Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 12 czerwca 2021 r., imieniny Jana, Onufrego

Rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli

Ikona
(Zam: 29.02.2012 r., godz. 13.59)

Rusza elektroniczna, jednolita rekrutacja do przedszkoli na terenie gminy Wyszków. W jej ramach będzie można wybierać spośród pięciu placówek samorządowych oraz dwóch prywatnych.

Na dzieci czeka 1100 miejsc w przedszkolach publicznych (w tym „zerówkach”) oraz 403 w niepublicznych, które przystąpiły do systemu („Kubuś i przyjaciele” oraz „Mikołajek”). Nabór rusza 1 marca i zakończy się 30 marca. Podstawą zapisania dziecka do przedszkola (oddziału przedszkolnego) będzie wypełnienie karty zgłoszenia w formie elektronicznej oraz złożenie dokumentu wraz z załącznikami w wybranej placówce. Formularze dostępne będą także w przedszkolach.
Podstawą zapisania dziecka do przedszkola na kolejny rok szkolny na zasadzie kontynuacji będzie podpisanie w placówce, do której dziecko uczęszcza, wypełnionego formularza potwierdzenia woli kontynuacji uczęszczania dziecka do przedszkola.
Listy dzieci zakwalifikowanych zostaną przedstawione 16 kwietnia w przedszkolach.
Od 16 do 20 kwietnia do godz. 16.00 trzeba będzie potwierdzić wolę zapisania dziecka do przedszkola (oddziału przedszkolnego) wskazanego w wyniku elektronicznej rekrutacji. W tym celu u dyrektora placówki należy podpisać kartę potwierdzenia woli zapisu dziecka. Niedostarczenie jej w wyznaczonym terminie będzie równoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu (oddziale przedszkolnym).
Rodzice dziecka, które zostanie zakwalifikowane do innej placówki niż „przedszkole pierwszego wyboru” muszą odebrać formularz zgłoszenia (wersję papierową) i złożyć go w terminie od 16 do 20 kwietnia w placówce wskazanej przez system.
Do wszystkich przedszkoli publicznych (oddziałów przedszkolnych) przyjmowane będą dzieci mieszkające w gminie Wyszków. Dzieci, które mieszkają poza nią, mogą być przyjęte wyłącznie do przedszkoli niepublicznych.
Rekrutacja uzupełniająca trwać będzie od 23 kwietnia do 7 maja. Do niej przystąpić mogą dzieci zamieszkałe na terenie gminy Wyszków, które nie zostały przyjęte w okresie rekrutacji podstawowej, urodzone w 2010 roku (2,5-letnie), spoza gminy Wyszków (wyłącznie do przedszkoli niepublicznych).
W pierwszej kolejności do placówek przyjmowane będą dzieci (kryteria podstawowe): pięcioletnie lub sześcioletnie odbywające roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne, matek lub ojców samotnie je wychowujących, matek lub ojców, wobec których orzeczono niepełnosprawność, całkowitą niezdolność do pracy lub do samodzielnej egzystencji, umieszczone w rodzinie zastępczej. Zastosowane będą też kryteria dodatkowe: potwierdzenie zamieszkania w gminie Wyszków, deklaracja korzystania z oferty przedszkola powyżej pięciogodzinnej, bezpłatnej podstawy programowej, dzieci, których rodzice (opiekunowie prawni) pracują lub studiują w trybie dziennym, dziecko posiadające rodzeństwo w wieku 5-6 lat kontynuujące pobyt w danym przedszkolu, dziecko, którego rodzeństwo kandyduje do tego samego przedszkola, dziecko z rodziny wielodzietnej.
Rekrutacji od 1 marca można dokonywać na stronie https://naborp-k.vulcan.net.pl/wyszkow. Więcej informacji na temat zasad rekrutacji dostępnych jest na stronie www.wyszkow.pl.
J.P.

Komentarze

Początek końca
Dodane przez Wanda, w dniu 02.03.2012 r., godz. 15.15
Szkoła uczy rzetelności. W artykule A. Biernackiego o fabryce mebli pt. "Początek końca" napisał m.in. o panu Kowalskim. Uważam, że nie napisał rzeczy najważniejszej o jego działalności. Pół mojej rodziny pracowało w tej fabryce i mogą to potwierdzić. Chodzi o to, że pan Biernacki (być może celowo) pomiął pewien fakt a mianowicie wynik pewnej kontroli finansowej działu za który odpowiadał Kowalski. Jakie były jej ustalenia być może dowiemy się (albo i nie ) z koleinych odcinków tej historii. Jak już się pisze tekst pod takim tytułem to warto wskazać,że początek końca tej fabryki to nie tylko trudności w dostawach surowca ale także czynnik ludzki.
Dodane przez Kometa, w dniu 03.03.2012 r., godz. 01.00
To były wtedy kontrole? "Towarzysze" to jedna klika, krzywdy nie dali sobiue zrobić. Tak czy inaczej fabryka ostatecznie została rozkradziona. Jak wszystko w tym mieście
Dodane przez Jan 4P, w dniu 03.03.2012 r., godz. 08.41
Chyba w kazdej rodzinie ktoś pracował w WFM. Taki zakład poszedł na zmarnowanie! To tylko w Wyszkowie takie cyrki się dzieją. A Ostrów zakład córka wyszkowskiego ma się dobrze. Można?
Poszła Fama
Dodane przez $$$, w dniu 03.03.2012 r., godz. 12.46
W Famie to dopiero były wałki, fabryka padła ale powstało kilka rodzinnych fortun.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.03.2012 r., godz. 19.44
Różnym komisjom i ich wynikom mozna poświęcić osobny artykuł a nawet kilka. Wyszków to wsiowe i cwaniackie miasteczko
Po trupach
Dodane przez Big, w dniu 03.03.2012 r., godz. 20.02
A co z mleczarnią? Mleks się rozwija a pijawy z OSM wyssały do końca co było można i mamy kolejnego trupa.
Dodane przez UB, w dniu 05.03.2012 r., godz. 09.30
"Wyszkowskie przekręty" temat na scenariusz. A jakie to dziś wszystko wszechwiedzące mądrale. Komuchy pod płaszczykiem "demokracji". Moraliści!
Dodane przez O.N.A., w dniu 05.03.2012 r., godz. 23.03
Pani Wando a ten Kowalski spec to kto? Czy chodzi o Kowalskiego przysłowiowego?
Dodane przez Wanda, w dniu 06.03.2012 r., godz. 10.03
To postać zupełnie realna. Jest na opisanej fotografii w Wyszkowiaku z dn. 7 lutego br. str. 15. Podobieństwo uderzające...
Dodane przez O.N.A., w dniu 06.03.2012 r., godz. 22.02
Do kogo i co z tą kontrolą?
Kropka w kropkę
Dodane przez Golem, w dniu 09.03.2012 r., godz. 16.14
Podobny do MJK - Marii Janiny Kowalskiej, z charakterku również
Banda komuchów
Dodane przez Kamil, w dniu 11.03.2012 r., godz. 08.35
Nadejdzie czas kiedy ktoś wezmie się za opisanie tych wszystkich wyszkowskich machlojek i przekretów. Takich kolesi jest tu bez liku. Wstydu nie mają.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl