Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 31 października 2020 r., imieniny Augusta, Saturnina

Zginął podczas włamania

Ikona
(Zam: 04.05.2012 r., godz. 11.56)

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartkową noc w Mostówce. Podczas włamania do budynku zginął włamywacz. Śmierć poniósł najprawdopodobniej wskutek obrony koniecznej podjętej przez mieszkańca zaatakowanego domu.

26 kwietnia około godziny 1.40 w nocy dyżurni Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie zostali powiadomieni, że w miejscowości Mostówka gm. Zabrodzie doszło do napadu na dom jednorodzinny. Zgłaszający mężczyzna poinformował też, że jeden z napastników został ranny. Na wskazany adres został wysłany policyjny patrol, a także karetka pogotowia. Po dotarciu na miejsce policjanci znaleźli wewnątrz domu leżącego na podłodze mężczyznę. Przybyły lekarz stwierdził zgon. Denat miał dwie rany zadane nożem: ciętą podżebrową i kłutą podramienną. Policja jest w trakcie ustalania jego tożsamości. Wiadomo, że jest to mężczyzna w wieku prawdopodobnie około 50 lat. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że napastników było trzech, chcieli okraść dom, żądali wydania pieniędzy. Prowadzone są czynności w celu ustalenia okoliczności zdarzenia. Zatrzymany został właściciel domu, prawdopodobnie samotnie w nim zamieszkujący, 53- letni mężczyzna.
– Trwa przesłuchanie podejrzanego, któremu przedstawiono zarzut zabójstwa, ale w związku z przekroczeniem obrony koniecznej – mówi prokurator Danuta Klimiuk. – Dalsze czynności będą wykonywane w zależności od treści wyjaśnień – dodaje.
Odrębnie będzie prowadzone także postępowanie o dokonanie rozboju.

Oprac. A.S.

Komentarze

Dodane przez k, w dniu 04.05.2012 r., godz. 13.33
przekroczenie obrony koniecznej ? po co wchodzili ? kilku takich by zginelo to moze by sie inni przestraszyli
Dodane przez z, w dniu 04.05.2012 r., godz. 14.15
to teraz każdy będzie się bał dotknąć takiego złodzieja, bandytę napadającego bo jeszcze coś mu zrobi. Co to za prawo mamy żeby ktoś kto się broni miał jeszcze przez to problemy?? ten włamywacz mógłby choćby udusić tego właściciela, nie musiał mieć żadnej broni, a jak było więcej włamywaczy to na pewno by co najmniej pobili jeśli nie zabili tego człowieka. i teraz go oskarżać o zabójstwo?? to lepiej żeby jego zabili?? i czemu został zatrzymany, przecież nie on napadał i nie będzie uciekał, wezwać na przesłuchanie ok ale żeby biednego człowieka który jest na pewno w szoku jeszcze dręczyć? powinni mu teraz zapewnić pomoc psychologa, jakieś wsparcie
Dodane przez Anonim, w dniu 04.05.2012 r., godz. 15.36
nie rozumiem tego .jak mozna oskarzyc czlowieka ktory tylko sie bronil a moze bylo by lepiej gdyby sam dal sie zabic zlodziejom?to jest wlasnie nasze polskie prawo!
Dodane przez jeżyk, w dniu 04.05.2012 r., godz. 18.30
Reakcja prawidłowa, jak można przekroczyć obronę konieczną we własnym domu!? Przecież on ich nie zapraszał w środku nocy!!! Tamci co uciekli już na pewno nikogo nie okradną .
Dodane przez janek, w dniu 04.05.2012 r., godz. 18.42
przyjda i ciebie zabija...dobrze.ale jak sie bronisz to cie wsadza za zabojstwo bandziora.Polskie prawo.
Dodane przez ws, w dniu 05.05.2012 r., godz. 10.53
Za taki czyn państwo polskie powinno dać mu medal za odwagę lub pistolet, żeby nie szarpał się ze złodziejami tylko strzelał z daleka
Dodane przez tomasz, w dniu 05.05.2012 r., godz. 11.45
jezyk masz racje.co mial czlowiek zrobic?poleciec po lopate zeby przylozyc i nie zabic?dom to swiatynia i nie ma mowy o przekroczeniu obrony koniecznej.
Polskie prawo jest chore i stare za Walesy!
Dodane przez wilk, w dniu 05.05.2012 r., godz. 13.53
Powinni tego pana wynagrodzic,to by dalo na przyszlosc innym zlodziejom nauczke!
mój teren
Dodane przez rege, w dniu 08.05.2012 r., godz. 11.46
Na mój prywatny teren nikt nie ma prawa wejść, oprócz Policji z pozwoleniem prokuratora!!!!!!!!!!!!!! Uważam, że nie powinno istnieć miano "przekroczenie obrony koniecznej" ponieważ w momencie obrony napadnięty jest w afekcie, i nie myśli wtedy o bezpieczeństwie bandyty, tylko swoim i swojej rodziny!!!! Kiedy to w końcu dotrze do mózgów naszych prokuratorów, obrońców bandytów, sędziów i reszty ludzi reprezentujących prawo w Polsce. Właśnie dlatego podoba mi się prawo w Ameryce, które osobie napadniętej, za zabicie bandziora w obronie własnej i to na swojej posiadłości, nie stawia zarzutów pod nazwą morderstwa. To nie jest wymierzanie sprawiedliwości czy morderstwo tylko OBRONA PRZED ZABICIEM.
komentarz
Dodane przez aaaaaa, w dniu 09.05.2012 r., godz. 21.25
ten obywatel zrobił dobrze w swoim domu i posesi bronił sie i nie powinien wogóle za nic odpowiadac. to miał oddac majątek jakims oprychom albo dac sie skrzywdzic,powinni dac mu jeszcze nagrode a nie oskarzac,ale w polsce tak jest ze bandzior ma wieksze prawa niz poządni obywatele , powinno sie to zmienic ,
Dodane przez kris, w dniu 28.05.2012 r., godz. 13.47
Przyszli nocą, we trzech i wywrócili właścicielowi życie do góry nogami. Facet powinien dostać profesjonalną opiekę policyjnego psychologa a nie zostać zatrzymany. SKANDAL, ale to przecież PO-lska.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl