Runda play-off rozpoczęta, 1:1 z Hajnówką

(Zam: 15.03.2012 r., godz. 07.18)

Przegraną 1:3 oraz zwycięstwem w takim samym stosunku setów zakończyły się pierwsze dwa spotkania Campera Wyszków w I rundzie play-off rozgrywek II ligi siatkarzy. W rywalizacji do trzech wygranych spotkań jest więc obecnie 1:1.

Pierwsze dwa spotkania rywalizacji Camper Wyszków – Pronar Hajnówka zostały rozegrane w dniach 10-11 marca w Wyszkowie. Inauguracyjny, sobotni mecz wyszkowianie rozpoczęli w składzie: Tomasz Walendzik, Paweł Kaczorowski, Dominik Zalewski, Łukasz Kaczorowski, Dariusz Szulik, Maciej Główczyński, Tomasz Knasiecki (libero). Początek pierwszej odsłony był dość wyrównany, z lekką przewagą Pronaru. W drużynie gości dobrze prezentował się były siatkarz Campera, Daniel Saczko. Między innymi po atakach przyjmującego Pronaru, zespół z Hajnówki wyszedł na trzypunktowe prowadzenie (11:8), które jednak szybko zniwelowali gospodarze, zmuszając trenera rywali do prośby o czas przy stanie po 11. Po wznowieniu gry oba zespoły toczyły wyrównaną walkę. Przy stanie 16:15 dla Campera na boisku pojawił się drugi z wyszkowskich rozgrywających, Rafał Sędek. Zmiana ta przyniosła początkowo dobre efekty, Camper wyszedł bowiem po atakach Kaczorowskiego na prowadzenie 20:17. Potem jednak drużynie przydarzył się przestój, nieskończone ataki oraz dobra gra rywali w elemencie bloku pozwoliły im na doprowadzenie do remisu (21:21) oraz gry na przewagi. Podczas niej goście zachowali więcej zimnej krwi i po sytuacyjnym ataku Saczki zwyciężyli 26:24.
Początek drugiej odsłony był dość wyrównany, potem na kilkupunktowe prowadzenie odskoczyli gospodarze. Przy stanie 9:6 na korzyść wyszkowian o czas poprosił trener gości. Po powrocie na parkiet siatkarze Campera zdołali zwiększyć swoje prowadzenie o kolejny punkt i przez długi czas je utrzymywać. W środkowej fazie seta zaczęło jednak zawodzić przyjęcie. Słaby odbiór powodował niedokładną wystawę, która z kolei odbiła się na nieskutecznych atakach wyszkowian. Skuteczne kontry wyprowadzali z kolei rywale, po jednej z nich na tablicy wyników widniał remis 18:18. Na boisku ponownie zameldował się Walendzik. Bohaterem końcówki został jednak Szulik, który w decydujących wymianach dwukrotnie zablokował rywali. Asem serwisowym seta zakończył Łukasz Kaczorowski, Camper wygrał 25:22.
Od początku trzeciego seta inicjatywa znajdowała się po stronie gości. Ponownie dały o sobie znać problemy z odbiorem. Tracone seriami punkty wyprowadziły rywali na wysokie prowadzenie. W połowie seta (16:10) na boisku pojawił się Przemek Gniewek. Zmiana atakującego podziałała stymulująco na cały zespół, Camper mimo to nie zdołał odrobić dużej straty punktowej. Ostatecznie wyszkowski team przegrał trzecią partię 25:21.
W ostatniej, jak się później okazało, odsłonie siatkarze z Hajnówki dokończyli dzieła zniszczenia. Bardzo słabo spisywali się wyszkowscy przyjmujący, którzy wkrótce pociągnęli za sobą obu, zmieniających się podczas tej partii rozgrywających. Masa błędów w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła oraz konsekwentna gra gości pozwoliły tym ostatnim na rozbicie wyszkowskiej drużyny w czwartym secie 25:13, a tym samym zwycięstwo w pierwszym meczu serii 3:1.

Camper Wyszków – Pronar Hajnówka 1:3 (24:26, 25:22, 21:25, 13:25)

Camper: Tomasz Walendzik, Paweł Kaczorowski, Dominik Zalewski, Łukasz Kaczorowski, Dariusz Szulik, Maciej Główczyński, Tomasz Knasiecki (libero), a także: Rafał Sędek, Przemek Gniewek, Jacek Obrębski.
I trener: Jan Such.
II trener: Konrad Chrzczonowski.

Po przegranej w sobotę trener Such nieco przemeblował zespół. Niedzielne spotkanie Camper rozpoczął z Łukaszem Kaczorowskim na przyjęciu oraz Przemkiem Gniewkiem na ataku. Początek premierowej odsłony należał do niesionej dopingiem kibiców drużyny gospodarzy. Przy stanie 5:2 dla miejscowych o pierwszy czas w tym spotkaniu poprosił trener rywali. Po powrocie na parkiet wyszkowianie byli nadal w uderzeniu. Skuteczne ataki Pawła Kaczorowskiego oraz Gniewka stopniowo powiększały przewagę Campera. W końcówce trener gości próbował ratować sytuację swojej drużyny zmianami, żadne zabiegi Pronaru nie były już jednak w stanie odwrócić losów tej partii. Ostatecznie Camper wygrał 25:16.
W drugiej odsłonie siatkarze z Hajnówki stawili wyszkowianom silny opór. Do stanu 12:12 walka toczyła się punkt za punkt. Potem w wyszkowskiej drużynie zaczęła zawodzić skuteczność. Nieskończony atak Gniewka dał rywalom czteropunktowe prowadzenie, przy którym o czas poprosił szkoleniowiec Campera (16:12). Po wznowieniu gry nadal w uderzeniu byli rywale, którzy dołożyli do swojego prowadzenia kolejny punkt, tym razem zdobyty bezpośrednio z zagrywki. Trener Such wprowadził na boisko Piotra Świerżewskiego, który zmienił Szulika. Nie zdołało to odmienić sytuacji w tym secie, który Camper przegrał 20:25.
Pierwsza faza trzeciej odsłony była niemal kopią poprzedniej, do stanu 12:12 oba zespoły szły łeb w łeb. Potem na niewielką prowadzenie wyszli gospodarze, wynik do samego końca oscylował jednak w okolicach remisu. Bardzo nerwowa była sama końcówka, w której atmosferę podgrzewali dodatkowo sędziowie. Podczas gry na przewagi więcej spokoju zachowali jednak wyszkowianie, którzy efektownym podwójnym blokiem zakończyli trzecią partię zwycięstwem 26:24.
W czwartej odsłonie wyszkowianie zdominowali sytuację na boisku. Już pierwsze wymiany pozwoliły gospodarzom na osiągnięcie kilkupunktowego prowadzenia, które cyklicznie powiększali. W ataku bardzo często mylili się rywale, w barwach Campera natomiast bezbłędnie atakowali skrzydłowi. Pierwszą piłkę setową gospodarze mieli przy stanie 24:17, wtedy jednak zanotowali mały przestój. Siatkarze z Hajnówki zdołali obronić cztery piłki meczowe, przy piątej zagrywce pomylił się jednak serwujący. Ostatecznie Camper wygrał 25:21, a tym samym 3:1 w całym meczu.

Camper Wyszków – Pronar Hajnówka 3:1 (25:16, 20:25, 26:24, 25:21)
Camper: Tomasz Walendzik, Paweł Kaczorowski, Łukasz Kaczorowski, Przemysław Gniewek, Dariusz Szulik, Maciej Główczyński, Tomasz Knasiecki (libero), a także: Piotr Świerżewski, Maciej Alancewicz.

Kolejne dwa spotkania rywalizacji Camper Wyszków – Pronar Hajnówka zostaną rozegrane w dniach 24-25 marca w Hajnówce. Jeśli nie wyłonią one zwycięzcy tej serii, to decydujące spotkanie odbędzie się w Wyszkowie.
W drugiej parze naszej grupy II ligi Czarni Radom rywalizują z Żyrardowianką Żyrardów. Po pierwszych dwóch spotkaniach, które zostały rozegrane w Radomiu zwycięzcy części zasadniczej sezonu prowadzą 2:0 w całej serii (Czarni odnieśli dwa wysokie zwycięstwa 3:0). Zwycięzca tej rywalizacji będzie rywalem Campera lub Pronaru w II rundzie play-off, która zadecyduje o tym, który z zespołów będzie reprezentował naszą grupę w Turnieju Mistrzów II Ligi.