Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 listopada 2020 r., imieniny Flory, Jana

Kradną napęd z ciężarówek

(Zam: 29.02.2012 r., godz. 13.50)

Wyszkowska policja w ubiegłym tygodniu zatrzymała w pościgu Michała O., który z baku autobusu spuścił dwadzieścia litrów oleju napędowego. To nie jest pierwszy przypadek tego typu kradzieży. Nieznani sprawcy odkręcają niezabezpieczone korki lub je uszkadzają, by ukraść paliwo z samochodów ciężarowych.

23 lutego policja otrzymała telefoniczną informację od anonimowej osoby o podejrzewaniu kradzieży paliwa. Wyszkowscy funkcjonariusze w bezpośrednim pościgu zatrzymali jednego ze sprawców podejrzewanego o kradzież oleju napędowego z autobusu. Przy dwudziestoletnim mieszkańcu powiatu wyszkowskiego znaleziono dwudziestolitrowy pojemnik wypełniony olejem napędowym. Mienie odzyskano, a Michała O. osadzono w areszcie. Właściciel pojazdu oszacował straty paliwa i zniszczenia zabezpieczające wlew paliwa na kwotę około 400 zł. Policjanci ustalili też drugiego mężczyznę podejrzewanego o powyższą kradzież. Postępowanie prowadzi KPP w Wyszkowie.
Dzień wcześniej, również w Wyszkowie, z ciężarowego dafa zaparkowanego na placu jednej z firm nieznany sprawca prawdopodobnie chciał ukraść paliwo. Korek wlewu oraz obejmy zabezpieczające wlew paliwa zostały uszkodzone. Próba kradzieży się nie powiodła, ponieważ zbiornik był pusty.
W niedzielę w późnych godzinach popołudniowych przy ul. Zakolejowej sprawcy odkręcili niezabezpieczone korki wlewów paliwa w dwóch samochodach ciężarowych i ukradli 80 litrów oleju napędowego. Straty poniósł mieszkaniec gminy Wyszków.

Oprac. E.R.
Na podstawie informacji KPP Wyszków

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl