Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 listopada 2020 r., imieniny Błażeja, Saturnina

Otwarcie Sezonu Rowerowego

Ikona
(Zam: 22.03.2012 r., godz. 10.45)

W sobotę 17 marca 2012 r. „Leśna Szkoła” otworzyła Sezon Rowerowy organizując pierwszą wycieczkę rowerową, w której wzięło udział kilkunastu wyszkowskich turystycznych rowerzystów w różnym wieku.

Start odbył się o godzinie 11.00 przed budynkiem Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”. Trasa wycieczki początkowo prowadziła w stronę Zakręzia, aż na punkt widokowy znajdujący się na nadbużańskiej skarpie, w pobliżu nowego mostu. Można stąd podziwiać rzekę, łęgi i starorzecza oraz panoramę Wyszkowa. Po zjechaniu ze skarpy na dół dojechaliśmy w pobliże rzeki i jadąc wzdłuż brzegu dotarliśmy do odnogi Bugu zwanej Turzyńską Strugą. Poruszając się wzdłuż tej przeszkody dotarliśmy do Turzyna obok kamienia upamiętniającego 800-lecie tej wsi, a potem do lasu w pobliżu szosy białostockiej, gdzie rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Po dłuższym odpoczynku, wykorzystując równy asfalt drogi serwisowej, prowadzącej wzdłuż obwodnicy, dotarliśmy do restauracji „Kamiza”. Tam ostrożnie przekroczyliśmy ruchliwą szosę białostocką i jadąc po jej drugiej stronie dojechaliśmy do baru U Jana, gdzie zjechaliśmy na leśną drogę, która doprowadziła nas do Natalina. Pędząc asfaltem minęliśmy wieś i wkrótce znaleźliśmy się w Leszczydole Nowinach. Po dotarciu na drogę do Porządzia – skręciliśmy w lewo i dojechaliśmy do osady Nadleśnictwa Wyszków. Można tam wygodnie odpocząć na ławce stojącej na pomoście wychodzącym na środek stawu. Od Nadleśnictwa jechaliśmy wygodną i bezpieczną ścieżką przeznaczoną dla rowerów wytyczoną przez las obok szosy i wkrótce po pokonaniu ponad 20 km znaleźliśmy się w Wyszkowie.
Rozpoczynając tegoroczny Sezon Rowerowy zapraszamy starszych i młodszych mieszkańców Wyszkowa oraz turystów z innych miejscowości, do udziału w naszych, nie tylko rowerowych, wycieczkach, wyprawach, wypadach i przejażdżkach po bliższej i dalszej okolicy, które każdemu, nawet wybrednemu turyście mogą dostarczyć wielu interesujących wrażeń. Oprócz krótszych i dłuższych cotygodniowych wycieczek planujemy – organizowaną od lat, a w tym roku, aż tygodniową – Rowerową Majówkę oraz wyprawę organizowaną w sierpniu, z bazą nad jeziorem Czarna Hańcza. Młodszych namawiamy do uczestniczenia w obozie „Leśnej Szkoły” Stanica 2012 – w niezwykłym zakątku nad jeziorem Roś – gdzie oprócz pływania pod żaglami i kajakami istotną część czasu wykorzystamy na liczne wyprawy rowerowe...
Informacji szukajcie w Internecie na stronie „Leśnej Szkoły” www.turystyka.wok-hutnik.pl oraz na stronie Wyszków – moje miasto www.wyszkow.gnu.com.pl.

Jurek Sitek i Jacek Szymanik

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl