Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaStarosta interweniuje w sprawie Kościuszki

Ikona
(Zam: 29.02.2012 r., godz. 13.57)

Starostwo wysłało drugie już pismo do ministerstwa transportu, w sprawie przebudowy ulicy Kościuszki. Podkreśla w nim, że mieszkańcy są zdeterminowani do zorganizowania blokad ruchu. Starosta prosi o ponowne rozpatrzenie prośby o przyspieszenie modernizacji tego odcinka na trasie drogi krajowej nr 62.

Pierwsze pismo w sprawie przebudowy ulicy Kościuszki Starostwo wysłało do ministerstwa transportu na początku roku, w którym nakreśliło problem, z jakim borykają się mieszkańcy ulicy Kościuszki i Serockiej, a także kierowcy i piesi uczęszczający na co dzień tą drogą. Niestety, minister oświadczył, że rozpoczęcie przebudowy przedmiotowego odcinka dk nr 62 nastąpi z chwilą zabezpieczenia odpowiednich środków finansowych. Odpowiedź ta nie usatysfakcjonowała starosty, który wysłał kolejne pismo w tej sprawie. Podkreśla w nim ważność natychmiastowej modernizacji drogi.
Mieszkańcy, których posesje bezpośrednio bądź pośrednio sąsiadują z dk nr 62 są głęboko zaniepokojeni o los swojego mienia – drgania przenoszące się z drogi na konstrukcje budynków przy ciężkim ruchu powodują spękania ścian.
Starostwo na uwadze ma głównie bezpieczeństwo, które przy obecnym stanie jest minimalne.
Obecny bardzo zły stan techniczny ul. Kościuszki i Serockiej oraz wiaduktu i chodników powoduje, że odcinek drogi krajowej nr 62 przebiegający przez Wyszków tał się „wąskim gardłem” nie tylko dla krajowego i międzynarodowego ruchu tranzytowego, ale też dla ruchu lokalnego – szczególnie uciążliwy dla pieszych i rowerzystów. Niepokojącym zjawiskiem są zwłaszcza coraz częstsze paraliże komunikacyjne miasta.
Po licznych rozmowach Starostwa z mieszkańcami tego odcinka drogi wiadomo, że jeśli nie będzie realnych perspektyw poprawy obecnego stanu bezpieczeństwa, są gotowi do blokad ruchu.
Starosta apeluje o przebudowę drogi i chodników obejmującej wykonanie nowego wiaduktu nad linią kolejową wraz z modernizacją skrzyżowań i budową ciągów pieszo-rowerowych jeszcze w tym roku. Jeśli jednak nie będzie to możliwe – przebudowę chociażby samego wiaduktu.
I.S.

Komentarze

Dodane przez 62, w dniu 29.02.2012 r., godz. 15.11
To są skutki "odpuszczenia" nacisków na budowę północnej obwodnicy Wyszkowa. Do tej pory starostwo za priorytety uznawało budowę drogi do Ostrołęki i przebudowę 8-ki w stronę Ostrowi. Obydwie inwestycje może i kluczowe dla mieszkańców tych miast ale nie dla Wyszkowa. Teraz pozostało pisać grzeczne prośby o remont ulicy Kościuszki...
Dodane przez tomasz, w dniu 29.02.2012 r., godz. 17.26
czas by już to zrobic bo Kościuszki wygląda fatalnie.tyle że samo wyremontowanie nic nie zmieni.trzeba by tiry wysłać pod willę pana ministra transportu niech mu tam dadzą do wiwatu,może zmieni zdanie.
tiryyy
Dodane przez EWA, w dniu 29.02.2012 r., godz. 18.05
KOSCIUSZKI TO MASAKRA. W NOCY JADACE TIRY NIE DAJA OGLADAC TELEWIZJI. SA TAKIE DZIURY ZE SLYCHAC JADACE TIRY KTORE WPADAJA W TE DZIURY I ROBIA NIESAMOWITY HAŁAS. POWINNI ZROBIC TA ULICE A NIE CO ROKU ŁATAĆ DZIURY. WIECEJ PIENIEDZY IDZIE NA COROCZNE ŁATANIE NIZ ZROBIENIE PORZADNEJ ULICY MASAKRA. A DRUGA SPRAWA TO PRZY BLOKACH POWINNY STAC SCIANY DZWIEKO CHŁONNE BO WEZ CZLOWIEKU OTWORZ OKNO WLASNYCH MYSLI NIE SLYCHAC TYLKO TIRY
i co z tego
Dodane przez blumper, w dniu 01.03.2012 r., godz. 08.51
Napisać pismo - to może napisać każdy chłopek roztropek . Błędów przeszlości nie naprwi sie bajkopisarstwem
Blokada
Dodane przez MaddoG, w dniu 02.03.2012 r., godz. 18.50
Bardzo chętnie przyłączę się do blokady tego odcinka pożal sie Boże drogi. Nawet urlop wezme jak będzie trzeba. Tą są istne drwiny z mieszkańców tego miasta czyli z nas. Pieniadze są. Wydają setki milionów na budowy innych dróg, a o ten kawałek, bo niespełna kilometr mósimy co roku "bidować" i błagać żeby cokolwiek wyremontowali. Tylko że to nei Wyszkowiacy psują tą drogą a przejeżdżające tranzytem tiry. Nie mam nic do transportowców. Taką mają i muszą tamtędy jeździć, ale tą drogę TRZEBA zmodernizować! Wyjdę na ulicę, będę chodzićł od świtu do zmierzchu po przejściu dla pieszych.
Dodane przez blokada, w dniu 02.03.2012 r., godz. 22.20
Proponuję zorganizować blokadę na przejściach dla pieszych na skrzyżowaniu Kościuszki z Sowińskiego obejmującą wszystkie przejścia wokół namalowanego ronda codziennie przez 15 minut (na początek) w godz. 16.00-16.15 - może urzędnicy wyjeżdżający wtedy z pracy skuteczniej zainterweniują "na górze".
do MaddoG
Dodane przez madman, w dniu 03.03.2012 r., godz. 16.35
Świetnie, na blokadę weź ze sobą do poczytania słownik ortograficzny :)
Dodane przez wawa, w dniu 05.03.2012 r., godz. 20.30
madman!! W słusznej sprawie jednoczmy a nie kłóćmy się.
Dodane przez madman, w dniu 06.03.2012 r., godz. 16.39
Ależ ja się nie kłócę tylko trochę ironizuję w przedmiocie ortografii. Sam jestem gotów iść na blokadę i ostrzegam, że nie zamierzam tylko potulnie przechadzać się po pasach - jakiem madman! :)

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl