Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 października 2021 r., imieniny Darii, Ingi

Obwodnica po 2020 r.

Ikona
(Zam: 18.04.2012 r., godz. 09.56)

Po 2020 r. ma ruszyć budowa obwodnicy północnej Wyszkowa. Na razie nie ma też szans na szybką przebudowę drogi krajowej w Skuszewie, ani na remont ul. Kościuszki.

W minionym tygodniu burmistrz spotkał się z przedstawicielami mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rozmawiał na temat inwestycji w obrębie gminy Wyszków. Poruszono m.in. temat przebiegu północnej obwodnicy Wyszków – z jej wyznaczenia w projekcie nowego planie zagospodarowania przestrzennego niezadowoleni są mieszkańcy Natalina, którzy mają tu swoje posesje.
- Przeanalizujemy jeszcze raz korytarz przez teren objęty planem. Tę analizę przekażemy GDDKiA – podkreśla burmistrz Grzegorz Nowosielski. –Generalna Dyrekcja przeanalizuje przejście, jeśli będzie spełniało kryteria, to wpiszemy je do planu przestrzennego zagospodarowania jako korytarz, który będzie najmniej kolizyjny – dodaje.
Zaznacza, że gmina chce wpisać drogę w plan zagospodarowania przestrzennego.
- Zarezerwuje to pewien korytarz, nie będzie możliwości uzyskania pozwolenia na budowę na terenie przyszłej trasy. Ograniczy to koszty inwestycji, przyspieszy ją, bo zmniejszy społeczne protesty – mówi burmistrz.
Przebudowa drogi w Skuszenie także jest kwestią bliżej nieokreślonej przyszłości. GDDKiA zapowiadała tam min. utworzenie ronda (na skrzyżowaniu z ul. Białostocką), budowę dróg serwisowych.
- Wskazaliśmy problem rozjeżdżania przez ciężarówki ul. Warszawskiej, Białostockiej. Nie chcemy przekierowywać ruchu na drogę krajową wzdłuż Skuszewa, bo stanowi to zagrożenie dla ruchu pieszego i rowerowego – twierdzi Grzegorz Nowosielski.
Zastępca burmistrza Adam Mróz zwrócił się do Generalnej Dyrekcji z propozycją rozwiązania tymczasowego dla takiego ruchu – budowy wąskiego chodnika na nasypie.
Przedstawiciele gminy poruszyli też temat konieczności poprawy bezpieczeństwa na drodze krajowej w Kręgach. Upomnieli się o budowę chodnika przy trasie.
Na razie jednak nie ma mowy o realizacji tych inwestycji w najbliższym czasie.
- Powinniśmy dążyć do tego, żeby realne daty ich rozpoczęcia zostały zapisane i lobbować wśród czynników politycznych, żeby na Wyszków zostały przeznaczone jakieś pieniądze – podkreśla Grzegorz Nowosielski.
J.P.

Komentarze

Dodane przez ktoś, w dniu 18.04.2012 r., godz. 12.44
Pan mróz to potrafi zadbać tylko o własne interesy
we
Dodane przez de, w dniu 18.04.2012 r., godz. 13.41
Grzesia nikt nie lubi, lobbować chce? on wie co to znaczy
Dodane przez a, w dniu 18.04.2012 r., godz. 14.28
a ja grzesia lubie
Czas na pracę a nie zwalanie winy na innych
Dodane przez as, w dniu 20.04.2012 r., godz. 10.15
To przykre, że Grzegorz Nowosielski i Adam Mróz nie rozwiązują podstawowych problemów Wyszkowa. Najlepiej to zrzucać winy na innych. Czy nasze sprawy rozwiąże urzędnik w Warszawie lub dyrektor GDDKiA? Bez nacisków i protestów tego nie rozwiąże nikt. Burmistrzowie mają dług moralny wobec wyszkowian - stracili kilkadziesiąt mln zł na budowę obwodnicy śródmiejskiej.
science fiction
Dodane przez aa, w dniu 20.04.2012 r., godz. 10.16
Burmistrz Grzegorz Nowosielski i wtedy szef PO, Janusz Jastrzębski na konferencji prasowej stwierdzili, że w 2012roku, w Wyszkowie, będzie obwodnica północna.
Dodane przez k, w dniu 20.04.2012 r., godz. 10.16
nawet jak zbuduja obwodnice i bedzie platna to i tak wszyscy beda przez wyszków jezdzic lepiej zrobic tansze drogi objazdowe i bezplatne
dada
Dodane przez dada, w dniu 20.04.2012 r., godz. 10.16
Grześ jest sympatyczny, ale to nam życia nie ułatwia. Kase na obwodnicę zgubili, nie wiadomo gdzie i dlaczego??? Ale potwierdzam, jest bardzo bardzo miło i sympatycznie
Dodane przez tomek, w dniu 20.04.2012 r., godz. 10.16
po 2020? to tak jakby nigdy.będziemy niepowtarzalnym miastem.jedyne w Polsce bez obwodnicy.znakomity pomysł na przyciągnięcie turystów.
Tomek masz rację
Dodane przez jajecznica, w dniu 20.04.2012 r., godz. 10.17
To będzie przyciągnięcie i "zatrzymanie na dłużej" (w korkach) tych turystów. Mam pomysł na nowe hasło promocyjne (oddam je miastu w prezencie na 510 lecie) "Urlop w korkach" albo " Weekend w korkach"
nowe wcielenie Wyszkowa
Dodane przez j., w dniu 20.04.2012 r., godz. 11.01
Do poprzednikow dolaczam moje haslo "jestes za eutanazja na wyszkowskich drogach ci to ulatwia"
Dodane przez s, w dniu 23.04.2012 r., godz. 10.18
najtanszy nocleg we wlasnym samochodzie w korku, mozna przy najbardziej zakorkowanych ulicach otworzyc budy z lodami i hotdogami :-)
obwodnica
Dodane przez Monter, w dniu 20.03.2019 r., godz. 17.21
Jeśli nie od północy może warto rozważyć od południa budowę obwodnicy. Mogłaby wyłączać się na DK-62 na wysokości Krąg a włączać w S-8 w okolice węzła Mostówka. Takie rozwiązanie odciąży i obwodnicę śródmiejską i centrum od ruchu tranzytowego, który przy budowie drogi krajowej będzie przełożony właśnie na tę trasę. Najważniejsze na rogatkach będzie można ustawić ograniczenie tonażowe ponieważ od krąg będzie to już droga niższej kategorii. Co najważniejsze należy budować od razu po dwie jezdnie z dwoma pasami w każdą stronę.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl