Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 stycznia 2021 r., imieniny Jana, Przybysława

Przedsiębiorcy jednym głosem

Ikona
(Zam: 04.05.2012 r., godz. 11.55)

- Od zawsze jestem przedsiębiorcą. W tym czuję się najlepiej. Posłem, przez przypadek, jestem od kilku miesięcy, ale dzięki temu mogę się przysłużyć do rozwoju przedsiębiorców – powiedział poseł Bartłomiej Bodio (Ruch Palikota) podczas spotkania 24 kwietnia w Urzędzie Miejskim z przedstawicielami wyszkowskich firm.

Bartłomiej Bodio kierował spółkami, w tej chwili prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Uczestniczący w rozmowie burmistrz Grzegorz Nowosielski przypomniał, że niedawno gmina zaprezentowała raport o wyszkowskiej przedsiębiorczości przygotowany na jej zlecenie przez Instytut Eurotekst z Gdańska.
- Chętnie porozmawiamy o przyszłości, o tym, czego oczekujecie od władz na każdym poziomie, co chcecie zmienić – zwrócił się do przedstawicieli firm.
- Nasze władze jeśli nie pomagają, to przeszkadzają – oznajmił reprezentant jednej z firm transportowych. – Powinny się pytać, jak się nam żyje, czy mogą pomóc, a na spotkania zaprasza się głównie tych, którym jest lekko. Rosja odmówiła nam wstępu na swoje terytorium. W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie w Siedlcach, prowadzone są rozmowy na temat strajku, bo ministrowie nie są zainteresowani sektorem transportowym.
Jak zaznaczył, duże firmy ubiegają się o rejestrację w Niemczech.
- To, co pan powiedział, jest niekorzystne – tu będzie jeździł transport, tworzył korki, a pieniądze będą szły gdzie indziej i drogi gdzie indziej będą remontowane – powiedział Grzegorz Nowosielski. – W tym roku zamroziliśmy podatki od transportu. W tym momencie każdy koszt jest ważny, mieliśmy sygnały, że transport szuka innych miejsc, gdzie podatki są niższe. Nie chcemy, by się przenosił.
Przedsiębiorcy zwracali uwagę na coraz trudniejsze warunki panujące na rynku.
- Od piętnastu lat prowadzę firmę, a od trzech nie pracujemy po osiem godzin, ale od szóstej do dwudziestej, po to, żeby się utrzymać – mówił Józef Wronkowski. – Koszty są coraz wyższe – miesięcznie za paliwo w mojej firmie wzrosły z dwunastu do czternastu tysięcy złotych.
- Za przejazd drogami publicznymi płaci się drugie tyle, co koszty paliwa. Każdy szuka tańszego towaru, każdy obniża swoją marżę. Dochodzi do tego, że pracujemy na koszty, doprowadzamy się tak naprawdę do bankructwa – stwierdził poseł.
- Jednoczenie się, wspólne występowanie to dobry sposób, by mieć mocniejszą siłę polityczną – podpowiadał burmistrz.
- Branżowe stowarzyszenia są często zapraszane na posiedzenia sejmowych komisji – zwrócił uwagę Bartłomiej Bodo.
Grzegorz Nowosielski poruszył kwestię przetargów, w których najczęściej jedynym kryterium wyboru oferty jest najniższa cena zaproponowana w postępowaniu.
- Stosowanie tego kryterium jest dla nas najbezpieczniejsze i transparentne, tak aby instytucje nas kontrolujące nie miały zastrzeżeń – uzasadniał. – Jeśli jednak firma prowadzi inwestycję po kosztach albo nawet poniżej, to ani wykonawca ani zamawiający nie są zadowoleni.
Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Teresa Jastrzebska mówiła o kłopotach spółki z pozyskiwaniem unijnych pieniędzy.
- Mieliśmy duże problemy ze współpracą z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych. Trudno uzyskać informacje. Jesteśmy przyjmowani na stojąco, w jakiejś salce, a szkolenia w tym zakresie są bardzo ogólne – mówiła.
- Mogę zadbać o to, by wszystko odbywało się zgodnie z procedurami. Tu możecie na mnie liczyć – deklarował. B. Bodio.
Wiceprezes PWiK Zbigniew Wiśniewski żalił się na podział unijnych pieniędzy.
- Na stację uzdatniania wody ich nie ma, a na samochód strażacki tak – powiedział.
- Nie przydziela się pieniędzy według potrzeb, tylko według papierów – uzupełniła Teresa Jastrzębska.
- Apeluję, byśmy nie popadali w niemoc – Bartłomiej Bodio podsumowywał spotkanie. – W jedności siła, jeśli będziemy wspólnie krzyczeć, to zwykle ktoś nas usłyszy.
J.P.

Komentarze

Lepiej sie powstrzymac od deklaracji bez pokrycia!
Dodane przez nikt, w dniu 05.05.2012 r., godz. 12.29
W najwiekszym stoponiu o przyszlosci firm wyszkowskich zadecyduja nowe przepisy unijne dotyczace ochrony srodowiska.Nie zdecyduja jalowe ,czesto wprowadzajace w blad wywody przewaznie niezorjentowanych lub ukrywajacych posiadana wiedze urzedasow.Zdecyduja NOWE WYMOGI UNIJNE,znane juz od pieciu lat oraz od 5 lat ponawiane proby ich wprowadzenia.To wlasnie w wyniku tych przepisow od drugiego polrocza zostanie zlikwidowana prawdopodobnie znaczaca liczba stacji paliw na terenie calego kraju .Przygotowane przed pieciu laty nowe przepisy nakladaja na wlascicieli stacji benzynowych koniecznosc wyposazenia tych stacji w odpowiedni typ zbiornikow na paliwa i w odpowiednie systemy monitorujace przenikanie paliwa do gleby.A taka inwestycja to laczny wydatek rzedu 400-500 tys zl.Przepisy nowe dotyczace transportowcow sa bardziej znane,bo problem jest znacznie szerszy.I napisze to "o zgrozo!"nalezy sie z tego cieczyc albo przynajmniej docenic.Jest nadzieja ,ze przestana truc cale osiedle Parcele Hutnicze i nie tylko!Posel od Palikota tego nie wie,a taki wszechwiedzacy.
Ciagle sciema,tylko po co ?
Dodane przez Sympatyk, w dniu 05.05.2012 r., godz. 15.17
Pani Prezes PPWik taka zmartwiona.No jednostki wojewody mazowieckiego nie uwzglednily jej wnioskow o dotacje unijne.Nikt tego Pani Prezes nie kupi.Gdy przeczytalem ,nawet po raz drugi ,wciaz pozostalo przeswiadczenie o potrzebie bardziej uwaznego sledzenia co Pani i jej kolega mowia,a jak jest naprawde.
Tylko nam sciemiaja
Dodane przez Ela, w dniu 05.05.2012 r., godz. 20.16
Czytajac artykul w internecie w Gazecie Prawnej z dnia 4-05-2012 ,wycztalam;cyt .tytul"Znajomosci buduja bogactwo,czyli o brudnych zwiazkach biznesu z polityka"dalej cytat"Znajomosci?Nie graja zadnej roli ,u nas decyduja kompetencje".Tak brzmi oficjalne motto wspolczesnej polityki i biznesu.Nie ma ono jednak wiele wspolnego z prawda.W praktyce znajomosci byly i nadal sa prawdziwym kolem zamachowym gospodarki"Przytoczylam pocztek artykulu,Warto przeczytac cala opinie.Jak dobrze to znamy tu w Wyszkowie!A kto jest obok na zdjeciu pokazany jako "Twarz Biznesu"-Pan Premier Pawlak,opcja polityczna PSL.Zaangazowanie politykow tej partii tez dobrze poznajemy niemal kazdego dnia.
Jednym glosem-tylko kto ponosi skutki?
Dodane przez Zolza, w dniu 07.05.2012 r., godz. 12.36
Wyszkowska przedsiebiorczosc lepiej niz Instytut Eurotekst z Gdanska charakteryzuje wysokosc otrzymywanego wynagrodzenia za fuchy w radach nadzoerczych miejskich spolek. A mieszkancy miasta co z tego maja ? No prosze-nowa podwyzka oplat za centralne ogrzewanie.
Mam pytanie
Dodane przez J24, w dniu 08.05.2012 r., godz. 09.50
Do spolek miejskich i burmistrza.Nastepna powyzka ,tym razem oplat za centralne ogrzewanie.W Niemczech,wprowadza sie instrumenty ograniczajace swobode podnoszenia cen paliw i centralnego ogrzewania.We Francji w wyborach zwyciezyli socjalisci.Czy zarzady spolek miejskich i burmistrz czasem,czytaja prase,czy kpia,czy od 10 lat o droge pytaja ?Po co takie zebranie?Czy wdlug waszych kryteriow i wiedzy takie podwyzki to dzialania prorozwojowe firm dla wyszkowskich firm?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl