Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 października 2021 r., imieniny Darii, Ingi

Pierwszy etap rekrutacji zakończony

Ikona
(Zam: 18.04.2012 r., godz. 09.57)

Zakończył się pierwszy etap elektronicznej rekrutacji do wyszkowskich przedszkoli. Rodzice dzieci zakwalifikowanych mają czas do 20 kwietnia na potwierdzenie woli. Ostateczne wyniki poznamy po 7 maja.

Rejestracja trwała do 30 marca, 16 kwietnia rodzice mogli sprawdzić, czy ich dzieci zakwalifikowały się do wybranych przedszkoli. Jeżeli do piątku 20 kwietnia nie potwierdzą woli zapisania dziecka, miejsce przepadnie. Rekrutacja uzupełniająca trwać będzie od 23 kwietnia do 7 maja. Mogą w niej brać udział dzieci, które nie zostały przyjęte w okresie rekrutacji podstawowej, urodzone w 2010 roku (2,5-letnie) i spoza gminy Wyszków (do przedszkoli niepublicznych).
Dane, które na tym etapie wygenerował system, nie są ostateczne. Urząd Miejski podaje, że zakwalifikowało się 905 dzieci, natomiast dla 87 dzieci gmina chce „odzyskać” jak najwięcej miejsc. Są to maluchy, 3- i 4-latki, starsze obejmuje bowiem obowiązek przygotowania przedszkolnego i były przyjmowane w pierwszej kolejności.
– Być może 5- i 6-latki, pierwszy raz kandydujące do oddziałów, przesuniemy do szkół – mówi zastępca burmistrza Adam Warpas. – Dzięki temu w przedszkolach będzie więcej miejsc dla najmłodszych.
Gmina chce dla jak największej liczby dzieci z tych, które nie zakwalifikowały się teraz, znaleźć miejsce w placówkach. Z uwagi na możliwe tworzenie oddziałów przy szkołach, zmianach decyzji rodziców, liczba miejsc jest płynna. Elektroniczna rekrutacja jest różnie oceniana przez rodziców i dyrektorów placówek. Bywa widziana jako kłopotliwa, skomplikowana. Jednym z efektów jej wprowadzenia jest nieco mniejsza niż w ubiegłym roku liczba zgłoszeń. Powodem mogą być sztywne kryteria przyjęcia. Punkty były przyznawane za m.in. rodzinę wielodzietną, niepełnosprawność rodziców, ich zatrudnienie – i przede wszystkim zamieszkanie w gminie Wyszków.
Innym sposobem na wprowadzenie więcej maluchów do przedszkoli jest wyprowadzenie stamtąd sześciolatków – do pierwszych klas szkoły podstawowej. Adam Warpas deklaruje, że szkoły są dobrze przygotowane na ich przyjęcie, gmina będzie prowadziła akcję promującą posyłanie sześciolatków do szkół do końca wakacji. W ubiegłym roku było ich tylko trzynaścioro, w tym – już 46.
E.E.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 18.04.2012 r., godz. 16.49
chore i jeszcze raz chore. Moj synek jako 3 latek chodzil do jeednego przedszkola, zaklimatyzowal sie a teraz jakis ktos zadecydowal ze zostanie przyjety do innego... i wytlumacz teraz czterolatkowi ze teraz musi isc do innego miejsca, do innych dzieciaczkow bo pewien bezmyslny pan postanowil ze tak trzeba.... jestem zbulwersowana !~!!
św.prawda!
Dodane przez biedronka, w dniu 19.04.2012 r., godz. 05.17
Zgadzam się, nikt na patrzy na emocje i uczucia malucha! Skandal! Przecież to najważniejszy etap w ich rozwoju emocjonalnym!
Dodane przez tata czterolatka, w dniu 19.04.2012 r., godz. 06.10
I juz nie wspominajmy o czterolatkach, ktore wogole nie dostaly sie do przedszkoli. Sa zstawione na rok same sobie. Bezsens.... Po co to wszystko bylo?! Zamiast wprowadzac bezsensowne reformy dotyczace przedszkoli moznaby sie bylo zajac inna sfera edukacji, np. przemoca wsrod dzieci w gimnazjach.
Dodane przez z, w dniu 20.04.2012 r., godz. 10.13
teraz trudniej dostac sie do przedszkola niz na studia
Dodane przez rodzic, w dniu 20.04.2012 r., godz. 10.14
Z-ca burmistrza zaoszczędził kosztem dzieci na swoje wynagrodzenie!
tych, ktorzy odpowiedzialni sa za ta farse....
Dodane przez pozdrawiam srodkowym palcem, w dniu 20.04.2012 r., godz. 10.14
I powiedzcie mi w jakim to wszystko kierunku zmierza?! Jaki sens jest przenoszenie dzieciaka do innego przedzskola?! Ok. Jesli jest wolne miejsce to nie latwiej obsadzic je dzieciaczkiem, ktory bedzie chodzil do przedszola pierwszy rok? Trzeba rozbic malenki swiatek przenoszac je w inne otoczenie?! Tyle pytan, tylko brak jakich kolwiek sensownych odpowiedzi.
Dodane przez Barbapapa, w dniu 20.04.2012 r., godz. 10.14
I Warpas i naczelnik oświaty nie zaznali w życiu czegoś takiego jak przedszkole. On te latka spedził piekąc kartofelki w popielniku u babci a ona bawiła sie obierkami w opałce. Pytają co to za nowomoda z tymi przedszkolami?
Dodane przez O.N.A., w dniu 22.04.2012 r., godz. 14.25
W sprawach gdzie chodzi o dzieci nie powinno być żadnych problemów. "Matka Polka" ma w tym kraju pod górkę

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl