Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 16 stycznia 2021 r., imieniny Marcela, Włodzimierza

Poezja w interpretacji dzieci

Ikona
(Zam: 22.03.2012 r., godz. 10.40)

W bibliotece miejskiej 14 marca przeprowadzono gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” i wybrano laureatów, którzy będą reprezentować gminę w etapie powiatowym.

Była to już 35. edycja konkursu, ogłoszonego przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. W tym roku wzięło w nim udział 21 uczniów, zwycięzców szkolnych eliminacji środowiskowych. Uczestników słuchała komisja konkursowa w składzie: Lidia Błachnio (polonistka, nauczyciel Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie), Mariusz Kowalski (dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”), Elżbieta Kwaśniewska (kierownik działów Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie), Lidia Stępkowska (naczelnik wydziału promocji, kultury i sportu Urzędu Miejskiego) i Renata Zmaczyńska-Zadrożna (instruktor teatralny). Jury oceniało przede wszystkim dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy i ogólny wyraz artystyczny. Członkowie komisji wyłonili laureatów eliminacji gminnych: w kategorii klas 0-III pierwsze miejsce zdobyła Paulina Skurzewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie („Słoń Trąbalski” Juliana Tuwima), drugie – Wiktoria Baranowska z SP nr 2 w Wyszkowie („Domki dla ptaków” Agnieszki Frączek). Wyróżnienia otrzymali: Julia Gronkiewicz z SP nr 1 w Wyszkowie („Stefek Burczymucha” Marii Konopnickiej) i Filip Kulesza z SP nr 2 w Wyszkowie („W hotelu” Doroty Gellner). W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Paulina Szewczyk z SP nr 2 w Wyszkowie („Kaczka-tłumaczka” Wandy Chotomskiej i „Na przyjęcie się wybieram” Doroty Gellner), drugie miejsce zajął Oskar Góralewski z SP nr 3 w Wyszkowie („Po co krowie rogi na głowie” i „Dziura w moście” Wandy Chotomskiej), trzecie – Sandra Heronimek z SP nr 1 w Wyszkowie („Stefek Burczymucha” Marii Konopnickiej i „Żuk” Jana Brzechwy). Wyróżnienie otrzymała Joanna Rosłoniec z SP nr 5 w Wyszkowie („Bławatek” Adama Asnyka i fragment „Ani z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery). W kategorii klas gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyła Wioleta Rosłoniec z Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie (fragment „Skąpca” Moliera, „Match footbalowy” Kazimierza Wierzyńskiego), drugie – Michał Kulesza z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie („Modlitwa" Bułata Okudżawy, „Bagnet na broń” Władysława Broniewskiego).
Laureaci, którzy zajęli I i II miejsce w każdej z kategorii, 20 marca będą reprezentować gminę Wyszków w eliminacjach powiatowych.

Marta Gołębiewska

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl