Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaZdecydują o losie bursy

(Zam: 29.02.2012 r., godz. 13.45)

Na najbliższej sesji Rady Powiatu 29 lutego, radni będą debatować nad losem Bursy Szkolnej. Starosta chce zamknąć obiekt jeszcze w tym roku ze względu na malejącą liczbę wychowanków. Bursa miałaby funkcjonować do końca sierpnia.

Na terenie naszego miasta istnieją dwie placówki zapewniające opiekę uczniom uczęszczającym do szkół ponadgimnazjalnych na terenie powiatu wyszkowskiego, a będącym spoza miasta. Jest to Bursa Szkolna, którą obecnie zamieszkuje 45 wychowanków oraz internat działający przy Liceum Ogólnokształcącym, w którym przebywa 80 uczniów. Ze względu na nieustannie malejącą liczbę osób zainteresowanych mieszkaniem w Bursie Starostwo zamierza ją zlikwidować. I tak w roku szkolnym 2007/08 bursę zamieszkiwały 73 osoby, w kolejnych latach 65 osób, 42 osoby. Największy spadek wychowanków nastąpił w roku szkolnym 2010/2011, kiedy placówka zapewniała opiekę jedynie 30 uczniom. Wówczas Starostwo zaczęło rozważać zamknięcie ośrodka. W tym roku liczba ta zwiększyła się do 45 osób, nie zmienia to jednak faktu, że wciąż rosną koszty związane z jego utrzymaniem.
Na ten rok na funkcjonowanie bursy zaplanowane jest wydanie ok. 700 tys. złotych.
Ze względu na małą ilość wychowanków Starostwo udostępnia budynek innym placówkom. Swoje siedziby mają tam Warsztaty Terapii Zajęciowej, stowarzyszenie Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych oraz Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu. Ponadto, pod wynajem udostępniono dwa mieszkania. Dodatkowo z noclegów czasami korzystają osoby niebędące uczniami np. kursanci czy robotnicy.
Starostwo deklaruje, że uczniom, którzy dotąd mieszkali w bursie zapewnią miejsca noclegowe w internacie.
Uchwała o zamiarze likwidacji poddana będzie pod głosowanie radnych. Jeśli opowiedzą się za zamknięciem, Starostwo poczyni kolejne koki zmierzające ku likwidacji.

I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl