Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Mateusz Tryc wicemistrzem Polski w boksie

Ikona
(Zam: 22.03.2012 r., godz. 10.00)

Wyszkowianin Mateusz Tryc został wicemistrzem Polski seniorów w boksie (kategoria do 81 kg). W rozgrywanym w Poznaniu turnieju, stypendysta gminy Wyszków uległ jedynie doświadczonemu Krzysztofowi Sadłoniowi.

83 Indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów w boksie amatorskim rozpoczęły się 5 marca i trwały przez niemal cały ostatni tydzień. Miejscem rozgrywki najlepszych pięściarzy w naszym kraju był Poznań. Brał w nich udział wychowanek KSW Gimnazjon Apin Wyszków 1991, Mateusz Tryc. Były podopieczny trenera Pawła Delugi, a obecnie Huberta Migaczewa z klubu UKS Fenix Warszawa od początku turnieju wyraźnie wyróżniał się bardzo dobrą dyspozycją. W walce kwalifikacyjnej Tryc nie dał najmniejszych szans swojemu rywalowi, od początku regularnie go punktując i ostatecznie jednogłośnie wygrywając na punkty. W walce ćwierćfinałowej naprzeciw wyszkowianina stanął reprezentant Gwardii Warszawa, Piotr Sienkiewicz. Tryc pewnie pokonał rywala 5:0. W półfinale nasz pięściarz zmierzył się z reprezentantem gospodarzy, Igorem Jakubowski, który w swoim ćwierćfinałowym boju również wygrał 5:0. Wyrównany pojedynek rozstrzygnął na swoją korzyść Tryc, który wygrał 3:2 i awansował do finału imprezy. W nim, naprzeciw wyszkowianina stanął doświadczony Krzysztof Sadłoń z KOskar Góralewski aczor Team Wałbrzych. Wyrównana walka ostatecznie zakończyła się zwycięstwem rywala 5:0, spowodowanym w głównej mierze rzekomymi faulami, których dopuszczał się według sędziów Mateusz Tryc.
Mimo porażki w finale, występ wyszkowianina uznać należy za bardzo duży sukces. Tym bardziej, że trener kadry narodowej w boksie, Wiesław Rudkowski, powołał Tryca na zgrupowanie w dniach 12-24 marca. Dodatkowo wyszkowianin wystąpi w międzynarodowym Turnieju im. Feliksa Stama, który zostanie rozegrany w dniach 21-25 marca w Warszawie.

opr. Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl