Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 października 2021 r., imieniny Darii, Ingi

Poseł gotowy zablokować ul. Kościuszki

Ikona
(Zam: 29.03.2012 r., godz. 10.00)

Poseł z naszego terenu – Bartłomiej Bodio, z sejmowej mównicy zainterweniował w sprawie pilnej potrzeby przebudowy ul. Kościuszki. Chce też na ten temat rozmawiać w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Urzędzie Marszałkowskim. Jak mówi, w ostateczności jest gotowy doprowadzić do blokady drogi.

Bartłomiej Bodio (Ruch Palikota) zwrócił się w sprawie ul. Kościuszki do siedzącego na sali ministra transportu Sławomira Nowaka przy okazji dyskusji na temat opóźniających się inwestycji drogowych i kolejowych (treść wystąpienia przedstawiamy obok).
- Obwodnica nie spełnia swojej roli, bo nie po to była budowana, żebym jako poseł wyjechał z Sejmu i dojechał do Wyszkowa szybciej niż do warszawskiego Ursusa, tylko po to, by ruch tranzytowy nie odbywał się przez centrum miasta – komentuje poseł. – Będę mocno pracował nad tym, by doprowadzić do wpisania projektu przebudowy ul. Kościuszki do projektów kluczowych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dla województwa mazowieckiego. To w tej chwili jedyna możliwość, żeby tę drogę zrealizować. Musimy wykazać, że ze względu na decyzje administracyjne, które zostały podjęte, obwodnica nie spełnia swojego zadania dewastując ulicę Kościuszki, powodując zagrożenie dla zdrowia i życia obywateli.
Bartłomiej Bodio chce wykorzystać wszelkie dyplomatyczne możliwości załatwienia sprawy, choć nie wyklucza blokady ul. Kościuszki.
- Wszystko będziemy robili, żeby przebudowa ruszyła najpóźniej w przyszłym roku. Na zasadzie mocnego lobbingu, składania reklamacji, ostrej walki musimy to dla Wyszkowa wywalczyć. Jestem nawet gotowy doprowadzić do zablokowania ulicy Kościuszki i wstrzymania ruchu tranzytowego z Kaliningradu do Niemiec – deklaruje. – Jeśli rozwiązania polityczne, dyplomatyczne nie przyniosą skutku, to ludzie się zmobilizują i zatrzymają ruch, żeby pokazać, jakie jest faktyczne zagrożenie i jakie będą skutki, jeśli ten ruch zostanie wstrzymany przez jakąś większą awarię.
Poseł uważa, że są pieniądze na realizację projektów kluczowych. Zbiera teraz wszelkie dokumenty, które pomogą mu w rozmowach w sprawie ul. Kościuszki. Deklaruje, że w tym tygodniu chce się spotkać z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego i GDDKiA.
Bartłomiej Bodio jest członkiem komisji obrony narodowej oraz infrastruktury. Na posiedzeniu Sejmu wystąpił w imieniu klubu w sprawie opóźnień dotyczących inwestycji drogowych i kolejowych. Jak mówi, stoimy na progu zagrożenia utraty 22 mld zł tylko na samą kolej i tylko z jednego Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko.
- Na dzisiaj dwadzieścia dwa projekty z trzydziestu pięciu objętych Programem Operacyjnym „Infrastruktura i Środowisko” nie mają podpisanych umów na dofinansowanie z Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Brakuje umów na sfinansowanie prac na kwotę 12 mld zł. Brakuje rozstrzygnięć przetargowych na kwotę 10 mld zł. Przypominam, że jesteśmy w szóstym roku perspektywy, która kończy się w 2015 r. – mówił w Sejmie.

Przebudowa linii pod znakiem zapytania
Poseł Bodio m.in. na spotkaniu w miejskiej bibliotece w lutym tego roku deklarował wsparcie dla lokalnych władz i lobbing na rzecz załatwienia wyszkowskich problemów. Jedną z kwestii dotyczących Wyszkowa jest planowana w związku z modernizacją elektrowni w Ostrołęce, przebudowa linii kolejowej Warszawa-Ostrołęka. Jak mówi poseł Bodio „sprawa jest pod dużym znakiem zapytania”.
- Jestem w trakcie jej rozpoznawania. Nie ukrywam, że to kluczowa rzecz, którą chcę się zajmować w ciągu całej kadencji. W minionym roku wydawało się, że sprawa jest pewna. W tej chwili inwestor, który buduje elektrownię, nie mówi już o finansowaniu tej linii, ale jej kredytowaniu, a okazuje się, że nie ma możliwości formalnoprawnej kredytowania takiej inwestycji – mówi.
J.P.


Wwystąpienie Bartłomieja Bodio w Sejmie na temat ul. Kościuszki:
Panie Marszałku, Wysoka Izbo, panie ministrze. Jako mieszkaniec powiatu wyszkowskiego chciałbym podziękować za przewspaniałą obwodnicę Wyszkowa i Radzymina w ciągu drogi krajowej S8, wykonaną za kwotę 173 mln zł, która umożliwia mi dojechanie do domu w czasie krótszym niż mieszkańcom warszawskiego Ursusa. Wszystko byłoby bardzo fajnie, gdyby nie wiele lat wcześniej wydana decyzja zakazująca wjazdy tirów do Warszawy, dzięki czemu cały ruch tranzytowy z Litwy, Białorusi do Niemiec, Francji i do Polski południowej odbywa się przez centrum Wyszkowa, ulicą Kościuszki, która już praktycznie ledwo dyszy, są w niej same dziury, popękał asfalt, nie ma odprowadzeń wody.
Chciałbym zapytać, kiedy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadzi projekt spięcia dawnej drogi krajowej nr 8 i drogi krajowej nr 62 do projektów kluczowych woj. mazowieckiego.

Komentarze

Dodane przez Iza, w dniu 30.03.2012 r., godz. 06.34
Brawo Panie Bodio. Wygląda na to, że jest Pan zaangażowanym posłem i dotrzymuje Pan obietnic. Niech dalej robi Pan swoje a i mieszkańcy się Do Pana Przekonają. Dobra rada: niech się Pan uodporni na krytykę tych, co sami niewiele potrafią poza deprecjonowaniem innych. "Wyszków" w takim działaniu jest bardzo skuteczny. Życzę sukcesów i pozdrawiam
Nareście.
Dodane przez YaRoo, w dniu 30.03.2012 r., godz. 06.53
Nareście Facet z jajami, który przynajmniej jak na razie próbuje coś ruszyć a nie tylko rozkłada ręce. Mam nadzieję, że uda mu się i TIR-y znikną z Wyszkowa na obwodnicę.
Dodane przez Jan4P, w dniu 30.03.2012 r., godz. 08.34
Mamy burmistrza z PO, i ta partia od kilku już lat rządzi, czy potrzeba więcej aby zrobić porządek z tirami? To raczej zadanie dla Mroza. Ma pan okazję się wykazać. Zgodnie z wyborczymi obietnicami.
biedny naród
Dodane przez Artur, w dniu 30.03.2012 r., godz. 10.52
....biedny naród... z jednej strony domaga się dróg i autostrad a z drugiej strony nie chce dłużej prawać ... Czy to pachnie czyms brzydkim? Panie "Bodzio"... blokuj se Pan wlasne podworko a nie publiczna ulice. Jesli przez jakichś namówionych matołów bez kregosłupa spóźnie się do pracy to wystawię Tobie pOsle rachuneczek. Jak nie wiesz jak zalatwiac sprawy to nie strasz lepperiadą. Przez takich jak Ty wiecznie bedziemy zadupiem.... Kto Ciebie w ogóle wybral? Ja nie!
Dodane przez Zdzich, w dniu 30.03.2012 r., godz. 12.45
Dobrym argumentem przeciw tirom jest ostatni śmiertelny wypadek na moście. Nawet tam gdzie ograniczona powinna być prędkość giną ludzie.
Dodane przez tomasz, w dniu 30.03.2012 r., godz. 17.03
brawo brawo.tylko sie nie poddawaj panie Bodio.nareszcie ktos interweniuje.
Do Arturka
Dodane przez $$$, w dniu 30.03.2012 r., godz. 17.22
Dłużej pracować to POwinny wszelkie tzw. służby mundurowe a przede wszystkim PO-licja! Bo naród biedny. Pana Bodio wybrali Ci, którzy nie wybrali Mroza, Jastrzębskiego i jeszcze kilku.
Bodio jest wpożo!
Dodane przez biedronka, w dniu 30.03.2012 r., godz. 18.44
Nieważne kto Go wybrał, ważne że nie ma nas głęboko w du...e! Może coś się tu zmieni?
Dodane przez Pipi, w dniu 30.03.2012 r., godz. 21.05
Najbardziej niewygodny jest dla miejscowych nieudacznych. Widać po gościu, że ma chęc działać i wie jak to robić. Co mamy z faktu, że rzadzi PO a Mróz jest burmistrzem? Albo nic wielkie, albo burmistrz nie potrafi tego sprzedać.
Dodane przez Zdzich, w dniu 30.03.2012 r., godz. 22.32
Jak pan głosował w sprawie referendum emerytalnego?
Bodio
Dodane przez Wyszkwianka, w dniu 01.04.2012 r., godz. 14.06
Bodio na burmistrza - Wyszków metroploią. To jest facet jakich u nas mało. On na miejscu tych trzech burmistrzów!!! poradziłby sobie sam jeden w pół tego czasu co oni przez cały dzień marnują we trzech
Dodane przez Jan4P, w dniu 01.04.2012 r., godz. 19.07
Brawo! Ju z za samo wystąpienie na poselskiej mównicy. Byli posłowie, którzy przez całą kadencję nie zaliczyli nawet jednego przemówienia jak np. słynny Grzegorz Lato! (SLD). W Wyszkowie niech się pan uważa na fałszywych przyjaciół...
Dodane przez xtc, w dniu 01.04.2012 r., godz. 20.01
Bodio - zuch chłopak!
Do Artura.
Dodane przez Trek, w dniu 02.04.2012 r., godz. 05.43
Artur, każdy głosuje ja uważa. A Ty nie wylewaj swoich frustracji na kimś kto przynajmniej próbuje zoś zrobić dla tego miasta a zwłaszcza dla ludzi tu mieszkających. Masz problem, to najpierw ku słownik ortograficzny, bo jak widać z tym u Ciebie słabo.
Dodane przez Zdzich, w dniu 02.04.2012 r., godz. 10.02
Możnawiele mówić nawet na mównicy. Mnie interesuje jak głosował w sprawie referendum emerytalnego! PO tym przekonam się jakiego kalibru jest pan Bodio. Czy tak trudno którejś z redaktorek o to zapytać? Wtedy dowiem się gdzie ma wolę ponad 2 mln osób, które podpisały się pod wnioskiem o takie referendum.
Dodane przez Mad, w dniu 02.04.2012 r., godz. 13.51
Tylko niech się pan nie da wciągnąc w te pseudo niezależne "towarzystwa" typu Aktywni Wyszkowianie, Kluby Przyjaciół Wyszkowa itp...
do Zdzicha
Dodane przez xtc, w dniu 02.04.2012 r., godz. 19.08
Tematem jest obwodnica a ty o emeryturach. Dwie różne sprawy w ogóle ze sobą nie powiązane. Wygląda jakbyś widział te kwestie nierozerwalnie - w czymś w rodzaju pakietu. On o obwodnicy - no to ty mu przypomnisz o tym jak głosował w sprawie emerytur. Jak za czasów ZSRR kiedy w sporach z USA wyczerpywały się już argumenty merytoryczne towarzysze zawsze mieli jeden argument żelazny : A u was Murzynów biją! :)
Trafnie xtc
Dodane przez Ice, w dniu 03.04.2012 r., godz. 05.33
xtc - dobre i bardzo trafne. +1 dla Ciebie ;)
Zdzichu ma rację
Dodane przez Jan4P, w dniu 03.04.2012 r., godz. 06.28
xtc-kolejny klakier! Obwodnica i owszem za 10-15 lat. Wejść na mównicę i pleść każdy PO-trafi. W wizjach jesteśmy dobrzy. A na marginesie też pytam jak głosował pan Bodio w sprawie referendum, bo to sprawy bierzące. xtc jak myśli, że będzie na tym forum ustawiał tematy i kierunki dyskusji, to niech wyjedzie lepiej do swojego ZSRR. To jak panie PO-seł z tym głosowaniem? PO-PSL-Bodio - świetna koalicja!
Dodane przez Iza, w dniu 03.04.2012 r., godz. 08.20
W pierwszym komentarzu napisałam, m.in., że jak będzie pan za ludzmi, to i oni się do pana przekonają. Tak - w istocie. Jednak tematem tego forum stała się pańska osoba a nie jedynie pański występ. By się do pana przekonali ludzie muszą brać pańskie poczynania w całości a nie jedynie wybrane, koniukturalne akcje. Dlatego sama jestem ciekawa, jak pan zagłosował w sprawie tego referendum? Oby nie było z panem jak z A. Mrozem, czyli - z duzj chmury mały deszcz , a im się mu bliżej i dłużej przyglądamy, tym rozczarowanie większe. Chłop bez klasy jest i basta.
Dodane przez Artur, w dniu 04.04.2012 r., godz. 13.38
cóż, przykro mi, chciałem sie rozczarować, ale nie ma na to najmniejszych szans. Cenię Wasze poglądy, za to, że są Wasze, ale współczuje braku wyczucia. Dla ciemnych mas najlepiej obiecać gruszki na wierzbie, bo to kupią. Obiecać zadymę - bo uwielbiają igrzyska. Realnie patrzeć na świat jest trudno - może kiedyś się nauczycie, ale wówczas będzie za późno (dla Was). Nie jestem obrońcą obecnie nam władających, ale trzeba być ograniczonym do n-tej potęgi, żeby wypowiadać się w stylu - ten pOselek "BoDzio" - super facet, bylby lepszy od Panów Burtm. X i Y czy Z .... Szczęście w nieszczęściu - sfrustrowani niezadowoleni (lekko zmoherowani) są na wymarciu ...
do Trek
Dodane przez Artur, w dniu 04.04.2012 r., godz. 13.43
Szanowny, nie jestem sfrustrowany, prawdopodobnie chciałeś użyć innego słowa, ale paluszki napisały coś innego. Jeśli mam zainwestować w słownik ortograficzny, to Tobie polecam również, dodatkowo coś z wyrazami bliskoznacznymi.... No i koniecznie TicTac'i, bo ... zresztą nie ważne...
do XTC
Dodane przez Mietek, w dniu 04.04.2012 r., godz. 13.48
XTC, toś Ty niezły dinozaur .... a tak przy okazji, to mam nadzieję, że nie zapomnialeś, że ZSRR nie istnieje? Na pochody wybierasz się, czy w tym roku darujesz sobie bo flagę już wywiesiłeś? :P Sprawdz czy słoninka dla sikorek jeszcze jest... PS. Współczuje krótkowzroczności i jednowątkowego myślenia.
Dodane przez XTC, w dniu 04.04.2012 r., godz. 17.45
Drogi Mieciu. Jestem na tyle stary, że czasy ZSRR pamietam ale do tytułu dinozaura mi daleko. Jeszcze raz chcę wyraźnie podkreślić, że chwalę Bodio za to co powiedział z sejmowej trybuny w sprawie obwodnicy Wyszkowa i tylko do tej kwestii się odnoszę. Nie zajmowałem stanowiska w innych sprawach i kropka. Sentymentu do ZSRR też nie mam, za to widzę wśród wielu na tym forum "światłe" wypowiedzi, których retoryka i argumentacja nawiązuje wprost do przytoczonego przeze mnie cytatu z sowieckich klasyków. ps. o pochody, flagi ( te czerwone oczywiście) i wieczną przyjaźń polsko-radziecką pytaj takich co się w to angażowali w tamtych czasach. Wtedy byli członkami przewodniej siły narodu i kochali Zwiazek Radziecki jak własną ojczyznę. Dziś są wzorcowymi patriotami i za nic jakoś nie chcą się swoją przeszłoscią już chwalić - całkiem im to z głów poulatywało. Jest tego towarzystwa jeszcze sporo,chociażby w naszych władzach samorządowych :) ps.II Skórkę dla sikorek wywieszałem, wywieszam i będę wywieszał każdej zimy. Póki mi sił starczy! :)
Dodane przez aaa, w dniu 04.04.2012 r., godz. 19.39
Jeżeli Pan to załatwi to ma Pan w przyszłych wyborach masę nowych naszych głosów. Powodzenia:)
xtc
Dodane przez Polo, w dniu 04.04.2012 r., godz. 21.29
...nie zajmowałem stanowiska w innych sprawach i klopka! Ale Zdzichowi zwracasz uwagę w niewybredny sposób. Sprawa głosowania jest aktualniejsza niż przemowa. Dotyczyła tego czy pozwolą narodowi zadecydować o emeryturach w referendum, czy niePOzwolą. Wielu na tym forum ciekawych jest tego, czy pan Bodio PO-zwoliłby nam wyrazić swoją opinię w referendum, czy nie? Proste pytanie: - jak pan głosował w sprawie referendum? Oczekuję prostej odpowiedzi- za lub przeciw.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl