Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 listopada 2020 r., imieniny Błażeja, Saturnina

Reprezentowali szkołę i gminę

Ikona
(Zam: 29.02.2012 r., godz. 13.15)

Generał Józef Haller 10 lutego 1920 r. w Pucku dokonał symbolicznego aktu zaślubin Polski z morzem przez wrzucenie do niego platynowego pierścienia. W obchodach 92. rocznicy tego wydarzenia, 10 lutego, uczestniczyła delegacja z Publicznego Gimnazjum w Brańszczyku.

W uroczystościach brali także udział: sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Sławomir Rybicki, dowódca Marynarki Wojennej admirał floty Tomasz Mathea, prezes Ligi Morskiej i Rzecznej Andrzej Królikowski oraz metropolita gdański, arcybiskup Sławoj Leszek-Głódź. Na miejskim rynku wciągnięto flagę na maszt oraz odegrano hymn narodowy, następnie wręczono Pierścienie Hallera (najwyższe odznaczenia, przyznawane przez LMiR). W porcie uroczyście wygłoszono przemówienia oraz wręczono odznaczenia – Krzyże Pro Mari Nostro.
W południe z pokładu śmigłowca Marynarki Wojennej na wody Zatoki Puckiej złożono wieniec. W obchodach uczestniczyła delegacja uczniów szkoły: Damian Kowalczyk, Szymon Kurowski, Karol Uchal, z opiekunem Pawłem Różańskim, członkiem LMiR. Była też reprezentacja uczniów z Gimnazjum nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie oraz członkowie wyszkowskiej LMiR, z komandorem Julianem Bielawskim na czele. Oprócz reprezentowania szkoły w poczcie sztandarowym, uczniowie mieli czas na zwiedzanie miasta i portu oraz zrobienie pamiątkowych zdjęć nad morzem.

Szymon Kurowski, opr. E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl