Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Teodora

Bezbramkowy początek rundy wiosennej

(Zam: 22.03.2012 r., godz. 10.15)

Nie było goli w pierwszym, w tym roku kalendarzowym, ligowym meczu Bugu Wyszków. W sobotę 17 marca wyszkowianie zremisowali na własnym stadionie z MKS-em Ciechanów 0:0.

Sobotnie spotkanie było jednocześnie oficjalnym debiutem nowego trenera zespołu, Krzysztofa Ogrodzińskiego. Po zimowych zmianach kadrowych drużyna została oparta na zawodnikach z Wyszkowa, co potwierdził skład wyjściowej ,,11” meczu z MKS-em Ciechanów. Znaleźli się w nim m. in. wyróżniający się w zeszłym sezonie piłkarze rezerw – Mateusz Maciak i Jakub Rejnuś. Na samym początku meczu groźnie zaatakowali rywale. W 3. minucie jeden z napastników MKS-u uderzył z pierwszej piłki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, strzał na poprzeczkę zdołał jednak sparować Łukasz Derejko. Wyszkowianie odpowiedzieli w 10. minucie, Maxwell Elota zagrał ładną piłkę do Adriana Rajczaka. Ten, naciskany przez obrońców, oddał mocny strzał w kierunku bramki rywali, był on jednak minimalnie niecelny. Na kolejne okazje trzeba było czekać ponad kwadrans, podczas którego obie drużyny toczyły walkę, głównie w środku pola. W 32. minucie bliski zdobycia bramki był ponownie Rajczak. Po dośrodkowaniu z prawej strony Łukasza Kowalczyka, niski skrzydłowy Bugu pięknym szczupakiem uderzył przy prawym słupku bramki, zespół rywali uratował jednak ofiarną interwencją jeden z obrońców. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy świetnej okazji na otworzenie wyniku nie wykorzystał dobrze prezentujący się w tym spotkaniu Jarosław Sochocki. Kolejne dobre podanie Eloty otworzyło napastnikowi drogę do bramki, w sytuacji sam na sam lepszy okazał się jednak golkiper MKS-u. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę.
Drugą odsłonę Bug rozpoczął od niecelnego uderzenia Rejnusia. Rywale już w 49. minucie odpowiedzieli mocnym strzałem z około 20 metrów, po którym piłka odbiła się od zewnętrznej części prawego słupka bramki Derejki. W 67. minucie spotkania, kibice na stadionie w Wyszkowie na chwilę zerwali się z miejsc, wydawało się bowiem, że do siatki trafi Rajczak. Wyszkowianin mając przed sobą właściwie tylko pustą bramkę trafił jednak w słupek. Kwadrans później bliski szczęścia był Alan Wróbel, oddał ładny strzał głową, ale piłka o pół metra minęła słupek bramki gości. W tej akcji dośrodkowywał Szymon Chalski. W końcowej fazie spotkania Bug całkowicie przejął inicjatywę. W 87. minucie ,,piłki meczowej” nie wykorzystał Damian Kaput, który w sytuacji sam na sam uderzył mocno, ale wprost w bramkarza. Do końca spotkania Bug nie zdołał już zagrozić bramce gości. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
Ogólnie wyszkowianie rozegrali w sobotę niezłe spotkanie. Dobrze prezentowała się defensywa, której pewnymi ,,dowódcami” byli Wróbel i Chukwuemeka. W środku pola bardzo dobrze radził sobie Elota, trochę zagubiony wydawał się natomiast Rejnuś. Z przodu natomiast aktywni byli Sochocki i Rajczak, którzy ewidentnie ,,szukali gry”, w tym spotkaniu zdecydowanie zabrakło im jednak skuteczności.

Bug Wyszków – MKS Ciechanów 0:0
Bug: Ł. Derejko – M. Maciak, A. Chukwuemeka, A. Wróbel, Ł. Szala – M. Elota, A. Rajczak (90+1. – Ł. Kamiński), Sz. Chalski (86. – M. Szajczyk), J. Rejnuś – J. Sochocki (68. – D. Wojtulewicz), Ł. Kowalczyk (75. – D. Kaput).
Trener: Krzysztof Ogrodziński.