Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 czerwca 2022 r., imieniny Maryli, WładysławaDoszli do finału!

Ikona
(Zam: 12.10.2010 r., godz. 11.46)

Znakomicie spisali się młodzi wyszkowscy piłkarze, którzy awansowali do wojewódzkiego finału turnieju „O Puchar Premiera Donalda Tuska”. Wśród 12 finalistów znaleźli się w parze najlepszych. Do pełni szczęścia zabrakło zwycięstwa w ostatnim meczu, który dawał awans do finału krajowego.

Aby dotrzeć do elitarnego grona drużyn rywalizujących o wejście do krajowego finału, piłkarze z wyszkowskiego Gimnazjum nr 2 musieli najpierw, pod koniec września, wygrać eliminacje wojewódzkie. O krok od powtórzenia ich wyczynu byli walczący w młodszej kategorii wiekowej chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1, którzy w tej fazie rozgrywek uplasowali się na 3 miejscu. Awans uzyskał tylko zwycięzca.

Wyszkowscy gimnazjaliści – zwycięzcy eliminacji wojewódzkich z rejonu ostrołęckiego w kategorii chłopców starszych – 7 października zagrali o wejście do finału krajowego. Mecze rozgrywano w Warszawie, na sztucznym boisku Międzyszkolnego Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej przy ul. Obrońców Tobruku.

O prymat na Mazowszu rywalizowało łącznie 12 drużyn. Wyszkowianie poradzili sobie niemal ze wszystkimi – dotarli do ścisłego finału! Zagrali w nim o awans do etapu ogólnopolskiego z drużyną z Duczek (powiat wołomiński). Niestety, w ostatnim meczu musieli uznać wyższość rywali ulegając im wyraźnie 1:5. W wyszkowskiej drużynie prowadzonej przez trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego wystąpili: Mateusz Smyk, Jakub Wrzosek, Mateusz Gryz, Adam Wojtkowski, Michał Kosiorowski, Filip Sakowicz, Łukasz Łach, Łukasz Łada, Cezary Lonca, Mateusz Ciskowski.

Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski docenił starania i dobre wyniki młodych wyszkowian. Zaprosił do siebie zawodników z Gimnazjum nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 1, przygotowanych przez trenera Przemysława Majewskiego (w składzie: Mikołaj Abramczyk, Wiktor Augustynik, Łukasz Bartkiewicz, Piotr Borowski, Kamil Brzozowski, Mateusz Łachacki, Karol Kostrzewa, Stanisław Rogulski, Michał Sępkowski, Bartłomiej Wróbel). Burmistrz wraz ze swoim zastępcą, Adamem Mrozem, podziękowali sportowcom za bardzo dobre reprezentowanie gminy Wyszków i wręczyli im okolicznościowe upominki.

Opr. Artur Laskowski

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl