadmierną prędkością, a także czy są trzeźwi. Policjanci kontrolowali również, czy kierowcy i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa i czy najmłodsi są przewożeni zgodnie z przepisami. Na terenie KPP w Wyszkowie w dniach od 27 kwietnia do 3 maja zanotowano 4 wypadki drogowe, w których rannych zostało 5 osób. Ujawniono 9 nietrzeźwych kierujących i w stanie po użyciu alkoholu. Doszło także do 19 kolizji.

***

Samochód kontra motocykl
W ciągu trzech dni na terenie powiatu wyszkowskiego doszło do dwóch zdarzeń z udziałem motocykli. Poszkodowani zostali kierowcy jednośladów.
W piątek 27 kwietnia w miejscowości Nury 18-letni Jarosław G. kierując fiatem siena stracił panowanie nad pojazdem, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka motocyklem harley. W wyniku zdarzenia jadący jednośladem mieszkaniec Zielonki doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.
Do podobnego wydarzenia doszło 29 kwietnia w Wyszkowie na skrzyżowaniu ul. Pułtuskiej i Okrzei. Kierowca peugeota nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo motocyklowi kawasaki i doprowadził do zderzenia pojazdów. W wyniku zdarzenia motocyklista doznał urazu w postaci rany podudzia i ogólnych potłuczeń. Obaj kierujący byli trzeźwi.

***

Okradł ją znajomy
KPP w Wyszkowie 30 kwietnia otrzymała zgłoszenie o rozboju, który miał miejsce dwa dni wcześniej w parku miejskim w Wyszkowie. Okradziona kobieta przyznała, że złodziej był jej wcześniej znany.
W sobotę 28 kwietnia między godz. 17.00 a 18.00 do siedzącej w parku 52-letniej kobiety przysiadł się znany jej mężczyzna. Po chwili wyjął z kieszeni nóż, którym zagroził mieszkance Wyszkowa żądając wydania złotej bransolety. Przestraszona kobieta z obawy przed działaniem napastnika oddała mu biżuterię o wartości około 3 500 zł. Sprawca, który oddalił się w pobliskie blokowiska nie cieszył się długo ze zdobyczy. Wyszkowscy policjanci w wyniku podjętych czynności zatrzymali 30-letniego mieszkańca gm. Wyszków. Marcin K., mający prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, został osadzony w PdOZ. Postępowanie w sprawie prowadzi KPP w Wyszkowie.
Oprac. A.S.
Na podstawie informacji KPP w Wyszkowie.

Komentarze

Dodane przez Golem, w dniu 11.05.2012 r., godz. 17.04
Pulwy całe to dla okolicznych chłopulków wysypisko śmieci, i samochodowy poligon doswiadczalny.
Za wiele tragedii i nieszczescia.!
Dodane przez czytelniczka, w dniu 13.05.2012 r., godz. 03.46
Brawura,brawura,glupta-to przyczyny wypadkow.Efekt =nieszczescie.Temu mozna przynajmniej starac sie zapobiegac!Przypominamy gminie o koniecznosci naniesienia pasow na ul.Strumykowej i ul.I Armii Wojska Polskiego w czesci dzielnicy poprzemyslowej.Nie przestane nawolywac o te pasy!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl