Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 maja 2020 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda

Najlepsi sportowcy

Ikona
(Zam: 07.03.2012 r., godz. 10.35)

Starosta po raz pierwszy nagrodził najlepszych sportowców roku powiatu wyszkowskiego. Nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych. Konkurs zdominowany został przez pływaków. Najlepszymi sportowcami roku 2011 zostali: Franciszek Prus, Marcin Jaszewski oraz Mateusz Tryc.

Uroczystość wręczenia pucharów odbyła się w Powiatowym Ośrodku Kultury i Sportu. Otworzył ją Andrzej Rębowski – prezes Klubu 2012 i Olimpijczyka w Wyszkowie, który podkreślił, że był to dobry rok dla sportu w naszym powiecie. – Z roku na rok sport się rozwija, jest tendencja wzrostowa – mówił.
Skierował on kilka słów do uczniów obecnych na uroczystości.
- Sport opiera się na wychowaniu i to jest najważniejsze kryterium. Sport uczy systematyczności, punktualności, konsekwencji, pracowitości, umiejętności nawiązywania kontaktów z ludźmi.
Podkreślił, że aby w sporcie coś osiągnąć, trzeba spełnić trzy warunki: chcieć, wiedzieć i mieć. To pierwsze to uczniowie sportowcy, drugie – trenerzy szkoleniowcy, a trzecie to możliwości rozwoju. Powiedział także, że praca i wychowanie są w sporcie najważniejsze, a każda dyscyplina sportowa kształtuje charakter.
- Chciałbym, aby sport był autentyczny i nieprzekłamany, aby rządziły nim zasady fair play – podsumował.
Swoje zadowolenie ze spotkania wyraziła także gospodarz wydarzenia dyrektor POKiS Maria Gajewska.
– To bardzo miłe, że przybyło tu wielu sportowców. Nasz ośrodek jest otwarty na wszelkie inicjatywy sportowe i kulturalne, stąd ten plebiscyt na najlepszego sportowca powiatu wyszkowskiego. Chciałabym, aby rozszerzyło się w kolejnych latach – powiedziała.
W uroczystości wziął także udział starosta Bogdan Pągowski.
– Przystępujemy do bardzo trudnego rankingu, bo jak wiemy z doświadczenia, wygrywają zawsze ci najbardziej medialni, co nie zawsze objęte jest wysiłkiem i osiągnięciami sportowymi. Chcemy pokazywać te osoby, które w roku minionym coś osiągnęły w sporcie. Mamy zdolną młodzież, która osiąga sukcesy. Życzę sukcesów i w roku 2012 – mówił.
Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Wśród uczniów podstawówek z powiatu najlepszym sportowcem okazał się Franciszek Prus – pływak ze Szkoły Podstawowej nr 5, drugie miejsce zajął Miłosz Grzybowski z SP 5, a trzecie Zofia Tymińska, również z SP 5. Wyróżnienia otrzymali: Jakub Truchel, Mateusz Sztorc, Magdalena Oczkowicz, Kinga Siemieniewska oraz Agata Kulesza.
Pośród gimnazjalistów bezkonkurencyjny okazał się pływak Marcin Jaszewski z Gimnazjum nr 1, drugie miejsce zajął Dawid Kulesza z tej samej szkoły, a trzecie Patrycja Skoczeń z Gimnazjum nr 2. Ponadto wyróżnieni zostali: Karolina Nadaj, Mateusz Szymaniak, Marlena Gajc.
Bokser Mateusz Tryc z ZS nr 1 okazał się najlepszym sportowcem wśród szkół ponadgimnazjalnych. Na drugim miejscu uplasował się Patryk Kamieniecki z I LO, a na trzecim Mateusz Rakowski z ZS nr 3. Wyróżniono także Piotra Końskiego, Natalię Nadaj, Angelikę Chojecką, Damiana Brejnaka, Kacpra Wiśniewskiego, Mateusza Linka oraz Kamila Iwańskiego.
Zarówno laureaci, jak i wyróżnieni otrzymali nagrody i dyplomy, które wręczył starosta Bogdan Pągowski oraz Maria Gajewska.

I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl