Żbik pokonany

(Zam: 07.03.2012 r., godz. 10.05)

W sobotę 3 marca zespół seniorów Bugu Wyszków rozegrał kolejny mecz sparingowy, będący elementem przygotowań drużyny do rundy wiosennej IV-ligowych rozgrywek. Podopieczni trenera Andrzeja Prawdy pokonali zespół Żbika Nasielsk 2:1 (0:0).

Spotkanie z występującym w lidze okręgowej zespołem z Nasielska zostało rozegrane w Kraszewie. Pierwsza odsłona meczu, zgodnie z oczekiwaniami, należała do faworyzowanego zespołu z Wyszkowa. Optyczna przewaga nie przełożyła się jednak na sytuacje bramkowe, a co za tym idzie, na gole. Premierową odsłonę zakończył remis 0:0.
W pierwszych minutach drugiej połowy bramkę nieoczekiwanie zdobyli rywale. Błąd wyszkowskiej defensywy wykorzystał szesnastoletni piłkarz Żbika, Michał Michnowski i sprytnym strzałem pokonał Łukasza Derejkę. Na odpowiedź Bugu nie trzeba było jednak długo czekać. Trzy minuty po stracie bramki, potężnym strzałem z dystansu wyrównał, dobrze spisujący się w ostatnich spotkaniach, Adrian Rajczak. Wynik spotkania na 2:1 dla Bugu ustalił Szymon Chalski, który wykorzystał rzut karny.

Żbik Nasielsk – Bug Wyszków 1:2 (0:0)
Bramki dla Bugu: A. Rajczak 50., Sz. Chalski 65. (k).
Bug (wyjściowy skład): Ł. Derejko – A. Chukwuemeka, testowany obrońca, A. Wróbel, A. Parobczyk – Ł. Szala, M. Elota, Sz. Chalski, A. Rajczak – Ł. Kamiński, testowany napastnik.

Kolejnym sparingowym rywalem Bugu będzie zespół Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Drużyna ta jest obecnie liderem grupy południowej IV ligi. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 10 marca o godzinie 11.00 w Grodzisku Mazowieckim.